همسفر گرامی
برای درج سفر به پروفایل مراجعه کنید
عضویت در خبرنامه Mountain View

عمارت آصف سنندج (خانه کرد) عمارت آصف سنندج (خانه کرد)

عنوان : عمارت آصف سنندج (خانه کرد)
دسته مطلب:معرفی اماکن
نویسند:محمدرضاطاهرخانی
1398/02/26
توضيحات :

عمارت آصف سنندج (خانه کرد)

اینجا قدیمی ترین خانه سنندج می باشد که قدمتش به دوره صفویه بر می گردد. البته این خانه در دروره قاجار و پهلوی هم مورد بازسازی و تغیراتی قرار گرفته است .

 

این عمارت نمونه ی کاملی از یک خانه تاریخی ایرانی است و بخش های مختلفی از جمله اندرونی ، حمام ، فضای خدماتی ، فضای تولیدی و ... را شامل می شود.

 

این عمارت به نوعی موزه مردم شناسی کردستان  و یکی از بزرگترین موزه های مردم شناسی ایران به حساب می آید  و در بخش های مختلف آن شما می توانید ماکت ها و مجسمه و مدل هایی از زندگی مردم سنندج و کردستان را ببینید و با زندگی مردم این سرزمین آشنا شوید .

 

موزه مردم شناسی این خانه تاریخی چندین بخش دارد و در بخش های مختلف شما می توانید ماکت هایی از خانه های تاریخی سنندج را ببینید ، در بخش های دیگر این امارات شما می توانید سبک زندگی ، کار ، معاشرت و... مردم کرد را در قالب مدل ها و ماکت هایی مشاهده نمایید.

 

 

حمام این امارت جزو اولین حمام های خصوصی ایران می باشد.که برای اهل بیت این خانه ساخته شده و بخش های کامل حمام های تاریخی ایران از جمله خزینه میان در و ... را دارا می باشد .

 

 

 

 

 

 

 

محمدرضاطاهرخانی
و خدا برای من کافی است ...
ارتباط با نویسنده :
ثبت نظر
شهراد غفاری
سپاس که تجربیات گرانبهای سفرتان را با ما در میان گذاشتید
همسفر باشیم
همسفر باشیم مرجع رایگان معرفی تور و سفر و برنامه های کوهنوردی و طبیعت گردی، شهر گردی و ... می باشد. وشما می توانید به راحتی سفر و برنامه خود را معرفی کنید
فعالیت های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است