همسفر گرامی
برای درج سفر به پروفایل مراجعه کنید
عنوان :

عمارت آصف سنندج (خانه کرد)

دسته مطلب:معرفی اماکن
نویسند:محمدرضاطاهرخانی
1398/02/26
توضيحات :

عمارت آصف سنندج (خانه کرد)

اینجا قدیمی ترین خانه سنندج می باشد که قدمتش به دوره صفویه بر می گردد. البته این خانه در دروره قاجار و پهلوی هم مورد بازسازی و تغیراتی قرار گرفته است .

 

این عمارت نمونه ی کاملی از یک خانه تاریخی ایرانی است و بخش های مختلفی از جمله اندرونی ، حمام ، فضای خدماتی ، فضای تولیدی و ... را شامل می شود.

 

این عمارت به نوعی موزه مردم شناسی کردستان  و یکی از بزرگترین موزه های مردم شناسی ایران به حساب می آید  و در بخش های مختلف آن شما می توانید ماکت ها و مجسمه و مدل هایی از زندگی مردم سنندج و کردستان را ببینید و با زندگی مردم این سرزمین آشنا شوید .

 

موزه مردم شناسی این خانه تاریخی چندین بخش دارد و در بخش های مختلف شما می توانید ماکت هایی از خانه های تاریخی سنندج را ببینید ، در بخش های دیگر این امارات شما می توانید سبک زندگی ، کار ، معاشرت و... مردم کرد را در قالب مدل ها و ماکت هایی مشاهده نمایید.

 

 

حمام این امارت جزو اولین حمام های خصوصی ایران می باشد.که برای اهل بیت این خانه ساخته شده و بخش های کامل حمام های تاریخی ایران از جمله خزینه میان در و ... را دارا می باشد .

 

 

 

 

 

 

 

محمدرضاطاهرخانی
و خدا برای من کافی است ...
ثبت نظر
شهراد غفاری
سپاس که تجربیات گرانبهای سفرتان را با ما در میان گذاشتید
شهراد غفاری
سپاس که تجربیات گرانبهای سفرتان را با ما در میان گذاشتید
صفا
سفر نامه زیبایی بود خیلی دقیق و کامل همه چیز توصیف شده بود
کورش صالحی
سلام و عرض ادب و احترام خدمت شما
همسفر باشیم
همسفر باشیم مرجع رایگان معرفی تور و سفر و برنامه های کوهنوردی و طبیعت گردی، شهر گردی و ... می باشد. وشما می توانید به راحتی سفر و برنامه خود را معرفی کنید
فعالیت های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است