همسفر گرامی
برای درج سفر به پروفایل مراجعه کنید
عنوان :

سفرنامه ژاپن | قسمت هفتم

دسته مطلب:سفرنامه
نویسند:حسان جلوداری
1397/01/30
توضيحات :

ژاپن – روز هفتم- توکیو

صبح روز بعد که بیدار شدیم به راه آهن رفتیم و حرکت کردیم به سمت شهر توبو. حدود 2 ساعتی در راه بودیم و بالاخره رسیدیم به یه جای سرسبز و خلوت... Tobu World Square  ! وارد محوطه که شدیم جاهای دیدنی دنیا در اندازه های خیلی کوچیک جلومون ظاهر شدن! برای من که خیلی اهل مسافرت هستم خیلی جالب بود دیدن این مینیاتور ها. چه جاهایی که قبلا از نزدیک دیده بودم و چه جاهایی که هنوز ندیده بودم و خیلی دوست داشتم در آینده ببینم. نزدیکای مینیاتور اهرام ثلاثه ی مصر بودیم که یهو بارون شدیدی شروع به باریدن کرد و همه ی بازدیدکننده ها زیر استراحت گاه های مسقفی که اونجا بودن قایم شدن ! شدت بارون در حدی بود که آدم احساس میکرد سرش داره سوراخ میشه! خیلی زود بارون بند اومد و به ادامه بازدیدمون پرداختیم! نکته جالب این بود که بین مینیاتور ها ماکت میدون نقش جهان اصفهان هم دیده میشد که بعنوان یه ایرانی حس نوستالژیک جالبی رو برام تداعی کرد.

ناهار رو در همون حوالی خوردیم و برگشتیم به سمت توکیو. به توکیو که رسیدیم مقصدمون مرکز شلوغ و معروف شهر بود! محله ی Shibuya که اون چهارراه معروفش که هزاران آدم از وسطش رد میشن در تمام دنیا شناخته شده هست و اونجا در میون مغازه ها و پاساژ های لاکچری میتونید جمعیت خیلی زیاد توکیو رو به عینه ببینید. شلوغی جمعیت از اون مدل نیست که آدم رو اذیت کنه. جو شاد و زنده ی محله ی شیبویا باعث میشه آدم احساس سر زندگی کنه و از شلوغی توکیو لذت ببره.

یه محله دیگه که خیلی معروفه و بعنوان مرکز لاکچری شهر شناخته میشه خیابان Ginza هست که بین جوون های ژاپنی پرطرفدارترین محله هست. انواع برند و پاساژهای مختلف رو در این محله میتونید پیدا کنید و به معنای واقعی کلمه "لاکچری" بودن رو تجربه کنید!!! لازم به ذکر نیست که قیمت ها در این محله و همچنین در محله ی شیبویا نسبتا بالا هستن و میشه گفت بعد از هنگ کنگ، گرونترین جای قاره آسیا در این محله ها قرار داره.

بعد از اینکه در مغازه های شیک محله ی شیبویا و گینزا گردش کردیم دیگه شب شده بود و به هتل برگشتیم.

فردا قرار بود آخرین روزمون در توکیو و ژاپن رو تجربه کنیم و برامون سخت بود ترک کردن این کشور اسرار آمیز...

ژاپن همسفر باشیم

مطالب مرتبط :

سفرنامه ژاپن قسمت اول

سفرنامه ژاپن قسمت دوم 

سفرنامه ژاپن قسمت سوم 

سفرنامه ژاپن قسمت چهارم 

سفرنامه ژاپن قسمت پنجم 

سفرنامه ژاپن قسمت ششم 

سفرنامه ژاپن قسمت هفتم 

سفرنامه ژاپن قسمت هشتم 

حسان جلوداری
بر بال مسافر
سفر های مرتبط با این مطلب :
ثبت نظر
سهیلا
سلام. ممنون از سفرنامتون. من حیلی دوست دارم برم
کریم شقاقی
سلام. ممنون از سفرنامتون.
پارسا
آرامش و حس رضایتی که در نوشته تون بود رو خیلی دوست داشتم.
همسفر باشیم
همسفر باشیم مرجع رایگان معرفی تور و سفر و برنامه های کوهنوردی و طبیعت گردی، شهر گردی و ... می باشد. وشما می توانید به راحتی سفر و برنامه خود را معرفی کنید
فعالیت های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است