مدت تور
درجه سختی
هزینه تور
-
رده سنی

تور ایلام گردی

تور ایلام گردی

سلام دوستان ما در این بخش تورهای ایلام گردی را به شما معرفی می‌کنیم در صورت تمایل می‌توانید شماره خود را در فرم بالای صفحه وارد کنید تا تورهای آینده ایلام ما، به شما اطلاع داده شود. 

خلاصه تور ایلام گردی : 

شب از تهران به سمت ایلام حرکت می کنیم 

روز اول: صبحانه مفصلی را در ایلام میل می فرمایید و بازدید اولمون  غار زینه گان است. بعد از گشتی در این غار به سمت تنگه رازیانه می رویم و از این تنگه زیبا بازدید می فرمایید بعد به سمت سد سمیره می رویم و قایق سواری بر روی رودخانه سمیره و عبور از تنگه کافرین را در برنامه داریم شب به محل اقامتمون می رویم و شب نشینی فوق العاده ای در کنار آتش خواهیم داشت .

روز دوم : برای روز دوم بازدید از آبشار ماهوته و دریاچه دو قلو سیاه گاو را در برنامه داریم 

روز سوم : صبحانه را در اقامتگاه می خوریم و به سمت رود کرخه می رویم و از پل گاومیشان بازدید می کنیم و به سمت تنگه بهرام چوبین می رویم و بعد از ناهار با کلی خاطره زیبا به سمت تهران حرکت می کنیم 

ممکن است برنامه برخی از تورها با برنامه بالا کمی تفاوت داشته باشد در ادامه توضیحات بیشتری از جاذبه های ایلام در اختیارتون قرار می دهیم  امیدوارم از سفر به ایلام  لذت ببرید.

1.تنگه رازیانه:

اگر شما از شمال استان و شهر ایلام به سمت شهر بدره حرکت کنید، بعد از 53 کیلومتردر کنار جاده، تنگه بسیار زیبایی را مشاهده می‌کنید. این تنگه به تنگه رازیانه معروف است.در داخل این تنگه رودخانه‌ای هم عبور می‌کند.

تنگه رازیانه همسفر باشیم

تنگه رازیانه همسفر باشیم

تور ایلام تنگه رازیانه

2.تنگه کافرین:

شما در این تنگه می‌توانید قایق‌سواری کنید و از طبیعت اطراف رود سیمره لذت ببرید. یکی از مشکلاتی که شما در این استان دارید، کمبود خانه‌های بومگردی است. البته خوشبختانه هر سال وضعیت خانه‌های بومگردی بهتر می‌شود. ولی بهتر است با خود چادر ببرید و کنار رود، در محلی مناسب کمپ بزنید. نزدیک‌ترین شهرها به تنگه کافرین،شهرک ولی‌عصر و شهر بدره است. در لینک زیر بیشتر درباره تنگه کافرین و موقعیت مکانی آن صحبت می‌کنیم.

توضیحات تکمیلی درباره تنگه کافرین در تور ایلام 

تنگه کافرین تور ایلام

تور ایلام تنگه کافرین

3.تنگه بهرام چوبین در تور ایلام گردی:

بهرام چوبین، از فرماندهان شجاع  و نابغه ایرانی بود که در زمان ساسانیان فرماندهی سپاه ایران را برعهده داشت. چون قد بلندی داشت لقب چوبین را به او دادند. پس از به تخت نشستن خسروپرویز، بهرام پادشاهی او را قبول نمی‌کند و علیه خسروپرویز شورش می‌کند. خسروپرویز به رم پناه برده و بهرام چوبین وارد پایتخت می‌شود. او به دست خودش تاج بر سر می‌گذارد و سکه به نام خود ضرب می‌کند. بعد از یک سال، خسروپرویز با سپاهی که امپراتوری روم در اختیارش قرار می‌دهد، سپاهیان بهرام چوبین را شکست داده و بهرام به خان ترک پناه می‌برد. خسرو با هدایایی که برای همسر خان ترک می فرستد موجبات قتل بهرام را فراهم می‌کند.

این تنگه که در آن آثاری از یک قلعه شامل بارو، آب‌انبار و ... می‌باشد را به بهرام چوبین نسبت می‌دهد. می‌گویند بهرام از این تنگه برای شورش علیه خسروپرویز استفاده کرده است.

تنگه بهرام چوبین همسفر باشیم

4. دریاچه دو قلو سیاه گاو

این دریاچه منحصر به فرد دو قلو، که تنها دریاچه دو قلو کشور است، در37 کیلومتری شهر آبدان استان قرار دارد. این دو دریاچه به وسیله کانالی طبیعی به هم وصل شده‌اند. طول این کانال به 70 متر می‌رسد. عمق دریاچه‌ها در عمیق‌ترین نقطه، 12 متر است. این دریاچه به دلیل فرسایش هر سال کوچکتر می‌شود. آب این دو دریاچه به صورت رودخانه است و در تمام طول سال جریان دارد. این باعث شده که آب دریاچه سیاه گاو به شدت زلال باشد و مانند یک اکواریوم به نظر برسد. شما به راحتی ماهی‌های داخل آب را تا عمق 4 متری می‌بینید.

دریاچه سیاه گاو همسفر باشیم

مرداب سیاه گاو دریاچه دوقلو

5.آبشار ماهوته:

این آبشار، یکی دیگر از جاذبه‌های طبیعی استان است که در 18 کیلومتری شهر آبدان و در نزدیکی روستای آبدان قرار دارد. ارتفاع این آبشار زیاد نیست و در نتیجه محل مناسبی برای شناست. اگر شما قصد دیدن دریاچه‌های دوقلو سیاه گاو را دارید، می‌توانید سری هم به این آبشار بزنید.

آبشار ماهوته همسفر باشیم

6.غار زینه‌گان:

غار زینه‌گان که در منطقه صالح‌آباد قرار دارد، یک غار روباز است. این غار در حدود یک کیلومتر طول دارد. در بعضی از روزهای سال، دمای دشت صالح آباد به بیش از 40 درجه می‌رسد. دمای داخل غار خیلی خنک است و از دیواره‌های آن آب می‌چکد. به همین دلیل به آن بهشت می‌گویند. این  غار در فاصله 40 کیلومتری شهر ایلام، در جنوب‌غربی این شهر و در نزدیکی روستای صالح‌آباد قرار دارد.

غار زینه گان همسفر باشیم

 

خوشحال می شویم پاسخ گو سوالات و نظرات شما باشیم

  • مینا

    ایلام عالیه حتما بهش سفر کنید

  • علیرضا

    حتما باید به ایلام سفر کنم

  • حسین

    من در فروردین به ایلام سفر کردم و طبیعتش بی نظیر بود به همه دوستان توصیه می کنم در این فصل به ایلام سفر کنند

برای دریافت مشاوره رایگان اطلاعات تماس خود را وارد کنید .