مدت تور
درجه سختی
هزینه تور
-
رده سنی

تور تنگه شیرز

تنگه شیرز

سلام دوستان ما در این بخش تنگه شیرز را به شما معرفی می‌کنیم. همچنین تورهای این تنگه در بالای صفحه به شما نمایش داده می‌شود. در صورت تمایل می‌توانید شماره خود را در فرم بالای صفحه وارد کنید تا در صورت برگزاری تور جدید، به شما اطلاع داده شود. 

در ادامه اگر قصد سفر به این تنگه را دارید حتما متن زیر را مطالعه کنید.

تنگه شیرز همسفر باشیم

این تنگه زیبا در استان لرستان قرار دارد. 53 کیلومتر با شهر کوهدشت فاصله داشته و در منطقه‌ای به نام اولادقباد قرار گرفته است. البته تقریبا یک ساعتی از کوهدشت به شیرز با ماشین طول می‌کشد. این تنگه در تلاقی مرز سه استان و در کنار رود سمیره قرار گرفته است. صخره‌های خشن که درمیانشان درختانی رویده، منظره جالب و شگفت‌آوری را به وجود آورده است. طول این تنگه پنج کیلومتر است. شما به راحتی می‌توانید یک روزه این پیمایش را انجام دهید. موقعیت مکانی شیرز و مسیر تا شهر کوهدشت در انتهای مطلب روی نقشه برایتان مشخص شده است. شما از مسیر کوهدشت که به سمت شیرز حرکت کنید  بعد از 49 کیلومتر به  ابتدای جاده خاکی می رسید  البته با توجه به تجربه دوستان  ماشین به راحتی در این جاده خاکی حرکت می کند .

بعد از چند کیلومتر در جاده خاکی و در کیلومتر 53 به پارکینگ و استخرهای پرورش ماهی می‌رسید. می‌توانید ماشین خود را در پارکینگ پارک کرده و ماهی بخرید.

 

تنگه شیرز همسفر باشیم

 

شیرز همسفر باشیم

شب شیرز همسفر باشیم

 

پروش ماهی شیرز

بعد از تقریبا 500 متر از مسیر، مناره‌های سنگی  که بر اثر فرسایش باد و یا زلزله به وجود آمده‌اند، خود را نمایان می‌کنند. ارتفاع این مناره‌ها در حدود 80 متر از کف صخره می‌باشد.

سنگ مناره همسفر باشیم

بعد از طی سه کیلومتر از مسیر، به تونل آبی و پل خدا می‌رسید. طول این تونل 150 متر است رودی نیز از وسط آن در جریان است.

پل خدا شیرز

تونل پل خدا شیرز همسفر باشیم

اگر به دیواره‌ها دقت کنید، آثار نقاشی انسان‌های غارنشین را بردیواره‌ها می‌بینید. این نقاشی‌ها بسیار جالب و دارای ارزش باستانی هستند. زمان دقیق این دیواره نگاره‌ها مشخص نیست.

پس از طی تقریبا پنج کیلومتر به روستای گلدار و انتهای پیمایش خود می‌رسید.

بهترین زمان:

بهترین فصل برای رفتن به تنگه شیرز فصل بهار است. در این فصل صخره‌ها سبز و مناظر زیبایی دارد. البته در فصل تابستان هم خالی از لطف نیست.

نقاشی دیواره شیرز

 

تور شیرزهمسفر باشیم

تور تنگه شیرز همسفر باشیم

در زیر عکس‌هایی از این تنگه زیبا را مشاهده می‌کنید:

دره شیرز همسفر باشیم

تور تنگه شیرز همسفر باشیم

شما دوستان عزیز می‌توانید در کلیپ‌های زیر تنگه شیرز را مشاهده کنید. برای این کلیپ‌ها زمان و زحمت زیادی کشیده شده است. امیدوارم از دیدنشون لذت ببرید.

کلیپ اول:

دانلود کلیپ تنگه شیرز

 

 

 

 

کلیپ دوم:

دانلود کلیپ دره شیرز 

 

 

 

 

برای شرکت در تور تنگه شیرز به بالای صفحه مراجعه کنید. فقط کافیست شماره تماس خود را در فرم بالای صفحه وارد کنید تا تورهای جدید برای شما پیامک شود.

 

خوشحال می شویم پاسخ گو سوالات و نظرات شما باشیم

  • رضا

    خیلی سفر خاطره انگیز و فوق العاده ای بود توصیه می کنم همه برن

  • علی

    ممنون بابت توضیحات کاملتون دستتون درد نکنه

  • سمیرا

    با عکس هاش متفاوته فکر کنم عکس ها اغراق شده است

برای دریافت مشاوره رایگان اطلاعات تماس خود را وارد کنید .