مدت تور
درجه سختی
هزینه تور
-
رده سنی

تور شهر وان ترکیه

شهر وان ترکیه  

شهر وان یه شهر توریستی نزدیک به مرز ایران می باشد که کمتر از دو ساعت با مرز رازی آذربایجان غربی فاصله دارد و ضمن این که شما می توانید خرید مناسبی در این شهر داشته باشید از جاذبه های گردشگری این شهر نیز می توانید بازدید کنید .

شهر وان ترکیه همسفرباشیم

چه طور به وان برسیم :

یکی از راحت ترین راه ها رفتن به شهر خوی آذربایجان غربی با خودرو شخصی و یا هواپیما و یا اتوبوس و از ترمینال این شهر با ون های ترک با قیمت حدودی 50 هزار تومان خود را به شهر وان برسانید که مسیری حدود 3تا 4 ساعته را در پیش دارید که حدود 1:30-2 ساعت از شهر خوی تا مرز رازی و همین مدت زمان از مرز رازی تا شهر وان ترکیه راه درپیش دارید .

به تازگی خط راه آهن تهران – آنکارا هم راه اندازی شده است که در وان ترکیه هم ایستگاه دارد و قیمت حدودی آن 200 یورو می باشد.

تور وان همسفر باشیم

جاذبه های گردشگری وان :

خانه گربه :

گربه های وان به واسطه چشم های دو رنگ و متفاوتی که دارند شهرت جهانی پیدا کرده اند که در خانه گربه ها شما می توانید از نزدیک این گربه ها را مشاهده کنید .

گربه وان همسفر باشیم

جزیره آکدامار (اختامار) و کلیسای تاریخی :

طبق افسانه ها اسم این جزیره از داستانی عاشقانه گرفته شده، بر طبق این افسانه روزی مردی عاشق یکی از دختران جزیره شد و هر روز برای دیدن او با قایق از دریاچه عبور می کرد. سرانجام یک روز قایق او غرق شد و همانطور که در حال جنگیدن با امواج بود اسم دختر را فریاد زد: اوه تامار! از آن زمان، جزیره به نام اوختامار معروف شده سات. یکی از مهمترین جاذبه های این جزیره کلیسای جامع اوختامار است که قدمتش به سال ۹۱۵ برمی گردد. کلیسا معماری زیبایی دارد و یکی از جذاب ترین بخش هایش آثار هنری دیواره خارجی آن است که بر اساس داستان های انجیل به تصویر در آمده است.

وان ترکیه همسفر باشیم

تور وان همسفر باشیم

تور وان همسفر باشیم

دریاچه وان :

دریاچه زیبا که بزرگترین دریاچه کشور ترکیه می باشد و تفریحات مختلفی از جمله قایق سواری پارک آبی  ، شنا ، تفریحات آبی و ... را در این دریاچه می توانید تجربه کنید .

دریاچه وان همسفرباشیم

قلعه وان :

قلعه ای تاریخی که قدمت آن به قرن 8 قبل از میلاد و دوران اروارتو  باز می گردد.و استحکام و معماری متفاوتی دارد که این قلعه در نزدیکی دریاچه قرار دارد و از بالای آن نمای زیبایی از دریاچه و کوه های ارارات و شهر وان ی متوانید داشته باشید .

کتیه ای از خشایارشا هخامنشیان در این قلعه وجود دارد که تنها کتیبه ایرانی موجود در خارج از مرز های ایرانی می باشد.

قلعه وان همسفر باشیم

قلعه وان همسفر باشیم

خرید در وان :

ترکیه که یکی از بزرگترین تولید کننده گان پوشاک به خصوص پوشاک اقتصادی می باشد که شما ضمن این که با قیمت مناسب می توانید از فروشگاه های شهر وان پوشاک مختلف خود  با تنوع بالا  تهیه کنید می توانید پوشاک اصل  برند های معروف جهان از جمله نایک و آدیداس و ... را نیز خریداری کنید و اکثر برند های معروف جهان در شهر وان شعبه دارند.

خرید در وان

خرید وان ترکیه

امیدوارم از سفر به این شهر لذت ببرید  شما برای دریافت اطلاعات و تخفیفات تور وان ترکیه فقط کافیست شماره تماستون را در فرم بالای صفحه وارد کنید تا سفر ها براتون پیامک شود

شهر وان ترکیه

خوشحال می شویم پاسخ گو سوالات و نظرات شما باشیم

  • شهرزادملکی

    باسلام من میخام همسفر کسی بشم که برای همیشه میرود خارج

برای دریافت مشاوره رایگان اطلاعات تماس خود را وارد کنید .