همسفر گرامی
برای درج سفر به پروفایل مراجعه کنید
تور قله توچال
آرزوی ما سفری فوق العاده برای شماست
نام
موبایل
کد امنیتی

قله  توچال

 سلام دوستان ما در این صفحه تورهای قله توچال را معرفی می کنیم اگه تمایل داشتید از تورهای آینده قله توچال ما با خبر شوید شماره همراهتان را در فرم بالای صفحه ثبت کنید امیدوارم صعود خوبی داشته باشید .

ارتفاع این قله  3962 متر می باشد  و از ایستگاه 7 تلکابین توچال فاصله خیلی کمی دارد مسیر های مختلفی برای صعود به  قله توچال وجود دارد کوتاه ترین مسیر از دربند شروع می شود و به  پناهگاه شیر پلا و بعد به سمت قله حرکت می کنید مسیر بعدی  مسیر ولنجک که مسیری خشک و خسته کننده ای می باشد  و به علت تکراری بودن مسیر به شدت از نظر ذهنی خسته می شوید و مسیر سوم و مسیر مورد علاقه من ازپارک جمشیدیه شروع و سمت قله کلکچال می روید و از قله کلکچال به سمت قله توچال حرکت می کنید و این  پیمایش طولانی تر از سایر پیمایش ها می باشد  ولی نکته مثبت این مسیر شیب مناسب و زیبایی اش می باشد این مسیر چون  زمان زیادی در ارتفاع هستید و کم کم ارتفاع زیاد می کنید برای هم هوایی بسیار مناسب می باشد .

هر ساله در فصل زمستان تعدادی از کوهنوردان در مسیر صعود به این قلعه جانشان را از دست می دهند پس این قلعه ا ست کم نگیرید و  اگه صعود زمستانه می خواهید انجام بدهید خیلی مراقب باشید شاید امسال شما جونتون ازدست بدهید .

در زیر هم عکس هایی از این قله زیبا را مشاهده می کنید 

مسیر توچال همسفر باشیم

پناهگاه قله توچال همسفر باشیم

پناهگاه قله توچال همسفر باشیم

در ویدیو زیر می تونید این قله زیبا را از نزدیک مشاهده کنید  

 

 

نظرت را درباره این مکان بنویس
رضا
من مسیر کلکچال به قله توچال رفتم خیلی خوبه وقتی روی یال حرکت می کنی یه طرف تهران قرار داره و طرف دیگه شمشک و فشم
همسفر باشیم
همسفر باشیم مرجع رایگان معرفی تور و سفر و برنامه های کوهنوردی و طبیعت گردی، شهر گردی و ... می باشد. وشما می توانید به راحتی سفر و برنامه خود را معرفی کنید
فعالیت های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است