مدت تور
درجه سختی
هزینه تور
-
رده سنی

تور آبشار تل تنگه

آبشار و تونل برف و یخ تل تنگه دربندسر 

خیلی از ما گرمای طاقت فرسای تیر و مردادماه  تهران و خیلی از شهر های مشابه رو تجربه کرده ایم که دمای هوا گاهی تا بالای 50 درجه سانتیگراد هم می رسد ، جالب است که در همین هوای گرم و طاقت فرسا  در نزدیکی تهران جایی وجود دارد که شما می توانید برف چند متری را ببینید و کاملا زمستان را وسط تابستان تجربه کنید .

شما براي دريافت اطلاعات و تخفيفات تور تل تنگه  فقط کافيست شماره تماستون را در فرم بالاي صفحه وارد کنيد تا سفر ها براتون پيامک شود

روستای تل تنگه همسفر باشیم

 

آبشار تل تنگه همسفرباشیم

امروز با هم به منطقه تل تنگه دربندسر در فاصله ای کمتر از یک ساعت از شهر تهران سفر می کنیم.

برای رسیدن به منطقه تل تنگه از شهر تهران ابتدا باید خود را به میدان زربند  لواسانات برسانید که از دو مسیر می توانید به شهر لواسانات دسترسی داشته باشید که مسیر اول :  اتوبان شهید بابایی و جاده لشکرک  و  مسیر دوم اتوبان ارتش می باشد.

تل تنگه دربندسر همسفرباشیم

بعد از طی این مسیر باید به سمت جاده فشم و در ادامه دربند سر و شمشک بروید.

جاده فشم همسفرباشیم

در ابتدای مسیر جاده تل تنگه یک جاده خاکی وجود دارد که معمولا توسط بومی ها با زنجیر بسته شده است و در صورتی که مسیر بسته باشد باید وسیله ی نقلیه خود را در همین جا پارک کنید و باقی مسیر را که حدود 30 دقیقه پیاده روی می باشد پیاده طی کنید .

منطقه تل تنگه مسیری بین دو کوه می باشد که در فصل سرما  به دلیل بارش فراوان ریزش بهمنی که از نواحی مرتفع تر در نواحی داخلی تنگه ، سبب تل انبار شدن برفی با قطری بیش از 5 متر در این منطقه می باشد که این برف تل انبار شده یخ می زند و به دلیل دمای پایین منطقه به صورت یخچال طبیعی حتی در فصول گرم سال هم همچنان باقی می ماند.

تونل برفی همسفرباشیم

ولی چیزی که زیبایی این منطقه را چند برابر می کند آبشار و رودخانه زیبایی است که در انتهای مسیر این منطقه قرار دارد .

آبشار تل تنگه همسفرباشیم

یکی از زیبا ترین تجربه هایی که می تونید شما داشته باشید این است که برای رسیدن به ابشار از مسیر برفی بالای بستر رودخانه تا آبشار پیمایش داشته باشید و در برگشت از تونل برف و یخی که موجود می باشد از کنار بستر رودخانه تا ابتدای جاده بیاید.

تونل تل تنگه همسفر باشیم

دوستانی که قصد سفر به تل تنگه را دارند  ما گروههایی که تور تل تنگه را برگزار می کنند در بالای صفحه به شما معرفی می کنیم  

خوشحال می شویم پاسخ گو سوالات و نظرات شما باشیم

برای دریافت مشاوره رایگان اطلاعات تماس خود را وارد کنید .