مدت تور
درجه سختی
هزینه تور
-
رده سنی

تور کویر مرنجاب

کویر مرنجاب 

کویر مرنجاب یکی از زیباترین و متفاوت ترین کویر های ایران و نزدیک ترین کویر معروف به شهر تهران می باشد که همواره با شروع شدن فصل پاییز برنامه سفر به این منطقه خیلی رونق می گیرد و تور های زیادی به سمت کاشان و به مقصد این کویر برگزار می شود.

این کویر جزو محدود شهرستان آران بیدگل استان اصفهان می باشد. و برای سفر به آن از شهر تهران باید از شهرهای قم و کاشان عبور کنید.

نام این کویر توسط شاه عباس صفوی انتخاب شده است که چون پیدا کردن آب در این کویر کار دشواری بوده به آن مرد رنج آب یا مرنجاب گفته می شود .

 

رمل های شنی و سافاری

یکی از اصلی ترین بخش های این کویر رمل های شنی معروف آن است که تفریحات مختلف کویر از جمله سافاری و ... بروی این رمل ها انجام می گیرد.

 

دریاچه نمک و جزیر سرگردان

جدا از زیبایی رمل های شنی یکی از بخش های این کویر زیبا می باشد که هشت ضلعی های طبیعی نمک را در این بخش می توانید مشاهده کنید.

جاذبه های تاریخی

شما علاوه بر جاذبه های طبیعی که در مسیر مرنجاب مشاهده می کنید می توانید از جاذبه های تاریخی موجود در این کویر هم بازدید کنید که یکی از این جاذبه ها کاروان سرای شاه عباسی مربوط به دوره صفوی می باشد که در حال حاضر تبدیل به اقامتگاه شده است و شما در سفرتان به این کویر می توانید یک شب را در این اقامتگاه اقامت داشته باشید .

شب کویر

یکی از زیباترین تجربه هایی که می توانید در این کویر داشته باشید مشاهده شب پر ستاره این کویر می باشد که به واسطه فاصله ای که از مناطق شهری وجود دارد و عدم وجود آلودگی نوری شبی زیبا و پر ستاره را در این کویر می توانید تجربه کنید.

شتر سواری

تجربه شتر سواری از دیگر تجربه های خاصی است که شما می توانید در این کویر تجربه کنید

 

خوشحال می شویم پاسخ گو سوالات و نظرات شما باشیم

برای دریافت مشاوره رایگان اطلاعات تماس خود را وارد کنید .