مدت تور
درجه سختی
هزینه تور
-
رده سنی

تور تانزانیا آفریقا

تور تانزانیا آفریقا

تانزانیا همسفر باشیم

دوستان عزیز ما دراین صفحه تور حیات وحش تانزانیا و جزیره زنگبار را به شما معرفی می کنیم و در ادامه نکات مهم این سفر را برای شما بیان کرده ایم :

سال‌های متمادی مسافران تمام وقت خود را به گشتن در اروپا، آسیا و آمریکا سپری می‌کردند.  فقط تعداد انگشت شماری به سمت آفریقا می‌آمدند. این افراد نیز به آفریقای جنوبی می‌رفتند.

در طی سالیان اخیر، مردم به سمت تانزانیا، کشوری پر از حیوانات وحشی، مناظر وسیع علفزارهای بی‌درخت، بلندترین کوه آفریقا (کلیمانجارو) و همچنین آبهای آبی فیروزه‌ای، جلب شدند.

تانزانیا با Serentegi ، کوه کلیمانجارو و برخی از سافاری‌های جهان هم معنی شده است. بنابراین کلاه سافاری و ضدآفتاب به همراه داشته باشید!

بهترین زمان برای بازدید:

در هنگام سفر به تانزانیا، مهمترین نکته ای که باید به آن توجه شود آب و هواست. از آنجا که این کشور بسیار بزرگ و متنوع است، تشخیص آب و هوای آن دشوار است. با این حال چند الگو وجود دارد که می‌توانید آن را پیگیری کنید.

این کشور دارای دو فصل بارانی از مارس تا مه (10 اسفند تا 10 خرداد) و دسامبر ( 10 آذر تا 10 دی) است. بهترین زمان برای سفر به این کشور در فصل خشک از ژوئن تا اکتبر (11 خرداد تا 9 آبان) است.

اگر می‌خواهید شاهد مهاجرت بزرگ که شامل دو میلیون حیوان وحشی و گورخر است، باشید، می‌توانید در ماه‌های ژوئن و جولای (11خرداد تا 9 مرداد) از این منطقه دیدن کنید. اگر خیلی مشتاق به دیدن مهاجرت حیوانات نیستید، اما می‌خواهید حیوانات وحشی را در یک سافاری ببینید، ماه‌های خشک تابستان بسیار مناسب است. زیرا حیوانات برای رفع تشنگی به گودال‌های آب می‌آیند و دیدن آنها آسان می‌شود.

فقط به خاطر داشته باشید که در این زمان گردشگران به تانزانیا سرازیر می‌شوند. بنابراین به موقع برنامه‌ریزی کنید.

چیزهایی که باید بدانید:

زبان: زبان رسمی تانزانیا سواحیلی است. این کشور چند زبانه است و بسیاری از بومیان نیز می‌توانند انگلیسی صحبت کنند.

پول رایج: واحد پول رسمی تانزانیا شیلینگ تانزانیا TZS است. یک دلار معادل 2299 TZS است.

کارتهای اعتباری و خودپردازها: کارت‌های اعتباری (عمدتا ویزا) در تانزانیا به طور گسترده‌ای پذیرفته می‌شوند. شما می‌توانید از کارت خود در ورودی پارک‌ها، هتل‌های مجلل و برخی از برگزارکنندگان تور استفاده کنید. اگر می‌خواهید چیزی را با کارت اعتباری خود رزرو کنید، برای اطمینان از پذیرش آن قبلا تماس بگیرید. اگر به مقداری پول نیاز دارید، می‌توانید از خودپردازهایی که به طور گسترده در شهر قرار دارند و به صورت 24 ساعته قابل استفاده هستند، استفاده کنید. اگر در نقاط دور هستید، یافتن خودپرداز سخت خواهد بود. بنابراین قبل از شروع کار، حتما پول نقد دریافت کنید.

 برق: در تانزانیا برق از نوع G و D است. ولتاژ استاندارد 230 ولت و فرکانس استاندارد 50 هرتز است. من توصیه می‌کنم یک آداپتور جهانی بخرید و از مبدل مخصوص سشوار استفاده کنید.

ایمنی: به طور کلی تانزانیا یک کشور امن است. به ویژه اگر بازدید شما توسط یک تور برگزار شده باشد. سالانه تقریبا یک میلیون گردشگر بدون هیچ مشکلی از این کشور بازدید می‌کنند.

سافاری تانزانیا همسفر باشیم

تانزانیا همسفر باشیم

دوستان عزیز بعضی از عکس های این صفحه را از سایت theblondeabroad.com برداشته شده است 

خوشحال می شویم پاسخ گو سوالات و نظرات شما باشیم

برای دریافت مشاوره رایگان اطلاعات تماس خود را وارد کنید .