مدت تور
درجه سختی
هزینه تور
-
رده سنی

تور موزامبیک آفریقا

تور موزامبیک 

موزامبیک همسفر باشیم

موزامبیک بین آفریقای جنوبی و تانزانیا واقع شده است و کشوری است که اغلب مسافران عازم آفریقا از آن چشم‌پوشی می‌کنند. موزامبیک با داشتن یکی از طولانی‌ترین خطوط ساحلی جهان، سواحل بکر زیبا، غذاهای دریایی خوشمزه و فرهنگی متفاوت از دیگر مناطق، بهشت گرمسیری آفریقاست.

موزامبیک به عنوان یک کشور در حال توسعه زیر ساخت‌های زیادی ندارد. با این حال، سواحل خیره کننده و طبیعت زرق و برق دار آن کاملا شما را شگفت زده خواهد کرد.

بهترین زمان برای بازدید:

آب و هوا در موزامبیک می‌تواند کاملا غیر قابل پیش بینی باشد. بنابراین پیدا کردن بهترین زمان بازدید می‌تواند کمی دشوار باشد. از آنجایی که آب و هوا عامل اصلی تعیین کننده زمان سفر است، باید فصول را بررسی کنید.

در زمستان و بهار، این کشور دارای رعد و برق، مه، باران‌های سیل آسا و رطوبت زیاد است. در این فصل ممکن است شرایط اقیانوس هند ایده آل نباشد. با این حال آب گرم است، قیمت‌ها پایین است و می‌توانید یک غواصی درجه یک داشته باشید.

با آمدن ماه مه (اردیبهشت)، باران متوقف شده و رطوبت هوا کاهش می‌یابد. در نتیجه زمان برای تفریحات ساحلی بسیار مناسب می‌شود. ژوئن تا سپتامبر (خرداد تا شهریور) همیشه به عنوان بهترین ماه‌های سفر شناخته شده است. اما در این زمان قیمت هتل‌ها بالاتر رفته و رزرو آنها نیز سخت‌تر می‌شود.

اگر می‌خواهید با جمعیت گردشگران مواجه نشوید، اکتبر و نوامبر زمان‌های خوبی هستند. در این زمان گردشگران کمتر، آب و هوا گرم‌تر و نرخ‌ها پایین‌تر می‌آید.

چه چیزی در انتظار شماست:

زبان: اگرچه این کشور چند زبانه است، زبان رسمی موزامبیک پرتغالی است. در حقیقت تا 43 زبان در این کشور صحبت می‌شود.

واحد پول: واحد پول موزامبیک متیکال موزامبیک (MZN) است. یک دلار معادل 60.70 متیکال موزامبیک است.

کارت‌های اعتباری و دستگاه‌های خودپرداز: کارت‌های اعتباری در اکثر هتل‌های درجه یک، مکان‌های متوسط و همچنین پرداخت کرایه ماشین استفاده می‌شود. به غیر از موارد گفته شده در بالا از کارت اعتباری نمی‌توانید استفاده کنید. در صورت نیاز به پول نقد، دستگاه‌های خودپرداز در اغلب شهرهای بزرگ و کوچک یافت می‌شوند.

برق: برق در این کشور از نوع C و F و M است. ولتاژ استاندارد 220 ولت و فرکانس استاندارد 50 هرتز است. توصیه من خرید یک آداپتور جهانی دارای محافظ به همراه تبدیل آن است.

امنیت: به طور کلی آفریقا اندکی ناامن شده است. در موزامبیک، بزگترین مشکل جیب بری است. به جز این یک کشور امن است. هوشیار باشید، احتیاط کنید و از تعطیلات خود لذت ببرید.

 

 

 

خوشحال می شویم پاسخ گو سوالات و نظرات شما باشیم

برای دریافت مشاوره رایگان اطلاعات تماس خود را وارد کنید .