مدت تور
درجه سختی
هزینه تور
-
رده سنی

تور زیمباوه

 سفر به زیمبابوه

زیمباوه همسفر باشیم

زیمبابوه به دلیل ناامنی و بی‌ثباتی سیاسی سابقه خوبی ندارد. در حقیقت به افرادی که قصد سفر به این کشور را دارند گفته می‌شود که در آنجا کمبود سوخت، محدودیت‌های نقدی و حضور پلیس وجود دارد.

اما بگذارید من به شما بگویم که زیمبابوه یک مقصد نمادین آفریقایی است. روستاهای کوچک، کوه‌ها، فسیل‌های ماقبل تاریخ و حیات‌وحش وسیع و باشکوه. بومیان گرم و خوش برخورد هستند و همیشه لبخند به لب دارند.

حرف‌های دیگران را نادیده بگیرید و از زیمبابوه دیدن کنید. کشوری پر از چشم‌اندازهای متنوع، کوه‌های سرسبز، آبشارهای معروف در سطح جهانی، 5 سایت ثبت شده در یونسکو و همچنین حیوانات پرسه زن در حیات وحش.

بهترین زمان برای بازدید

زیمبابوه یکی از معدود نقاط جهان است که بیش از 320 روز خورشید دارد. در نتیجه به یکی مقصد فوق‌العاده در طول سال تبدیل شده است. با این حال، بسته به فعالیت‌هایی که به آن علاقه دارید، زمان‌های متفاوتی برای بازدید وجود دارد.

ژانویه تا مارس (بهمن تا فروردین) در آنجا بارندگی زیاد است و در نتیجه جاده‌ها برای رفتن به سافاری وضیعت خوبی ندارد. بالطبع کمپ زدن نیز سخت می‌شود. اما این بارندگی‌ها سبب سبزی علف‌ها در بهار می شود که حیوانات از آنها تغذیه می‌کنند.

با آمدن ماه مه (خرداد) زمستان آغاز می شود. اما زمستان زیمبابوه در اصل شبیه تابستان اروپاست. برفی نمی‌بارد، حیوانات در زیستگاه‌های خود در گردش هستند و شرایط برای بازدید از آبشار ویکتوریا فراهم است.

به محض فرارسیدن ماه جولای (مرداد)، فصل گردش آغاز می‌شود. هتل‌ها و سافاری‌ها نرخ خود را افزایش می‌دهند، اما ارزشش را دارد که حیوانات در گردش در زیستگاه خودشان را مشاهده کنید. فقط پیشاپیش برنامه‌ریزی درست برای هزینه‌های خود داشته باشید.

نکات مهم سفر :

زبان: زیمبابوه داری 16 زبان رسمی است و در نتیجه از نظر تکثر زبان، رکورددار گینس است. سه زبان اصلی انگلیسی، شونا (Shona) و ندبله (Ndebele) است.

واحد پول: در ژوئن 2019 این کشوره ارزهای خارجی را ممنوع کرد و دلار زیمبابوه (ZWD) که در سال 2009 به دلیل تورم شدید کنار گذاشته شده بود را پول رسمی قرار داد. 1 دلار معادر 361.9 ZWD است.

کارت‌های اعتباری و دستگاه‌های خودپردازد: در این کشور تقریبا نمی‌توانید از کارتهای اعتباری استفاده کنید. چون برای ایمنی بیشتر، بهتر است کارت‌های اعتباری خود را قبل از ورود غیرفعال کنید. بنابراین استفاده از کارت برای شما غیرممکن می‌شود. اگر پولتان تمام شد، می‌توانید با تاکسی به کشور همسایه، زامبیا، سفر کنید و از آنجا پول دریافت کنید. یا اگر نزدیک آبشار ویکتوریا هستید به بوتسوانا بروید.

برق: در زیمبابوه، برق از نوع D و G است. ولتاژ استاندارد 220 ولت و فرکانس استاندارد 50 هرتز است. من توصیه می‌کنم از آداپتور سراسری به همراه تبدیل آن استفاده کنید.

امنیت:این کشور در چند دهه گذشته دارای تاریخ تاریکی بوده و همچنین شرایط اقتصادی نامناسب بومیان را در موقعیت سختی قرار داده است. در نتیجه بسیاری که دزدی روی آورده‌اند که گردشگران می‌توانند یکی از این اهداف باشند. در هنگام شب در خیابان‌ها گردش نکنید تا بتوانید بدون مشکل، از سفر خود لذت ببرید.

 

 

 

آبشار ویکتوریا همسفر باشیم

زیمباوه آبشار ویکتوریا همسفر باشیم

همسفر باشیم زیمباوه آبشار ویکتوریا

آبشار ویکتوریا همسفر باشیم

دوستان عزیز ما مطلب بالا را از سایت theblondeabroad.com برای شما ترجمه کرده ایم 

خوشحال می شویم پاسخ گو سوالات و نظرات شما باشیم

برای دریافت مشاوره رایگان اطلاعات تماس خود را وارد کنید .