مدت تور
درجه سختی
هزینه تور
-
رده سنی

تور زامبیا آفریقا

زامبیا

زامبیا همسفر باشیم

سفر به زامبیا به معنای گشت و گذار در دور افتاده‌ترین و در عین حال جذاب‌ترین حیات‌وحش در تمام آفریقاست.

ماجراجویی از طریق دشت‌های ساوانا (زمین‌های پرعلف بی‌درخت) به معنای سرگردانی در حیات‌وحش، نشستن دور آنش در هنگام غروب آفتاب آفریقا و گشت در آب با قایق است. لحظه‌ای که می‌رسید کاملا مجذوب این صحنه می‌شوید.

بهترین زمان برای بازدید

وقتی نوبت به بازدید از آفریقا می‌رسد، در نظر گرفتن الگوهای آب و هوایی بسیار مهم است. به خصوص اگر می‌خواهید به سافاری بروید. اوج زمان رفتن به زامبیا از ژوئن تا اکتبر (تیر تا آبان) است.

زمان مناسب برای سافاری: زمستان در زامبیا به معنای آسمان صاف، آفتاب فراوان و به ندرت یک قطره باران است. در حقیقت ژوئن (تیر) و جولای (مرداد) اندکی سرد می‌شود و سردی آن به گونه‌ای نیست که با یک ژاکت سبک بتواند حل شود.

نوامبر (آذر)، آوریل (اردیبهشت) و مه (خرداد) به دلیل بارندگی جزو ماه‌های میانه به حساب می‌آید. در ماه نوامبر (آذر) هنوز بارندگی شروع نشده و در ماه مه (خرداد) باران متوقف شده است. این زمان بسیار خوبی برای سافاریست و بهترین زمان برای صرفه‌جویی در هزینه‌هاست چون در این زمان مسافرت کم است و می‌توانید تخفیف بگیرید.

فقط به خاطر داشته باشید که بسیاری از کمپ‌ها دیگر رزرو از راه دور ندارند و بسته‌اند اما همچنان گزینه‌های زیادی برای انتخاب خواهید داشت.

دسامبر (دی) به معنی باران، باران و باران بیشتر است. این باران به معنی پارک‌های سرسبز و بدون گرد و غبار است که شرایط بسیار مناسبی را برای عکاسی فراهم می‌کند. آبشارهای ویکتوریا در فصل بارندگی نیز کاملا پر شده و مسلما تماشایی‌ترین زمان برای تماشای این آبشارهاست.

نکات مهم سفر به زامبیا:

زبان: زبان رسمی زامبیا انگلیسی است اما زبان‌های بانتو در سراسر کشور در جریان است.

ارز: واحد پول رسمی کواچای زامبیا (ZMK یا ZMW) است. 1 دلار معادل 13.11ZMK است.

کارت‌های اعتباری و خودپردازها: برخی از مغازه‌ها، رستوران‌ها، اقامتگاه‌ها و هتل‌های مجلل کارت اعتباری را می‌پذیرند. اگرچه این کارت رایج نیست. ویزا به همراه مسترکارت (Mastercard) و Amex بیشترین اعتبار را دارد. در صورت استفاده از کارت، احتمال زیادی وجود دارد که با کاهش هزینه‌ای 4-7 درصدی مواجه می‌شوید. از آنجا که پول نقد در زامبیا بسیار اهمیت دارد، در دوره اقامت خود به خودپرداز برای دریافت پول نیاز دارید. اگرچه دلار آمریکا در سراسر کشور پذیرفته می‌شود اما می‌توانید از دستگاه‌های خودپرداز نیز پول رایج دریافت کنید.

برق: در زامبیا برق از نوع C، D و G است. ولتاژ استاندارد 230 ولت و فرکانس استاندارد 50 هرتز است. من توصیه می‌کنم یک آداپتور جهانی بخرید و مطمئن شوید که درست کار می‌کند.

امنیت: زامبیا کشوری بسیار امن است و بزرگترین مشکلش هنرپیشه‌ها و سرقت‌های کوچک است. تا زمانی که معقولانه رفتار کنید به مشکلی برخورد نخواهید کرد.

 

 

زامبیا همسفر باشیم

زامبیا همسفر باشیم

این مطلب از وبسایت theblondeabroad.com ترجمه شده است 

خوشحال می شویم پاسخ گو سوالات و نظرات شما باشیم

برای دریافت مشاوره رایگان اطلاعات تماس خود را وارد کنید .