مدت تور
درجه سختی
هزینه تور
-
رده سنی

تور مصر اهرام ثلاثه

مصر اهرام ثلاثه 

تور مصر آفریقا همسفر باشیم

مصر یکی از اسرارآمیزترین مقاصد گردشگری بر روی زمین است. نیل، دریای سرخ، اسکندریه، قاهره و اهرام که مربوط به 2500 سال پیش هستند، تاریخ و فرهنگ زیادی را به شما عرضه می‌کنند. این مطلب به شما نشان می‌دهد که سفر به مصر چقدر عرفانی است.

بهترین زمان برای بازدید:

همانطور که می‌دانید مصر یک بیابان است. بنابراین ممکن است در آنجا کاملا برشته شوید. در نتیجه احتمالا بخواهید سفر خود را با توجه به آب و هوا برنامه‌ریزی کنید. بهترین زمان برای بازدید از اکتبر تا آوریل (مهر تا فروردین) است.

با این حال دسامبر و ژانویه (آذر تا دی) فصل اوج گردشگران است. بنابراین باید منتظر صف‌های طولانی در مکان‌های باستانی مثل معابد لوکسور و هرم جیزه باشید. قیمت اقامتگاه‌ها نیز در این زمان افزایش می‌یابد.

اگر گرمی هوا موجب آزار شما نمی‌شود، ماه‌های تابستان با درجه حرارت و رطوبت بالا مواجه خواهید شد. با توجه به اینکه اکثر مکان‌های باستانی درخارج از شهر هستند، باید بازدید خود را به صبح زود یا بعد از ظهر موکول کنید تا به گرمای ظهر نخورید.

با این حال نگذارید که گرمای هوا شما را از بازدید از این مکان‌های باستانی منصرف کند. ژوئن تا سپتامبر (خرداد تا شهریور) بهترین زمان برای بازدید از اقامتگاه‌های ساحلی دریای سرخ برای غواصی است.

نکات مهم سفر :

زبان: در مصر به چندین زبان صحبت می‌شود. اما زبان اصلی عربی است که به عربی مصری شناخته می‌شود.

پول رسمی: واحد پول رسمی مصر، پوند مصری است (EGP). 1 دلار معادل 16.55 پوند مصری است.

کارت‌های اعتباری و دستگاه‌های خودپرداز:

در مصر متوجه خواهید شد که باشگاه‌ها، بارها، رستوران‌ها، مغازه‌ها، و هتل‌های لوکس کارت اعتباری را از شما خواهند پذیرفت. برخی از مغازه‌ها نیز پلاکاردی دارند که به شما می‌گوید آیا کارت اعتباری خارجی را می‌پذیرند یا خیر. بهتر است قبل از خرید نیز از مغازه‌دار این را بپرسید. اگر می‌خواهید پول نقد همراه خود داشته باشید، دستگاه‌های خودپرداز در سراسر قاهره و اسکندریه یافت می‌شود. این دستگاه‌ها در شهرهای کوچکتر، کمتر هستند و تقریبا در مناطق روستایی یافت نمی‌شوند.

برق: برق در مصر از نوع C و F است. ولتاژ استاندارد 220 ولت و فرکانس استاندارد 50 هرتز است. من توصیه می‌کنم یک آداپتور سراسری با محافظ بخرید.

ایمنی: پس از انقلاب سال 2011 گردشگری در مصر به شدت کاهش یافت. با این حال در سال‌های اخیر به دلیل ثبات سیاسی، نرخ گردشگری نیز افزایش پیدا کرده است. این کشور به طول کلی کشور امنی است اما باید نکات زیر را در نظر داشت: ایمنی بسیار وابسته به جایی است که سفر می‌کنید. نیمه شمالی صحرای سینا اندکی ناپایدار است بنابراین بهتر است از آنجا دیدن نکنید. اگر می‌خواهید از اهرام یا سایر جاذبه‌های بزرگ مصر دیدن کنید، یک تور گرفته یا راهنمای خصوصی استخدام کنید تا امنیت بیشتری داشته باشید.

اهرام ثلاثه همسفر باشیم

اهرام ثلاثه مصر همسفر باشیم

مصر اهرام ثلاثه

مصر اهرام ثلاثه همسفر باشیم

راهنمایی بیشتر در مورد مصر theblondeabroad.com

oooooooooooooooooooooooooooooooolllll

خوشحال می شویم پاسخ گو سوالات و نظرات شما باشیم

برای دریافت مشاوره رایگان اطلاعات تماس خود را وارد کنید .