مدت تور
درجه سختی
هزینه تور
-
رده سنی

تور تور شمالگان و شفق قطبی

این تور در یک نگاه
نام تور
تور شفق قطبی
طول سفر
11 روز
شهرهای مورد بازدید
مسو، سن پترزبورگ، مومانسک، ایرکوتسک، جزیره اولخون
خدمات تور
در ادامه توضیح داده خواهد شد
تاریخ اجرا
5 الی 16 بهمن، 19 الی 30 بهمن
درجه سختی
5 از 5
شروع قیمت
در ادامه توضیح داده خواهد شد

حتما برای دریافت مشاوره رایگان باما تماس 02122472623 بگیرید خوشحال می شویم راهنمای شما باشیم.

 

صبح از فرودگاه امام به سمت مسکو پرواز خواهیم کرد. پس از انجام تشریفات فرودگاهی به سمت هتل ۴ ستاره مان در مرکز شهر مسکو خواهیم رفت . بعد از چک این و دریافت هتل ها برای گشت به گشت شهری از هتل خارج میشویم . ابتدا از متروی زیبای مسکو و چندین ایستگاه معروف آن بازدید میکنیم . سپس به پارک ودنخای خواهیم رفت . برای صرف شام به خیابان آربات قدیم سر میزنیم. و در پایان شب گشتی در میدان سرخ مسکو خواهیم داشت.

امروز را تا عصر برای گشت در شهر وقت داریم . پس از صرف صبحانه به دیدار میدان سرخ مسکو ، نقطه صفر مسکو ، کلیسای سنت باسیل ، مقبره لنین و باغ الکساندر خواهیم رفت. عصر هنگام به سمت فرودگاه میرویم . تا بسمت بزرگترین شهر بالای مدار قطبی شهر مورمانسک پرواز کنیم پس از نزدیک به ۲ ساعت پرواز به این شهر میرسیم و به سمت هتل ۴ ستاره مان در مورمانسک خواهیم رفت. پس از صرف شام در صورت مهیا بودن شرایط برای دیدن شفق قطبی برای گشت به بیرون از شهر میرویم و نیمه شب به هتل بازمیگردیم.

صبح زود پس از صرف صبحانه به سمت روستای تربریکا شمالی ترین منطقه مسکونی روسیه که در ساحل دریای بارنتز و اقیانوس منجمد شمالیست میرویم . جایی که ملقب به لبه دنیاست. پس از صرف نهار به سمت ساحل تخم اژدها میرویم و از دیدن آبهایی که به سوی قطب شمال میروند لذت ببریم . این ساحل بخاطر داشتن سنگ هایی بزرگ به این اسم مشهور شده. عصر هنگام به مورمانسک باز میگردیم. در صورت مهیا بودن شرایط برای دیدن شفق به بیرون از شهر میرویم.

امروز به سمت شهر کیروفسک خواهیم رفت تا به دیدن یکی از دست سازه های عجیب سر بزنیم ، دهکده یخی یا snow village پر شده از سازه ها و مجسمه هایی که هرکدام هنرمندانه طراحی شده. علاوه براین دوستان علاقمند میتوانند با پرداخت هزینه در میان کوه های خیبینی به اسنوموبیل سواری مشغول شوند.در راه برگشت در صورتی که شرایط هوایی مناسب باشد برای گشت شکار شفق در مسیر توقفی خواهیم داشت.

امروز به سمت یکی از هاسکی پارک های منطقه میرویم تا تجربه سورتمه سواری با هاسکی همچون مرذم شمالگان را لمس کنیم. پس از آن به دیدار اقوام سامی قدیمی ترین اقوام مناطق شمالگان و لاپلاند میرویم تا با آداب و رسوم و فرهنگ آنها آشنا بشویم و از نزدیک با گوزن های قطبی دیدار کنیم

امروز از مدار قطبی خداحافظی میکنیم و راهی سن پترزبورگ این شهر پر از تاریخ و قصه خواهیم شد. حوالی عصر پس از چک این در هتل گشت به داخل شهر میرویم و از خلیج فنلاند دیدن میکنیم.

امروز را بطور کامل برای گشت زنی در سن پترزبورگ وقت داریم . کلیسای سنت ایساک ، جزیزه پیتر اند پاول ، کانال نوا ، پل متحرک ، کلیسای جامع کازان و ... از جمله برنامه هاییست که میتوانیم در این روز به آن سر بزنیم.

عصر هنگام به سمت فرودگاه میرویم و دوستانی که تنها در قسمت اول را راهی ایران خواهیم کرد. در اینجا بخش اول برنامه به پایان میرسد. ساعت 8 شب همراه با همسفرانی که در بخش دوم برنامه شرکت کردن به سمت شهر مرکز سیبری پرواز خواهیم کرد و پس از ۲ ساعت پرواز به مسکو میرسیم چند ساعتی توقف خواهیم داشت و پس از 6 ساعت پرواز به سمت شهر ایرکوتسک بزرگترین شهر سیبری در نزدیک مرز مغولستان میرسیم.

ساعت 12 ظهر به وقت محلی به ایرکوتسک میرسیم و راهی هتلمان خواهیم شد تا استراحت کنیم. عصر را نیز به بازدید از خیابان های شهر ، کلیسای تاریخی و رودخانه آنگرا میگذرانیم.

صبح زود پس از صرف صبحانه راهی جزیره اولخون خواهیم شد برای رسیدن به این جزیره که در میانه جزیره بایکال قرار دارد ۵ ساعتی مسیر در جاده های یخی سیبری داریم پس از رسیدن به ساحل دریاچه بایکال با خودرو های UAZ به روی دریاچه یخ زده خواهیم رفت . ابتدا در قسمت جنوبی جزیره به سراغ حباب های حبس شده در دل دریاچه یخی میرویم و بعد به سمت کلبه های خودمان در جزیره میرویم تا شب را دراینجا سپری کنیم.

صبح پس از چک اوت از اقامتگاهمان به سمت جنوب شمال دریاچه یخی میرویم تا غارهای یخی و صخره شمن را ببنیم . ظهر پس از صرف نهار برروی دریاچه به سمت ایرکوتسک باز خواهیم گشت و پس از بازدید این قسمت به سمت ایرکوتسک باز خواهیم گشت

ساعت ۸ صبح به سمت مسکو پرواز خواهیم داشت و پس از ۵ ساعت پرواز ساعت ۹ صبح به مسکو خواهیم رسید (این دو منطقه باهم ۵ ساعت اختلاف زمانی دارند) . ظهر به سمت ایران پرواز خواهیم کرد و در اینجا سفر خاص و عجیبمان با خاطرات فراوان به پایان می رسید.

تاریخ اجرای تور :

           5 الی 16 بهمن

           19 الی 30 بهمن

خدمات :

دو شب گشت شکار شفق

 کلیه ورودیه ها طبق برنامه گشت ها طبق برنامه سفر

اقامت در هتلهای ۴ ستاره در مسکو سن پترزبورگ ، مورمانسک و ایرکوتسک و اقامت در کلبه در جزیره اولخون

کلیه صبحانه ها بهمراه ۳ وعده نهار در مورمانسک و ۲ وعده نهار و شام در سیبری

 ۲ شب گشت شکار شفق

ترانسفر در کل مسیر با خودروهای توریستی

راهنمای تخصصی فارسی زبان و لیدر محلی

بیمه مسافرتی

سورتمه سواری با هاسکی

وسایل مورد نیاز :

برای این سفر حداقل ۵۰۰ دلار همراه داشته باشید.

 لباس و شلوار بیس ، لباس و شلوار پلار ، شلوار وینداستاپر ، کاپشن پر ، دستکش و کلاه

عینک آفتابی، کلاه آفتاب گیر، کرم ضد آفتاب

چمدان سایز متوسط یا کوله پشتی

هزینه تور :

  •           بخش اول

            مسکو، مورمانسک، سن پترزبورپورگ: 1200$

            هزینه پرواز: 17 میلیون تومان

  •           بخش دوم:

            سیبری: 400$

            هزینه پرواز 10 میلیون تومان

  •           ویزای روسیه: 130$

جاذبه‌ها:

دیدار از پدیده محسور کننده شفق قطبی

تجربه عکاسی از این پدیده زیبا

تجربه سورتمه سواری با سگ‌های هاسکی

بازدید از شمالی ترین روستای روسیه  Teriberka  و ساحل دریای Barents و ساحل تخم اژدها

دیدار با قدیمی‌ترین مردمان شمالگان، قوم سامی

تجربه سورتمه‌سواری با گوزن‌های قطبی

تجربه اسنوموبیل سواری حرفه‌ای در کوه‌های روسیه

بازدید از شهر Kirovsk و دهکده یخی Snow village

بازدید از کشتی یخ شکن لنین، اولین کشتی یخ شکن هسته‌ای دنیا

شهرگردی در مومانسک، مسکو و سن پترزبورگ

بازدید از شهر ایکوتسک، دریاچه بایکال بزرگترین دریاچه دنیا

راه رفتن بر روی دریاچه یخ زده بایکال و مناظر بی بدیل آن

نکات اضافه :

درجه سختی 5 از 5

اقامت در هتل 4 ستاره و اکولوژ

در زمان ثبت نام مبلغ ۸۰۰ دلار + بلیط ها دریافت خواهد شد و مابقی هزینه در فرودگاه دریافت می‌شود.

شرکت در این سفر تنها با پوشاک کامل زمستانی میسر میباشد و برای تهیه پوشاک و تجهیزات میتوانیم به شما مشاوره دهیم.

این برنامه در بهترین زمان ممکن از نظر امکان دیدن شفق برنامه ریزی شده اما شفق قطبی پدیده ای طبیعیست و با توجه به دلایل متعدد از جمله ابری بودن هوا ممکن است نتوانیم شفق را ببینیم.

بعلت گارانتی بودن هتل ها در صورت کنسلی پس از رزرو قطعی هتل ها (از ۲ ماه قبل سفر) و خرید بلیطهای داخلی در صورت انصراف کلیه مبالغی که بابت هتل و پروازها پرداخت شده غیرقابل بازگشت می‌باشند.

هزینه فعالیت های جانبی و خارج از برنامه سفر برعهده همسفران است.

با توجه به ماهیت برنامه های طبیعتگردی و ماجراجویی و همینطور شرایط منطقه ، امکان تغییر در جزئیات و روز شماره برنامه وجود دارد و نیازمند انعطاف پذیری ، روحیه همکاری و صبوری در همسفران می باشد.

درباره شفق قطبی

شفق‌های قطبی یکی از پدیده‌های جوی کرهٔ زمین است. که در آن نورهای رنگین و متحرک در آسمان شب پیدا میشوند . این پدیده معمولاً در عرض‌های نزدیک به قطب های زمین بر اثر برخورد ذرات باردارِ بادِ خورشیدی و یونیزه شدن مولکول‌های موجود در یونوسفر زمین به وجود می‌آید. قبایل سرپوخست کانادایی این پدیده را رقص ارواح مینامند.

بهترین مکان برای دیدن شفق های قطبی مناطق بالاتر از مدار 67 درجه که مدار قطبی خوانده میشود است. این پدیده را میتوانید در مناطق شمالی مناطق لاپلند شامل روسیه ، نروژ ، فنلاند و کانادا و ایسلند مشاهده کرد. همینطور در مناطق جنوب استرالیا در منطقه تاسمانی مشاهده کرد. قابل دسترس ترین منطقه برای دیدن پدیده شفق برای ایرانیان منطقه مورمانسک درشمال غرب روسیه است که میتوان علاوه بر دیدن صحنه رویایی شفق قطبی به فعالیت های جذابی همچون سورتمه سواری ، اسنوموبیل و رفتن به شمالی ترین ساحل خشکی زمین در ساحل روستای تربریکا یادکرد.

خوشحال می شویم پاسخ گو سوالات و نظرات شما باشیم

برای دریافت مشاوره رایگان اطلاعات تماس خود را وارد کنید .