مدت تور
7 روز
درجه سختی
سبک
هزینه تور
-
رده سنی
18 تا 55 سال

تور نپال

این تور در یک نگاه
نام تور
سفر به نپال
طول سفر
9 روز
شهرهای مورد بازدید
شهرهای قید شده در قسمت جاذبه ها
خدمات تور
در ادامه توضیح داده خواهد شد
تاریخ اجرا
7 الی 15 نعر
درجه سختی
3 از 5
شروع قیمت
5000000

حتما برای دریافت مشاوره رایگان باما تماس 02122472623 بگیرید خوشحال می شویم راهنمای شما باشیم.

ساعت ۰۰:۵۰ بامداد از فرودگاه امام با فلای دبی به سمت دبی پرواز میکنیم و پس از توقفی چهار ساعته به سمت کاتماندو پرواز خواهیم کرد و در ساعت ۱۴:۰۰ وارد فرودگاه کاتماندو خواهیم شد. پس از انجام امور ویزا و تهیه سیم کارت در فرودگاه به سمت هتل ۴ ستاره مان در بافت تاریخی کاتماندو خواهیم رفت. پس از صرف نهار برای چنج پول و گشت مختصر در بافت تاریخی محله تامیل راهی خواهیم شد.

صبح زود پس از صرف صبحانه به سمت پارک ملی چیتوان حرکت می‌کنیم. در مسیر دوستان علاقمند میتوانند به در طول رودخانه تریشولی به فعالیت مهیج رافتینگ بپردازند . نزدیک غروب به لوژ زیبایمان خواهیم رسید تا استراحت کنیم.

پس از صرف صبحانه به گشت با جیپ سافاری در داخل پارک ملی چیتوان و تماشای حیات وحش خواهیم پرداخت و در این گشت شانس مشاهده کرگدن هندی و ببر را خواهیم داشت. عصر هنگام پس از بازگشت به لوژ مراسم رقص محلی مردم روستای تارو را خواهیم داشت تا با گوشه ای از فرهنگ این منطقه آشنا بشیم.

صبح پس از صبحانه به قایق سواری در حاشیه چیتوان تجربه کنیم سپس به سمت شهر زیبای پخارا حرکت می‌کنیم. سرتاسر مسیر از کنار رودخانه زیبای تروشیلی می‌گذرد و نمای قلل با شکوه هیمالیا را در پس زمینه خواهیم داشت . برای صرف نهار در روستای زیبا و تاریخی بندیپور در دامنه های ماناسلو توقف خواهیم داشت . و پس از صرف نهار به سمت شهر پخارا سفر خودمان را ادامه خواهیم داد . عصر هنگام به شهر پخارا خواهیم رسید و در هتل 4 ستاره مان اقامت می‌کنیم و سپس به لیک ساید خواهیم رفت .

بعد از صرف صبحانه بر روی دریاچه فیوا قایقرانی می کنیم و سپس از معبد صلح جهانیان بازدید خواهیم کرد . پس از بازدید از معبد همسفران میتوانند از تاب منحصر به فرد در نزدیک معبد استفاده کنند. سپس به سمت دریاچه حرکت خواهیم کرد تا مسیر زیبای جنگلی را طی کنیم . و بر روی دریاچه قایقرانی کنیم . عصر زمان کافی برای و گشت در خرید صنایع دستی Lake side خواهیم داشت.

صبح زود به سمت ارتفاعات سارانکوت می رویم تا به تماشای طلوع آفتاب در قلل ۸۰۰۰ متری را ببینیم. بعد از بازگشت به هتل و صرف صبحانه همسفران علاقمند میتوانند از یکی از محبوب ترین خاص ترین تفریحات این منطقه سر بزنن یعنی پاراگلاید بر فراز دریاچه فیوا با مناظر کوه های هیمالیا . همچنین همسفران علاقمند میتوانند با هلیکوپتر به بیس کمپ قلل هیمالیا بروند و عصر وقت آزاد برای قدم زدن، ماساژ و....، قایق سواری عصرهنگام بر دریاچه فیوا خواهیم داشت .

پس از صرف صبحانه به سمت فرودگاه خواهیم رفت تا با پروازی یک ساعته به سمت کاتماندو برگردیم . بعد از رسیدن به کاتماندو راهی میدان تاریخی دوربار بختاپور خواهیم شد ، تا در میانه این میدان با ساختمان های با معماری خیره کننده قدم بزنیم . پس از گشت و صرف نهار در بختاپور به تامیل و هتلمان خواهیم رفت و بعداز ظهر وقت کافی خواهیم داشت تا در بازار تامیل گشت بزنیم و از میدان دوربار کاتماندو دیدن کنیم.

صبح پس از صرف صبحانه به گشت کامل کاتماندو خواهیم پرداخت شامل بازدید از از معبد میمون ها Swayambhu ، بازدید از معبد بودایی بودانات و معبد مرده سوزی پاشوپاتینات Pashupatinath . بعدازظهر وقت آزاد برای گشت در کاتماندو خواهیم داشت. علاقمندان میتوانند از میدان دوربار کاتماندو و کوماری غار (خانه الهه زنده نپالی ها کوماری) دیدن کنند.

صبح تا ظهر آزاد هستیم تا در بازارهای محلی گشتی بزنیم و ظهر هنگام پس از صرف نهار برای رفتن به سمت فرودگاه آماده خواهیم شد . در ساعت ۱۵:۰۰ با پرواز فلای دبی باز خواهیم گشت و پس از توقفی ۳ ساعته در امارات به سمت تهران پرواز خواهیم کرد و در ساعت ۰۰:۵۰ بامداد شنبه ۱۷ اردیبهشت در تهران به زمین خواهد نشست و این سفر استثنایی را با کوله باری از خاطرات بینظیر به پایان می رسد.

تاریخ اجرای تور :

           7 الی 15 مهر، 9 روز

خدمات :

 کلیه ورودیه ها طبق برنامه گشت ها طبق برنامه سفر

۲ شب اقامت در لوژ ۵ ستاره در پارک ملی چیتوان

۳ شب اقامت در هتل ۴ ستاره در کاتماندو

۳ شب اقامت در هتل ۴ ستاره در پخارا

ورودیه و سافاری در پارک ملی چیتوان

قایق سواری روی دریاچه فیوا

کلیه صبحانه ها و ۴ وعده نهار و شام

ترانسفر در کل مسیر با خودروهای توریستی

بیمه مسافرتی

راهنمای تخصصی فارسی زبان و لیدر محلی

وسایل مورد نیاز :

برای این سفر حداقل ۳۰۰ دلار همراه داشته باشید.

تی شرت

 لباس آستین بلند،

یک دست لباس گرم

لباس زیر به تعداد روزهای برنامه

شلوارک

مایو

عینک آفتابی،

 کلاه آفتاب گیر

کرم ضد آفتاب

چمدان سایز متوسط یا کوله پشتی

هزینه تور :

               990$ + هزینه سفر+ 50$ هزینه ویزا+ 23 میلیون تومان هزینه بلیط

جاذبه ها:

چشم انداز بی نظیر هیمالیا، بلندترین رشته کوه جهان

تجربه حضور در معابد  بودایی و آشنایی با آیین های مذهبی شان

حضور در روستای تاریخی بندیپور در دامنه های ماناسلو

طبیعت گردی در پارک ملی چیتوان، یکی از خاص ترین و غنی ترین ذخایر حیات وحش آسیا

سافاری در عمق جنگل در جستجوی کرگدن سفید آسیایی و ببر

کانوسواری در رودخانه رپتی و تماشای تمساح ها و پرندگان

دیدار از قصرهای سنگی و بناهای شهر تاریخی بختاپور

اقامت در شهر زیبای پخارا در کنار دریاچه فیوا

تماشای منظره بی نظیر طلوع آفتاب بر فراز کوهستان آناپورنا در ارتفاعات سارانگوت

فرصت برای پرواز با پاراگلایدر در یکی از معروف ترین سایت های پروازی جهان در پخارا

خرید از بازار تامیل کاتماندو، بزرگترین بازار وسایل و پوشاک کوهنوردی و طبیعت گردی در جهان

نکات اضافه :

در زمان ثبت نام مبلغ ۴۰۰ دلار + هزینه ویزا + بلیط دریافت خواهد شد و مابقی هزینه در زمان شروع برنامه در فرودگاه پراداخت میشود.

به علت سختی سفر در مسیر از پذیرش کودکان زیر ۱۲ سال در این سفر معذوریم

با توجه به ماهیت برنامه های طبیعتگردی و ماجراجویی و همینطور شرایط منطقه ای (مناسب نبودن کیفیت جاده ها یا شرایط آب و هوایی) ، امکان تغییر در جزئیات و روز شماره برنامه وجود دارد و نیازمند انعطاف پذیری ، روحیه همکاری و صبوری در همسفران می باشد.
هزینه فعالیت های جانبی و برنامه های خارج از برنامه سفر برعهده همسفران است. رافتینگ ، هلکوپتر سواری ، پاراگلایدر و...

بعلت رزرو اقامتگاه در صورت کنسلی در زمانی کمتر از دو هفته مانده به شروع سفر هزینه پیش پرداخت مسترد نخواهد شد.

در صورت تغییر اقامتگاه ها ، بدون دریافت مبلغ اضافه ای از همسفران هتل ها و لوژهای ی در همین سطح گرفته خواهد شد

در صورتی که بصورت انفرادی در برنامه ها ثبت نام کنید امکان پیدا کردن هم اتاق وجود دارد

در حال حاضر ورود به کشور نپال تنها برای گردشگرانی مجاز است که دو دوز واکسن کرونا را دریافت کرده اند و از دریافت دوز دوم آنها ۱۵ روز گذشته باشد.

مابه التفاوت حق بیمه مسافرتی برای افراد بالای ۶۵ سال جداگانه دریافت میشود

درباره نپال

شاید اولین تصویری که از شنیدن نام کشور نپال برای شما تداعی شود، تصویر و نام قله اورست بام دنیا و رشته کوه هیمالیا باشد. ولی نپال تنها هیمالیا نیست .

نپال کشوری کوهستانی است که هیمالایا مرتفع ترین کوه جهان بخش وسیعی از آن را تشکیل می دهد. از شمال به چین و از جنوب و غرب و شرق توسط هند احاطه شده است. بواسطه قرار گرفتن در میان این دو کشور، هم از نظر نژادی و هم از نظر فرهنگی تا حدود زیادی مخلوطی از هر دوی این کشورهاست .

۳۵% از جمعیت ۳۰ میلیون نفری نپال در شهرها و بقیه در کوه ها زندگی می کنند. شهر کاتماندو که پایتخت کشور نپال است، با داشتن حدود ۵ میلیون نفر، پرجمعیت ترین شهر این کشور می باشد. آب و هوای کشور نپال در نواحی بلند و مرتفع معتدل و در نواحی بسیار مرتفع سرد است. بلندترین نقطه این کشور قله اورست است.

بهترین زمان برای سفر به این کشور فصل بهار و پاییز است، فصل تابستان بخاطر بارندگی های موسمی و فصل زمستان بخاطر سرمای شدید به هیچ عنوان مناسب سفر به این کشور نیست.

 

خوشحال می شویم پاسخ گو سوالات و نظرات شما باشیم

  • ناهید

    این تور فوق العاده است

برای دریافت مشاوره رایگان اطلاعات تماس خود را وارد کنید .