مدت تور
2 روز
درجه سختی
کوهپیمایی و نیاز به آمادگی بدنی
هزینه تور
-
رده سنی
18 تا 65 سال

تور ماسال

این تور در یک نگاه
نام تور
ماسال تا نم نم پشت
طول سفر
2 روز
شهرهای مورد بازدید
ماسال
خدمات تور
در ادامه توضیح داده خواهد شد
تاریخ اجرا
16 تا 18 شهریور
درجه سختی
مناسب عموم افراد
شروع قیمت
750.000 تومان

حتما برای دریافت مشاوره رایگان باما تماس 02122472623 بگیرید خوشحال می شویم راهنمای شما باشیم.

تاریخ اجرای تور :

16 الی 18 شهریور

خدمات :

مجوز

بیمه

راهنمای گردشگری

ترانسفر محلی

دو وعده صبحانه سلف

اقامت کلبه های چوبی و سوییت به صورت گروهی

وسایل مورد نیاز :

کفش مناسب

صندل

لباس اضافه

لوازم شخصی

دفترچه بیمه

مدارک شناسایی

لباس اضافه

کرم ضد آفتاب، عینک و کلاه آفتابی، هدلامپ

وسایل بهداشتی شخصی و اگر تحت درمان خاصي هستيد داروی مصرفی خود را حتماً همراه داشته باشيد .

هزینه تور :

       750.000 تومان

       قوانین کنسلی:

          تا 11 شهریور 10% جریمه کنسلی

          تا 13 شهریور 30% جریمه کنسلی

          تا 15 شهریور 50% جریمه کنسلی

         15 شهریور به بعد 100% جریمه کنسلی

جاذبه ها:

ییلاق اولسبلانگاه

ساحل و جنگل گیسوم

سوئه چال

شمبرا

پدیده اقیانوس ابر

حرکت 16 شهریور ساعت 23:45

بازگشت 18شهریور ساعت 23:45

وسیله نقلیه توریستی

مناسب برای افراد 18 تا 65 سال

تور ماسال

معرفی:

این ییلاق واقع در شهرستان ماسال استان گیلان است که به دلیل ارتفاع بالای ۱۸۰۰ تا ۲۰۰۰ متری، آب هوای خنک و مطبوعی را دارد و از سالیان دور محل چرای دام اقوام کوچ نشین و دامداران روستایی در فصول گرم سال بوده است.

ییلاقات ماسال نام یک منطقه کوچک و مشخص نیست بلکه مسیری 25 کیلومتری را شامل می شود که بخش ها و مناطق مختلفی دارد و با پیشروی مسیر از شروع جاده، ارتفاع افزایش و دمای هوا خنک تر می شود.

جاذبه ها:

این منطقه شامل منطقه وسیعی از استان گیلان می باشد که معروف ترین بخش های آن ییلاق سوچاله، ییلاق اولسبلنگاه  و ...  است که هر کدام از ییلاقات در یک مسیر فرعی قرار دارد. با عبور از هر کدام از فرعی ها می توانید در کلبه ها و خانه های محلی این ییلاقات اقامت نمایید.

بهترین فصل:

بهترین فصل برای سفر فصول گرم سال به خصوص مرداد ماه است زیرا این منطقه هوای بسیار خنک و مطبوعی دارد. البته در فصول دیگر سال این ییلاق مخاطبان خاص خود را دارد و طبیعت زیبا و سرسبز بهاری، پاییز رنگارنگ و زمستان برفی این منطقه هم گردشگران زیادی را به خود جلب می نماید.

چه طوری بریم:

برای مسافرت می توانید در تور ماسال که در بالای صفحه به شما معرفی می شود ثبت نام کنید. اگر میخواید با ماشین شخصی به این ییلاق بروید می توانید از راهنمای زیر استفاده کنید.

تنها راه دسترسی به مسیر ییلاقات شهر ماسال است و در صورتی که از تهران یا شهرهای شرقی و جنوبی کشور راهی این منطقه می شوید، مناسب ترین راه آزاد راه قزوین – رشت است. بعد از عبور از شهر فومن به شهر ماسال می رسید که در صورتی که ترافیک سنگینی وجود نداشته باشد در کمتر از 5 ساعت از شهر تهران می توانید خودتان را به این ییلاق زیبا برسانید.

نکته

همان طور که در بالا توضیح دادیم از ییلاقات معروف این منطقه سوچاله است  که مسلما عکس های زیادی از این ییلاق را دیده اید، اما به اشتباه در نقشه گوگل و خیلی جاهای دیگر به اینجا اولسبلانگاه می گویند. در صورتی که وقتی در جاده از سمت ماسال حرکت کنید اول به دو راهی ییلاق اولسبلانگاه می رسید و بعد یه پیچ پایین تر به دوراهی ییلاق سوچاله می رسید. البته نگران نباشید تمام فرعی ها با تابلوهایی مشخص شده است. 

تور ییلاق ماسالماسال

 

ییلاق ماسال

ییلاق ماسال

تور ییلاق ماسال

امکانات منطقه :

در این منطقه نگران کمبود هیچ چیزی نباشید و نیاز به بردن هیچ وسیله اضافی و خرید چیزی ندارید چون به تعداد کافی در ابتدای مسیرو در طول مسیر ییلاق مغازه سوپر مارکت وجود دارد و خیال شما را از بابت همه چی راحت می کند.

همچنین در تمامی ییلاقات علاوه بر این که امکان چادر زدن وجود دارد می توانید از کلبه ها و خانه های محلی با قیمت مناسب کرایه نمایید. همچنین چند هتل مجلل با امکانات کامل هم در این منطقه وجود دارد که از جمله آن می توان به هتل فردین معصومی ورزشکار معروف این منطقه اشاره کرد. 

 

تور ییلاق ماسال

محل قتل میرزا کوچک خان جنگلی :

میرزا کوچک خان سال ها در جهت استقلال ایران در مقابل بیگانگان در ناحیه گیلان مبارزه کرد. او بعد از سقوط شهر رشت به ناچار به جنگل های این منطقه گریخت و در درگیری هایی که در این منطقه داشت در سرمای آذرماه در انتهای مسیر این ییلاقات در ارتفاعات تالش و خلخال به قتل رسید. که در حال حاضر محل شهادت این سردار ملی به نام مشهد سردار جنگل ثبت ملی شده است و قابل بازدید می باشد.

تور ییلاق ماسال

 

 

خوشحال می شویم پاسخ گو سوالات و نظرات شما باشیم

برای دریافت مشاوره رایگان اطلاعات تماس خود را وارد کنید .