همسفر گرامی
برای درج سفر به پروفایل مراجعه کنید
تور ماسال
آرزوی ما سفری فوق العاده برای شماست
نام
موبایل
کد امنیتی

تور ماسال

سلام دوستان ما در این صفحه تورهای ییلاق ماسال را به شما معرفی می کنیم  اگه تمایل داشتید از تورهای آینده ماسال ما باخبر شوید شمارتان را در فرم بالا ثبت بفرمایید  در ادامه این مطلب ییلاق ماسال و اولسبلانگاه و سوچاله را به شما معرفی می کنیم امیدوارم در تور ماسال بهتون خوش بگذره  

 

معرفی :

این ییلاق واقع در شهرستان ماسال استان گیلان می باشد که به دلیل ارتفاع بالای ۱۸۰۰ تا ۲۰۰۰ متری آب هوای خنک و مطبوعی را دارد و از سالیان دور محل چرای دام اقوام کوچ نشین و دامداران روستایی  در فصول گرم سال بوده است.

ییلاقات ماسال نام یک منطقه کوچک و مشخص نیست بلکه مسیری 25 کیلومتری را شامل می شود که بخش ها و مناطق مختلفی دارد و با پیشروی  مسیر از شروع جاده  ارتفاع افزایش و دمای هوا  خنک تر می شود.

جاذبه ها :

این منطقه شامل منطقه وسیعی از استان گیلان می باشد که معروف ترین بخش های آن ییلاق سوچاله ، ییلاق اولسبلنگاه  و ...  می باشد که هر کدام از ییلاقات در یک مسیر فرعی قرار دارد، که با عبور از هر کدام از فرعی ها می توانید در کلبه ها و خانه های محلی این ییلاقات اقامت نمایید.

بهترین فصل :

بهترین فصل برای سفر  فصول گرم سال به خصوص مرداد ماه می باشد که این منطقه هوای بسیار خنک و مطبوعی دارد.البته در فصول دیگر سال این ییلاق مخاطبان خاص خود را دارد و طبیعت زیبا و سرسبز بهاری ، پاییز رنگارنگ و زمستان برفی این منطقه هم گردشگران زیادی را به خود جلب می نماید.

چه طوری بریم :

برای مسافرت می توانید در تور ماسال که در بالای صفحه بهتون معرفی می شود ثبت نام بفرمایید و اگه با تور حال نمی کنید می توانید  با ماشین شخصی به این ییلاق بروید .

تنها راه دسترسی به مسیر ییلاقات شهر ماسال می باشد و در صورتی که از تهران یا شهر های شرقی و جنوبی کشور راهی این منطقه می شوید مناسب ترین راه آزاد راه قزوین – رشت می باشد بعد از عبور از شهر فومن به شهر ماسال می رسید که در صورتی که ترافیک سنگینی وجود نداشته باشد در کمتر از 5 ساعت از شهر تهران می توانید خودتان را به این ییلاق زیبا برسانید

نکته

همان طور که در بالا توضیح دادم از ییلاقات معروف این منطقه سوچاله می باشد  که عکس های زیادی از این ییلاق را شما دیده اید ولی به اشتباه  در نقشه  گوگل و خیلی جاها به اینجا اولسبلانگاه می گویند  در صورتی که وقتی در جاده از سمت ماسال حرکت کنید اول به دو راهی ییلاق اولسبلانگاه می رسید و بعد یه پیچ پایین تر به دوراهی ییلاق سوچاله می رسید البته نگران نباشید تمام فرعی ها با تابلو هایی مشخص شده است. 

تور ییلاق ماسالماسال

 

 

ییلاق ماسال

ییلاق ماسال

تور ییلاق ماسال

 

امکانات منطقه :

در این منطقه نگران کمبود هیچ چیزی نباشید و نیاز به بردن هیچ وسیله اضافی و خرید چیزی ندارید چون به تعداد کافی در ابتدای مسیرو در طول مسیر ییلاق مغازه سوپر مارکت وجود دارد و خیال شما را از بابت همه چی راحت می کند .

همچنین در تمامی ییلاقات علاوه بر این که امکان چادر زدن وجود دارد می توانید از کلبه ها و خانه های محلی با قیمت مناسب (از شبی 50 هزار تومان ) کرایه نمایید همچنین چند هتل مجلل با امکانات کامل هم در این منطقه وجود دارد که از جمله آن می توان به هتل فردین معصومی ورزشکار معروف این منطقه اشاره کرد.من موقعیت  هتل را برای شما مشخص می کنم  البته شما برای کلبه می تونید با شماره 09118817288  - 09907901198 آقای مرتضی جوادی تماس بگیرید

در ابتدای مسیر ییلاق هم یک پمپ بنزین قرار دارد  و نیاز به نگرانی از بابت بنزین نیست

تور ییلاق ماسال

 

محل شهادت میرزا کوچک خان جنگلی :

میرزا کوچک خان که سال ها در جهت استقلال ایران در مقابل بیگانگان در  ناحیه گیلان  مبارزه کرده  بعد از سقوط شهر رشت به ناچار به جنگل های این منطقه گریخت و در درگیری هایی که در این منطقه داشت در سرمای آذرماه در انتهای مسیر این ییلاقات در ارتفاعات تالش و خلخال به شهادت رسید. که در حال حاضر محل شهادت این سردار ملی به نام مشهد سردار جنگل ثبت ملی شده است و قابل بازدید می باشد.

 

تور ییلاق ماسال

 

 

نظرت را درباره این مکان بنویس
همسفر باشیم
همسفر باشیم مرجع رایگان معرفی تور و سفر و برنامه های کوهنوردی و طبیعت گردی، شهر گردی و ... می باشد. وشما می توانید به راحتی سفر و برنامه خود را معرفی کنید
فعالیت های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است