مدت تور
درجه سختی
هزینه تور
-
رده سنی

تور لرستان گردی

تور لرستان گردی 

در بالای این صفحه ما به شما تورهای لرستان‌گردی را معرفی می‌کنیم. در صورت تمایل می‌توانید شماره خود را در فرم بالای صفحه وارد کنید تا در صورت برگزاری تور جدید، به شما اطلاع داده شود .

خلاصه تور لرستان گردی :

شب حرکت از تهران 

روز اول : صبحانه را در یکی از بهترین رستوران ها میل می فرمایید و به سمت آبشار آب سفید می رویم بعد از ناهار و بازدید از آبشار و گشتی در طبیعت به سمت خرم آباد حرکت می کنیم در هنگام غروب از دریاچه کیو دیدن می فرمایید و برای استراحت به محل اقامتمون می رویم .

روز دوم :  برای روز دوم بعد از صبحانه بازدید از آبشار بیشه و آبشار گریت را در برنامه داریم و از قلعه تاریخی فلک افلاک بازدید می کنیم. 

روز سوم : در برنامه روز سوم از آبشار نوژیان بازدید می کنیم و در راه پل شکسته شاپوری را خواهیم دید بعد از ناهار با کلی خاطره زیبا به سمت تهران حرکت می کنیم .

ممکن است برنامه برخی از تورها با برنامه بالا کمی متفاوت باشد و بازدید از تنگه شیرز و دره خزینه را در برنامه تور داشته باشند. در ادامه توضیحات بیشتری از جاذبه های این استان در اختیارتون قرار می دهیم  امیدواریم از سفر به لرستان لذت ببرید.

قلعه فلک افلاک همسفر باشیم

جاذبه‌های استان:

1. قلعه فلک‌افلاک خرم آباد:

این قلعه تاریخی متعلق به دوره ساسانی و به دژ شاپور معروف است. این قلعه بر فراز تپه‌ای در مرکز شهر خرم آباد قرار دارد. درگذشته این قلعه 12 برج داشته که فقط 8 تا از این برج‌ها سالم مانده است. در زمان فتحعلی شاه این قلعه بازسازی شده و اسمش به قلعه فلک‌افلاک تغییر می‌کند. این قلعه هم اکنون موزه است و بسیاری از اشیای نفیسی که در این قلعه پیدا شده درآن نگهداری می‌شود.

قلعه فلک افلاک خرم آباد همسفر باشیم

2. تنگه شیرز:

یکی از زیباترین مناطق استان، تنگه شیرز است که در مرز تلاقی سه استان کرمانشاه، ایلام و لرستان قرار دارد. طول این تنگه 5 کیلومتر است. تنگه شیرز در 55 کیلومتری شهر کوهدشت قرار دارد. یک روزه می‌توانید این دره را پیمایش کنید. در بعضی از دیواره‌های تنگه شیرز، شما نقاشی انسان‌های غارنشین را مشاهده می‌کنید.

برای رسیدن به تنگه شیرز از مسیر کوهدشت که به سمت شیرز حرکت کنید، بعد از 49 کیلومتر به  ابتدای یک جاده خاکی می‌رسید. البته با توجه به تجربه دوستان، ماشین به راحتی در این جاده خاکی حرکت می‌کند. بعد از چند کیلومتر در جاده خاکی، شما در کیلومتر 53 به پارکینگ و استخرهای پرورش ماهی می‌رسید  که می‌توانید ماشین خود را در پارکینگ پارک کنید و اگر خواستید ماهی بخرید. بعد از تقریبا 500 متر از مسیر پیاده رو، می‌توانید مناره سنگی را مشاهده کنید. این مناره‌ها بر اثر فرسایش و زلزله به وجود آمده است. ارتفاع آن در حدود 80 متر از کف صخره می‌باشد.

در لینک زیر می‌توانید راهنمای سفر به تنگه شیرز را به همراه عکس و کلیپ‌هایی از این تنگه زیبا مشاهده کنید.

سفر به تنگه شیرز به همراه فیلم و عکس 

تنگه شیرز همسفر باشیم

تنگه شیرز همسفرباشیم

3. دره خزینه:

این دره نعلی شکل در جنوب استان قرار دارد. دره خزینه شباهت زیادی به دره کانیون ایالت آریزونای آمریکا دارد. در سال‌های قبل، پل معلقی دو طرف این دره را به هم وصل می‌کرد که چند سال است که به علت نداشتن ایمنی کافی قطع شده است. این دره همیشه به این سبزی نیست. شما می‌توانید عکس‌هایی از فصول مختلف این دره را در لینک زیر مشاهده نمایید.

 عکس‌های بیشتری از دره خزینه 

دره خزینه همسفر باشیم

4. دریاچه گهر:

دریاچه گهر، یکی از زیباترین دریاچه‌های کشور است که سالانه تعداد زیادی از این دریاچه دیدن می‌کنند. این دریاچه در جنوب شرقی شهرستان درود و در فاصله 36 کیلومتری آن قرار دارد. در لینک زیر عکس‌ها و فیلم‌های بیشتری از این دریاچه را مشاهده می‌کنید.

عکس و فیلم های دریاچه گهر

دریاچه گهر همسفر باشیم

5.آبشار بیشه:

یکی از زیباترین آبشارهای استان، آبشار بیشه در نزدیکی روستای بیشه است. این آبشار در 66 کیلومتری شرق خرم‌آباد است. شما با ماشین می‌توانید تا نزدیکی آبشار بروید. همین باعث شده است که جمعیت زیادی در تابستان برای تفریح و پیک‌نیک به کنار آبشار بیشه بروند. در اطراف آبشار بیشه، شما می‌توانید از جنگل‌های بلوط و روستای بیشه هم بازدیدی داشته باشید. ارتفاع این آبشار در حدود 50 متر است. شما می‌توانید با قطار نیز به این روستا سفر کنید. قطار با گذشتن از میان جنگل‌های بلوط، مسیر بسیار زیبایی را برای رسیدن به روستای بیشه را فراهم می‌کند.

آبشار بیشه همسفر باشیم

آبشار بیشه همسفر باشیم

6.آبشار نوژیان:

این استان را باید سرزمین آبشارها نامید. در این استان آبشارهای زیادی وجود دارد. آبشار نوژیان یکی از زیباترین آبشارهای این استان است که در فاصله 41 کیلومتری خرم‌آباد، در جنوب شرقی این شهر قرار دارد و بلندترین آبشار استان می‌باشد. ارتفاع این آبشار در حدود 95 متر است. جالب است بدانید بلندترین آبشار ایران، آبشار لاتون در استان گیلان با ارتفاعی حدود 105 متر است.

آبشار نوژیان همسفر باشیم

7. دریاچه کیو:

این دریاچه در خود شهر خرم‌آباد قرار دارد. اگر دوست داشته باشید می‌توانید درآن قایق‌سواری کنید. این دریاچه یک دریاچه طبیعی است که عمق آن در عمیق‌ترین نقطه، به 7 متر می‌رسد. کیو در لری به معنای آبی است. علت نامگذاری این است که چون آب دریاچه زلال و عمق آن زیاد است به رنگ آبی به نظر دیده می‌شود.

دریاچه کیو همسفر باشیم

بعضی از عکس‌هایی که در این صفحه استفاده شده هنر آقای عارف زیودار است. می‌تونید کارهای ایشون را در پیج اینستاگرامشون  ببینید.

دوستان عزیز در دو کلیپ زیر بخش‌هایی از زیبایی‌های استان را می‌بینید. امیدوارم لذت ببرید.

کلیپ اول در بهار:

 

 

 

 

 

کلیپ دوم:

 

خوشحال می شویم پاسخ گو سوالات و نظرات شما باشیم

  • رضا

    کلیپ های زیبایی بود ممنون

  • ناصر

    من چند ساله می خوام برم لرستان بگردم نمیشه هر سال یه اتفاقی می افته امیدوارم امسال دیگه بشه

  • علی

    چرا این قدر تور ها گرون شده مگه یه کارمند چقدر درآمد داره

برای دریافت مشاوره رایگان اطلاعات تماس خود را وارد کنید .