10 جاذبه گردشگري برتر در کنيا
کنيا  کشوري است با تضادهاي طبیعی بيابان‌ها، برف در ارتفاعات زياد، دشت‌هاي باز نايروبي و فرهنگ قبيله‌اي رنگارنگ، درياچه‌هاي آب شيرين و صخره‌هاي مرجاني. سافاري‌هاي حيات وحش از مهمترين جاذبه‌هاي گردشگري کنيا براي چندين دهه بوده است. در حالي که فعاليت‌هاي ديگر شامل کوهپيمايي کوه کنيا، بالن سواري بر فراز ماساي مارا و غواصي در مالندي اقيانوس هند نيز از جاذبه‌هاي ديگر اين کشور است.
10. پارک ملي نايروبي:
براي رسيدن به پارک ملي نايروبي کافي است 10 دقيقه از مرکز شهر نايروبي رانندگي کنيد. تنها چيزي که اين پارک را از شهر جدا مي‌کند، حصار است. آسمان خراش‌هاي نايروبي از پارک قابل مشاهده هستند. پارک ملي نايروبي علي رغم همجواري با شهر و ابعاد کوچک، داراي جمعيت حيات وحش زياد و متنوعي است. حيوانات وحشي و همچنين گورخرها در فصل خشک در پارک جمع مي‌شوند. اين پارک يکي از بهترين و موفق‌ترين پناهگاه‌هاي کرگدن در دنياست.
کنیا آفریقا
9. ماليندي
ماليندي با صخره‌هاي مرجاني گسترده و سواحل زيبا، معرف بسيار خوبي از جاذبه‌هاي گردشگري ساحلي در کنياست. موج سواري، غواصي در زير آب، ماهيگيري در اعماق دريا و ساير ورزش‌هاي آبي وجود دارد. پارک ملي دريايي ماليندي محافظت شده و داراي آبهاي بزرگ و ماهي‌هاي بسيار رنگارنگ است. ماليندي با يک فرودگاه داخلي و بزرگراهي بين مومباسا و لامبو قابل دسترسي است.
مالیندی کنیا همسفر باشیم
8. قله کنيا:
کوه کنيا بلندترين کوه در کشور کنيا و پس از کليمانجارو دومين قله مرتفع آفريقاست. اين کوه داراي منظره بسيار زيبايست. نوک قله با برف و دامنه‌هاي آن با جنگل پوشيده شده است. قله کنيا 5199 متر است و يک صعود دشوار به حساب مي‌آيد. اين منطقه داراي چندين قله کوتاه‌تر و آسان‌تر براي کوهنوردان است.
قله کنیا همسفر باشیم
7. پارک ملي سامبورو
ذخيره‌گاه سامبورو، يک پارک ملي بسيار آرام در شمال کنياست. به دليل وجود رودخانه اواسو نيرو که از آن عبور مي‌کند، مخلوطي از پوشش گياهي جنگل و علفزار مشاهده مي‌شود که اين سبب جلب حيات وحش به خود شده است. گربه سانان بزرگ مثل شير، يوزپلنگ و پلنگ و همچنين حيواناتي مثل فيل، بوفالو و اسب آبي را مي‌توان در اين منطقه يافت. رودخانه اواسو نيز داراي تعداد زيادي تمساح رود نيل است.
پارک ملی سامبورو همسفر باشیم
6. پارک ملي دروازه جهنم
پارک ملي دروازه چهنم يک پارک کوچک است که پس از يک مسير باريک در صخره‌هاست که زماني شاخه‌اي از يک درياچه ماقبل تاريخ بوده است. انسانهاي اولين در اين دره تغذيه مي‌کرده‌اند. اين پارک در بين پارک‌هاي حيات وحش کنيا بي‌نظير است . شما در اين منطقه بدون راهنما، مجاز به پياده‌روي و يا دوچرخه‌سواري هستيد. مناظر چشمگير با صخره‌هاي شيب دار، تنگه‌ها و ستون‌هاي بازالت باعث شگفتي بينندگان مي‌شود. اين پارک ملي طيف گسترده‌اي از حيوانات وحشي را در خود جاي داده است. گرچه تعداد زيادي از آنها کم تعداد هستند. نمونه‌هايي از حيوانات وحشي مثل شير، پلنگ و يوزپلنگ در اين منطقه کمتر ديده شده است.
پارک ملی دروازه جهنم
5. جزيره لامو
جزيره لامو بخشي از مجمع الجزاير لامو در کشور کنياست. اين منطقه با گردشگري گسترده، بسياري از خطوط ساحلي کنيا را تحت تاثير قرار داده است. زيرا توانسته تقريبا بکر و دست نخورده باقي بماند. به عنوان قديمي‌ترين شهر زنده در کنيا، شهر لامو تمام جذابيته‌اي ساخته شده در طول قرن‌ها را حفظ کرده است. در جزيره لامو هيچ جاده‌اي وجود ندار و فقط داراي کوچه پس کوچه و مسيرهاي پياده‌روي است. بنابراين فقط تعداد کمي وسايل نقليه موتوري در اين جزيره وجود دارد. ساکنان با پاي پياده يا با قايق حرکت مي‌کنند و براي حمل کالا و مواد از الاغ استفاده مي‌کنند.
جزیره لامو همسفر باشیم
4.پارک ملي تساوو
تساوو بزرگترين پارک ملي کنيا و يکي از بزرگترين پارک‌هاي جهان است. اين پارک به دليل وسعتش به قسمت غربي و شرقي تقسيم شده است. قسمت غربي داراي مناظر ديدني و جذاب و آتشفشاني است در حالي که قسمت شرقي داراي زمين‌هاي همواره بزرگتري نسبت به قسمت غربي است. پارک ملي تساوو مقصدي ايده آل براي کساني است که به دنبال خلوت و کشف بيابان هستند.
پارک ملی تساوو همسفر باشیم
3. درياچه ناکورو
درياچه ناکورو يک درياچه بسيار کم‌عمق در مرکز کنياست. اين درياچه داراي جلبک‌هاي زيادي است در نتيجه تعداد زيادي فلامينگو را به خود جذب مي‌کند. تعداد اين فلامينگوها در برخي مواقع به بيش از يک ميليون در يک زمان مي‌رسد. اجتماع فلامينگو‌ها که بزرگترين منظره اجتماع پرندگان روي زمين شناخته مي‌شود، يکي از مهمترين جاذبه‌هاي کنياست. متاسفانه در سال‌هاي اخير به دليل تخريب محيط زيست و آلودگي، تعداد فلامينگوها در اين درياچه در حال کاهش است.
درياچه ناکورو همسفر باشیم
2.پارک ملي آمبوسلي
اين پارک ملي يک پارک نسبتا کوچک در نزديکي مرز تانزانياست و در دامنه بلندترين کوه آفريقا، کليمانجارو، واقع شده است. اين پارک به اين دليل مشهور است که بهترين مکان براي نزديک شدن به فيل‌هاي آزاد است. از ديگر جاذبه‌هاي اين پارک مي‌توان به ملاقات گردشگران با مردم ماسايي و مناظره چشمگير کوه کليمانجارو اشاره کرد.
پارک ملی آمبوسلی
1.پارک ملي ماسايي مارا
پارک ملي ماسايي مارا يکي از برترين جاذبه‌هاي گردشگري در کنيا و محبوب‌ترين پارک بازي در اين کشور است. هر ساله هزاران گردشگر از اين منطقه ملي حفاظت مي‌کنند. اين افراد براي تماشاي جمعيت سالانه گورخرها و حيوانات وحشي به اينجا مي‌آيند. "مهاجرت بزرگ" هر ساله از جولاي تا اکتبر هنگامي که ميليون‌ها حيوان وحشي از سرنگتي در تانزانيا مهاجرت مي‌کنند، صورت مي‌گيرد.
پارک ملی ماسایی مارا
 
دوستان عزیز ما مطلب بالا را از سایت  touropia.com برای شما ترجمه کردیم 

کامنت ها

خوشحال می شویم پاسخ گو سوالات و نظرات شما باشیم

برای دریافت مشاوره رایگان اطلاعات تماس خود را وارد کنید .