بازدید از دهکده ماسایی

قبیله ماسایی همسفر باشیم

 سلام دوستان عزیز یکی از جاذبه های تور کنیا بازدید از قبیله ماسایی است که در این مطلب می خواهیم شما را با این قبیله بیشتر آشنا کنیم  ما مطلب زیر را از سایت masaimara.travel برای شما ترجمه کردیم امیدوارم براتون مفید باشه .

قبیله ماسایی:

قبیله ماسایی مسلما شاخص‌ترین گروه قبیله‌ای در تمام آفریقاست. ماسایی‌ها در مناطق وسیعی از جنوب کنیا هستند و به صورت  قومی اطراف پارک ملی ماسای مارا هستند. ماسایی ها روزگاری مناطق وسیعی از کنیا قبل از استعمار را در اختیار داشت. این قبیله هنوز هم بسیاری از سنت‌های خود را حفظ کرده است.

چه دلیلی برای دیدن این دهکده وجود دارد؟

این بازدید یک ساعته از یک دهکده ماسایی فرصتی برای تعامل با ماسایی‌ها و نگاهی گذرا به فرهنگ، شیوه زندگی منحصر به فرد آنها و دیدن برخی از آداب و رسوم ابتدایی آنهاست.  بسیاری از گردشگران مایل هستند بدانند که هزینه بازدید از یک روستای ماسایی چقدر است. قیمت بازدید از روستا، که شامل کمک هزینه‌ای به روستا و همچنین انتقال جاده‌ای از محل اقامتگاه یا اردوگاه به روستا است، چیزی بین 25 تا 50 دلار برای هر نفر است.  لازم به ذکر است که ممکن است یک بار در دهکده از شما بخواهند از بچه‌های روستا کمی سوغاتی بخرید، اگرچه با پرداخت هزینه ورودی این امر اجباری نیست. با این وجود، آماده باشید که برخی از روستاییان اصرار کنند تا به شما کالاهای دست ساز ارزان قیمت بفروشند. که برای برخی، این قسمت ناخوشایندی از سفر است.

زنان قبیله ماسایی

دهکده قبیله ماسایی

ماسایی‌ها به برخی سنت‌های منحصر به فرد فرهنگی معروف شده‌اند. برخی از اینها از شیوه زندگی عشایری آنها نشات گرفته است.

مانیاتا چیست ؟

ماسایی‌ها در خانه هایی معروف به "مانیاتا" زندگی می‌کنند که خانه‌هایی با ارتفاع کم، و ساخته شده از گل، کود گاو و چوب با یک ورودی و حداقل پنجره‌های جانبی است. مجموعه‌ای از این کلبه‌ها که یک روستا را تشکیل می‌دهد به اسم "بوما" شناخته می‌شود. چندین بوما با هم جمع شده و یک دهکده بزرگتر می‌سازند. کلبه‌ها پنجره‌های کوچکی دارند که حتی در یک روز آفتابی نیز خانه‌هایشان بسیار تاریک است.

مانیتا همسفر باشیم

تصویر بالا یک کلبه معمولی مانیاتا را نشان می‌دهد که یک زن ماسایی در کنار آن ایستاده است. تصویر زیر، نمای داخلی مانیاتا را نشان می‌دهد. هیچ آب لوله کشی، برق و گاز وجود ندارد. ما باید اشاره کنیم که این تعداد زیاد روستا ، نزدیک پارک ملی واقع شده است. در حالیکه در خود پارک ملی و در قسمت توسعه یافته‌تر از منطقه ناروک، برق و آب لوله کشی وجود دارد. هنوز هم روستاهای سنتی به این روش در ماسایی وجود دارند.

کلبه مانیتا همسفرباشیم

قبیله ماسایی مارا

موران‌ها جنگجویان قبیله ماسایی هستند و آداب و رسومی دارند که به آنها اهمیت زیادی می‌دهند. در تصویر بالا مورانی‌ها مهارت پرش خود را نشان می‌دهند.و هر جوانی که بلند تر بپرد برایش زن می گیرند  گردشگرانی که از دهکده ماسائی بازدید می‌کنند معمولا فرصتی پیدا می‌کنند تا قدرت پرش خود را در مقابل آنها بسنجند.

افراد قبیله ماسایی

قبیله ماسایی مارا همسفر بشیم

دوستان عزیز امیدوارم در بازدید از قبیله ماسایی تجربه بی نظیری داشته باشید .

 

 

کامنت ها

خوشحال می شویم پاسخ گو سوالات و نظرات شما باشیم

برای دریافت مشاوره رایگان اطلاعات تماس خود را وارد کنید .