ماسایی مارا

پارک ماسایی مارا

پارک ملی ماسای مارا واقع در جنوب غربی کنیا، یک منطقه وسیع و دیدنی از دشت‌های ساوانای آفریقاست. وسعت این منطقه  1510 کیلومتر مربع است و از جنوب با پارک ملی سرنگتی در تانزانیا همسایه است. ماسای مارا یک پناهگاه منحصر به فرد برای حفاظت از حیات وحش است که به دلیل تنوع طبیعی چشمگیر مشهور است و اتفاقا یکی از مکان‌های برتر سافاری کنیا در شرق آفریقاست. این منطقه دارای بهشت حیوانات است که به بازدیدکنندگان ارائه می‌دهد. تعداد زیادی شیر، یوزپلنگ، فیل، کرگدن، بوفالوی آفریقایی، جنگل‌های وحشی، زرافه، گورخر و بسیاری دیگر از حیوانات در پارک، در زیستگاه طبیعی خود یافت می‌شوند. این حیوانات بدون محدوده و آزاد هستند و می‌توانند در بیابانی که کیلومترها گسترده است، پرسه بزنند. بنابراین جای تعجب نیست که گردشگران از سراسر جهان به اینجا سفر می‌کنند. این ذخیره‌گاه ملی یکی از عجایب هفتگانه جهان انتخاب شده است. کلمه ماسایی “Masai” از نام قبیله “Maasai” ، ساکنان کوچ‌نشین منطقه و کلمه مارا “Mara” که به معنی خال خال است، به درختان اقاقیا، بوته‌ها و بوته‌های صاف در همه جا اشاره دارد. بیشتر مناطق حفاظت شده این منطقه دارای قسمت‌هایی با چشم‌انداز متنوع است.

حیات وحش کنیا آفریقا

 سفر به ماسایی مارا

ماسای مارا هم اکنون شامل تعدای از مناطق محافظت شده و و مزرعه‌های هم مرز با ذخیره‌گاه است که محل زندگی انواع مختلف گونه‌های حیات وحش آفریقاست. این منطقه محل مهاجرت سالانه بسیاری از حیوانات است که معروف به "مهاجرت بزرگ" است. پارک ملی ماسای مارا به این دلیل مشهور است که گله‌های بزرگ یک میلیون نفری شامل حیوانات وحشی، گورخر و سایر حیوانات، از جمله گربه‌سانان بزرگ از پارک ملی سرنگتی به سمت شمال مهاجرت می‌کنند. سفر سالانه آنها به طور معمول بین جولای تا اواخر ماه اوت انجام می‌شود و عبور از آن از طریق رودخانه‌های پر از تمساح انجام می‌شود.این منطقه نه تنها در کنیا، بلکه در کل آفریقا از بهترین ذخایر حیات‌وحش است.

شیر آفریقا کنیا

کارهایی که می‌توان در ماسای مارا انجام داد

چندین فعالیت هیجان‌انگیز وجود دارد که می‌توان آنها را در ماسای مارا انجام داد. هیجان‌انگیزترین آنها سافاری بالن هوای گرم است که در اوایل سحر انجام می‌شود و با "صبحانه بوش شامپاین" پایان می‌یابد. پرواز بر روی ساوانای آفریقا با تماشای حیات وحش با شکوه آن تقریبا یک ساعت طول می‌کشد. خلبان‌های این سافاری بسیار با تجربه هستند و سابقه ایمنی بسیار بالایی دارند. تجربه جذاب دیگر بازدید از روستای سنتی قبیله‌ای ماسای است که به بازدیدکنندگان اجازه می ‌هد بینش جذابی از زندگی منحصر به فرد ماسایی‌ها، یک قبیله جنگجوی عشایر داشته باشند. همچنین پیاده‌روی در طبیعت، وعده‌های غذایی بوته‌ها و غروب آفتاب به عنوان دیگر بازدیدهای معروف در ماسایی ماراست.

قبیله ماسایی

قبیله ماسایی

 

بالن سواری در ماسایی

بالن سواری آفریقا

 

سافاری درماسایی

سافاری آفریقا

 

این ذخیره‌گاه دارای مجموعه‌ای باشکوه از حیات وحش است. این ذخیره‌گاه شامل شیر، پلنگ، فیل، کرگدن، بوفالو، زرافه، گورخر، یوزپلنگ و اسب آبی است. به دلیل تنوع طبیعیت و غذاهای متنوع در پارک ملی، همه حیوانات فوق را در یک رانندگی 2-3 ساعته می‌توانید بازدید کنید.

دوستان عزیز امیدوارم مطلب بالا برای شما مفید بوده باشه  ما مطلب بالا را از سایت  masaimara.travel براتون ترجمه کردیم 

 

کامنت ها

خوشحال می شویم پاسخ گو سوالات و نظرات شما باشیم

برای دریافت مشاوره رایگان اطلاعات تماس خود را وارد کنید .