همسفر گرامی
برای درج سفر به پروفایل مراجعه کنید
سفر آغاز یک ماجراست :

پارک ملی آمبوسلی

در جنوب کنیا گستره‌ای از بیابان‌های غنی از تنوع زیستی، فراتر از تصورات ما وجود دارد :

پارک ملی آمبوسلی، در دامنه قله‌های برفی کلیمانجارو، پوشیده از علفزارها و غنی از حیات وحش، توسط فرهنگ سنتی  قبیله ماسایی‌احاطه شده است این پارک ملی یکی از گنجینه‌های کنیاست.

پارک ملی آمبوسلی همسفر باشیم

خلاصه‌ای از آمبوسلی

در یک نگاه، پارک ملی آمبوسلی نزدیک به 400 کیلومتر مربع (150 مایل مربع) از دشت‌های محافظت شده در دامنه کلیمانجارو، بلندترین قله آفریقا، به ارتفاع 5895 متر است. زیستگاه‌های پارک آمبوسلی شامل دشت‌های باز، اراضی جنگلی اقاقیا، باتلاق‌ها و مرداب‌های پر از حیات‌وحش است. این قسمت یکی از مقاصد اصلی کنیا برای عکاسی حیات وحش از گونه‌های متفاوت و رویایی است! پارک آمبولسی یک پهنه گسترده در سرزمین قوم ماسایی است که در مرز با تانزانیا قرار دارد. نام آمبوسلی از زبان ماسایی مارا گرفته شده است که به معنی "گرد و غبار شور" است. بسیاری از دریاچه‌های این منطقه از شرق آفریقا، شور هستند و در فصل خشک تا حدی (یا به طور کامل) ناپدید می‌شود در نتیجه ابرهایی غبارآلود ایجاد می‌کنند. منظره‌ای خشن اما زیبا!

فیل پارک ملی آمبوسلی

پارک ملی آمبوسلی کجاست؟

این پارک در جنوب شرقی کنیا در ایالت کاجیادو واقع شده است، . مزیت اصلی این پارک نسبت به ماسای مارا، این است که به نایروبی نزدیک‌تر است. رسیدن به آن زمان کمی را می‌برد و جاده آن خوب است. از نظر کیفیت و راحتی، آمبوسلی و مناطق اطراف آن بی‌نظیرهستند.

پارک ملی آمبوسلی

در داخل پارک ملی، حداقل 400 تا 600 گونه پرنده وجود دارد. این پارک 80 نوع پستاندار دارد که شامل پستانداران باشکوهی چون کرگردن، بوفالو، پلنگ، شیر و فیل است. در واقع فیل‌های آمبوسلی بسیار معروف هستند. این منطقه یکی از بهترین مناطق کنیا برای دیدن گله‌های بزرگ است. مرکز پارک ملی آمبوسلی در حوالی دریاچه‌ای گذرا قرار دارد که بسته به فصل بارش پر می‌شود. پس از باران شدید، این دریاچه محل تجمع پستانداران تشنه و فلامینگوهای بیشماری می‌شود.

گوره خر پارک آمبوسلی

جاذبه‌های اطراف کنیا، ذخیره‌گاه حیات وحش هستند که توسط صنعت گردشگری نمایان می‌شوند. اما حیات وحش آمبوسلی، چشم‌اندازهای کلیمانجارو و ارتباط با ماسایی، این منطقه را پیشگام در صنعت گردشگری کنیا کرده است. این منطقه شامل فیل‌های بزرگ، یوزپلنگ، اسب آبی، زرافه، ایمپالا، غزال، کفتار، شغل و غیره است. در نزدیکی پارک ملی آمبوسلی، موزه میراث فرهنگی ماسای قرار دارد که شامل نمایشگاه‌ها و پروژه‌های اجتماعی است که توسط خود ماسایی‌ها ایجاد شده است. این طرح‌ها شامل ایجاد آب پاک، آموزش و پرورش و حمایت از فرهنگ ماسایی است. در کنیا، آمبوسلی و نواحی اطرافش مثل نگینی می‌درخشند.

چشم انداز دیدنی، توده‌های حیات وحش، فرهنگ پر افتخار ماسایی و ... در یک تجره سافاری آفریقایی قابل مشاهده است.

پارک ملی آمبوسلی

پارک ملی آمبوسلی

دوستان عزیز امیدوارم مطلب بالا برای شما مفید بوده باشه ما مطلب بالا را از سایت globalbasecamps.com  برای شما ترجمه کردیم .

ثبت نظر
همسفر باشیم
همسفر باشیم مرجع رایگان معرفی تور و سفر و برنامه های کوهنوردی و طبیعت گردی، شهر گردی و ... می باشد. وشما می توانید به راحتی سفر و برنامه خود را معرفی کنید
فعالیت های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است