دریاچه ناکورو و سافاری دریاچه نایواشا کنیا

آسب آبی همسفر باشیم

دریاچه نایواشا و ناکورو که به ترتیب در ارتفاع 1884 و 1764 متر از سطح دریا واقع شده اند، در بین بلندترین قسمت‌های دره ریفت قرار گرفته‌اند.

دریاچه ناکورو در پارک ملی قرار دارد، در حالی که دریاچه نایواشا به بسیاری از جاذبه های کنیا نزدیک‌تر است. ما توصیه می‌کنیم در دریاچه نایواشا  اقامت کنید و به عنوان یک سفر یک روزه خارق العاده، از دریاچه ناکورو بازدید کنید. کلمه نایواشا به معنی "آب خشن" است. ماسایی‌ها به دلیل طوفانی که در این منطقه ایجاد می‌شود، این نام را برای این دریاچه انتخاب کرده‌اند.مساحت کل نایواشا 139 کیلومتر مربع است. اما باتلاق‌های اطراف آن باعث می‌شود که حداقل 64 کیلومتر مربع افزایش یابد. عمق این دریاچه از 6 متر، در قسمت کم‌عمق، تا 30 متر تا اطراف جزیره هلال احمر است. شهر نایواشا ، در مرز شمال شرقی دریاچه واقع شده است و نایروبی در 100 کیلومتری شمال غربی این مکان قرار دارد. حیات وحش در دریاچه ناکورو و نایواشا دارای تنوع زیادی است. دریاچه نایواشا تعداد قابل توجهی اسب دریایی را در خود جای داده است. در این منطقه ماهی‌های زیادی نیز وجود دارد اما به دلیل تغییرات آب و هوایی، صید ماهی و آوردن تصادفی گونه‌های مهاجم، مثلا کپور در سال 2001، جمعیت این ماهی‌ها در طول زمان متفاوت بوده است. هر دو دریاچه پناهگاه پرندگان است و بیش از 400 گونه پرنده تاکنون در این مناطق مشاهده شده است. این پرندگان شامل اردک، غاز، مرغ دریایی، لک لک، فلامینگو، بالکان، پلیکان، ایبیس، اسکناس قاشق، شاهین، بادبادک، شاه ماهی، زنبورخوار، طوطی، جغد و ....است. دریاچه ناکورو یکی از صحنه‌های دیدنی و جذاب جهان را به نمایش می‌گذارد.گله‌های وسیع فلامینگو در قسمت جلبکهایی که در آبهای گرم رشد می‌کنند، قابل مشاهده است. با اینکه پستانداران مربوط به به خشکی می‌شوند، این دریاچه شامل پلنگ، یوزپلنگ، زرافه و کرگدن سیاه و سفید فراوان است. در جزیره هیچ شکارچی وجود ندارد بنابراین این یک تجربه سافاری امن است.

فلامینگو همسفر باشیم

کسانی که گربه سانان بزرگ را دوست دارند، ممکن است ترجیح دهند ناکورو را با یک سفر به پارک ملی دروازه جهنم در جنوب دریاچه نیاواشا ترکیب کنند. در این سفر مناظر قابل توجهی مثل دو آتشفشان خاموش و خود تنگه دروازه جهنم در کنار صخره های قرمز وجود دارد. ما پیشنهاد می‌کنیم علاوه بر دیدن ناکورو، نیاواشا، جزیره‌های هلال احمر و دروازه جهنم، از موزه السامر لوج (Elsamere Lodge) بازدید کنید. این خانه قبلا خانه بازنشستگی جورج و جوی آدامسون بود که شامل بسیاری از یادگاری‌هایی شامل ماشین جرج و نقاشی‌های او از طبیعت است.

جوی یک چای عالی خوشمزه در کنیاست که در باغ‌های آرام می‌توانید آن را بنوشید. از سایر فعالیت‌های این دو دریاچه می‌توان به قایقرانی با سافاری، اسب‌سواری، سفر به کراتر، نیروگاه زمین گرمایی محلی، مزارع گل محلی و دریاچه Oloiden اشاره کرد.

دریاچه نایواشا کنیا همسفر باشیم

دریاچه نایواشا همسفر باشیم

دریاچه ناکورو کنیا همسفر باشیم

دوستان عزیز امیدوارم مطلب بالا برای شما مفید بوده باشه ما مطلب بالا را از سایت yellowzebrasafaris.com برای شما ترجمه کردیم 

کامنت ها

خوشحال می شویم پاسخ گو سوالات و نظرات شما باشیم

برای دریافت مشاوره رایگان اطلاعات تماس خود را وارد کنید .