همسفر گرامی
برای درج سفر به پروفایل مراجعه کنید
سفر آغاز یک ماجراست :

کتاب این است مذهب من 

شاید برای شما نیز این سوال پیش آمده باشد که چگونه مردم هند با این همه فرقه و مذهب‌های گوناگون، کنار هم به صلح زندگی می‌کنند؟ آیا از ابتدا اینگونه بوده‌اند یا شخصی طرز فکر آنها را از جنگ طلبی به صلح جویی تغییر داده است؟

کتاب این است مذهب من، نوشته مهاتما گاندا، بیان کننده زندگی و اندیشه وی از زبان خودش است. او معتقد بود که ملت هند خودش باعث آمدن انگلیسی‌ها شده و تنها راه بیرون راندن آنها صلح است نه خشم. وی خشم را وسیله استعمارگران برای استعمار هر چه بیشتر مردم می دانست. او تنها راه نجات از استعمار را نافرمانی مدنی به همراه صلح می‌دانست. مهاتما گاندی با تلاشهای فراوان توانست هند را از استعمار بریتانیا خارج کند. هر چند که بریتانیا زهر خود را ریخت و بین مسلمانان و هندوها جنگی به راه انداخت. گاندی در این زمینه هم تلاش‌های بسیاری کرد تا بین مسلمانان و هندوها صلح ایجاد کند اما متاسفانه موفق نشد. مسلمانان که خود را پاک و هندوها را نجس می‌دانستند کشوری به نام پاکستان تاسیس کرده و از هند جدا شدند. در نهایت وی در 30 ژانویه 1948 توسط یک جوان ناسیونالیست افراطی هندو به شهادت رسید. در زیر چند جمله‌ای از این کتاب را می‌خوانید:

  • مادامی که ما بنده نفس خویش هستیم ادعای جنون آوری است که بگوییم سعی می‌کنیم دیگران را آزاد کنیم.
  • وظیفه هر بشری است که بر نفس خود مسلط شود.
  • تاثیر محبت بیشتر از خشم است.
  • شما اگر بخواهید پیاله‌ای شراب بخورید منتظر نظر بقیه نمی‌مانید. تحمل رنج و سختی در راه ملت هم مانند نوشیدن آن شراب است.

دانلود قسمت اول 

دانلود قسمت دوم 

دانلود قسمت سوم 

این است مذهب من همسفرباشیم

گاندی همسفر باشیم

ثبت نظر
همسفر باشیم
همسفر باشیم مرجع رایگان معرفی تور و سفر و برنامه های کوهنوردی و طبیعت گردی، شهر گردی و ... می باشد. وشما می توانید به راحتی سفر و برنامه خود را معرفی کنید
فعالیت های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است