25 مکان برتر گردشگری در کنیا

جاذبه گردشگری کنیا

کنیا دارای تنوع حیات‌وحش باورنکردی و جذاب است. همچنین یک مقصد فوق‌العاده سافاری را ارائه می‌دهد. در این صفحه ما 25 مورد از بهترین جاذبه‌ها و تفریحاتی که می‌توانید در کنیا انجام دهید را برایتان آورده‌ایم. به علاوه برخی از وبلاگ‌نویسان مسافرتی که از این مناطق بازدید کرده‌اند را نیز به شما معرفی می‌کنیم.

  1. سافاری در ماسای مارا

ماسای مارا یک دشت بی‌درخت (ساوانا) است که دارای تنوع خارق‌العاده حیات‌وحش و همچنین همجوار با پارک ملی سرنگتی تانزانیاست. اگر در ماسای مارا چرخی بزنید، حیواناتی مانند زرافه‌هایی که در دشت قدم می‌زنند، فیل‌هایی که داخل گودال آب یا در حال بررسی اردوگاه شما هستند، کرگدن‌هایی که گوشه و کنار این دشت ایستاده‌اند، کفتارهایی برای جست و جوی غذا، اسب‌های آبی، تمساح‌هایی داخل آبراه‌ها و شیرهایی که در سایه در حال استراحت هستند را مشاهده می‌کنید. این حیوانات سالی یکبار، با میلیون‌ها حیوان‌وحشی که از چمن‌های خشک تانزانیا خروج و از دشت‌های سبز ماسای مارا عبور می‌کنند، پیوند می‌خورند. چند کمپ عالی در ماسای مارا وجود دارد که شما می‌توانید برای دیدن حیوانات وحشی به آنجا مراجعه کنید. با توجه به تعداد زیاد گردشگرانی که به این منطقه می‌روند، مطمئن شوید که یک اپراتور محیط زیست و فرهنگی مناسب را برای سافاری ماسای مارای خود انتخاب کرده‌اید. شما می‌توانید از برخی از کمپ‌های فوق‌العاده ماسای مارا مانند اردوگاه فرمانداران، به عنوان یکی از بهترین انتخاب‌ها استفاده کنید. این کمپ برای شمال لذت بازدید از منظره باور نکردنی حیات وحش و همچنین فرصتی برای عکاسی برای شما فراهم می کند. این کمپ، یکی از کمپ‌های اصلی ماسای ماراست. کمپ فرمانداران زمانی مختص فرمانداران استعمار کنیا بوده است. شما در این منطقه می‌توانید تا قلب ماسای مارا و حیوانات وحشی آن را ببینید. این اردوگاه همچنین شامل برخی از کمپ‌های خاص خانوادگی است که باعث می‌شود این کمپ به عنوان یکی از بهترین برای تعطیلات خانوادگی نیز باشد. اگر می‌خواهید در هنگام استفاده از این سافاری کمی بیشتر خلوت و آسایش داشته باشید، می‌توانید کمپ Little Governors (کمپ فرمانداران کوچک)، کمپ Governors Private (کمپ خصوصی فرمانداران) یا کمپ لاکچری موران 2 را که از جمله کمپ‌های برتر سافاری ماسای مارا است را انتخاب کنید.

همه این کمپ‌ها، سافاری‌های خارق‌العاده حیات‌وحش با درجات متفاوتی از حریم خصوصی را برای کشف زیستگاه و حیات‌وحش فراهم می‌کنند. از طریق این کمپ‌ها، می‌توانید یکی از باورنکردنی‌ترین روش‌های بازدید از دشتهای بی‌درخت (ساوانا) را داشته باشید. همچنین می‌توانید این تجربه را از طریق بالن نیز داشته باشید. لودیا هوس (Loudia house) با خط هوایی اختصاصی خود بر بالای دشتهای بی درخت (ساوانا)، یک انتخاب فوق‌العاده و متفاوت برای بازدید از این دشت‌های بی‌درخت است.

برای اطلاعات بیشتر می توانید به لینک زیر مراجعه کنید :

پارک ملی ماسایی مارا کنیا 

سافاری در دل حیات وحش 

سافاری در حیات وحش همسفر باشیم

  1. بالن سواری بر فراز ماسای مارا

به عنوان یک گزینه فوق‌العاده در کنیا، می‌توانید بالن‌سواری بر فراز ماسای مارا را انتخاب کنید. در این سفر هوایی، شما منظره بسیار منحصر به فرد و تماشایی از حیوانات را می‌بینید. از کمپ Governors که در بالا گفته شد می‌توانید یک سفر هوایی عالی داشته باشید. کمپ موران 2 یکی از بهترین اقامتگاه‌های سافاری ماراست که درست در آستانه بخشی از غنی‌ترین منطقه حیات‌وحش قرار دارد. قبل از طلوع آفتاب، با بالن درست از پشت کمپ Little Governors پرواز می‌کنید. شعله‌های آتش، تاریکی صبح را برای شما روشن می‌کند. اولین منظره‌ای که می‌بینید، طلوع خورشید و روشن شدن دشت ساوانا است. پرواز بر فراز مارا حدود 60 دقیقه طول می‌کشد و در جهتی که باد شما را هدایت کند، حرکت خواهید کرد.فرصتهای زیادی برای عکس‌برداری و فیلمبرداری برای شما با این سفر هوایی فراهم می‌شود. به رسم سنت، بالن‌سواری شما با یک صبحانه شامپاین به پایان می‌رسد. این صبحانه در مکانی که فرود می‌آیید پخته می‌شود و سپس به کمپ ماسای مارا منتقل می‌شوید.

برای اطلاعات بیشتر مطلب زیر را بخوانید :

بالن سواری در کنیا 

بالن سواری همسفر باشیم

  1. پارک ملی آمبوسلی

پارک ملی آمبوسلی در دره ریفت، در جنوب شرقی نایروبی واقع شده است. این منطقه پس از ماسای مارا، دومین منطقه محبوب حفاظت شده در کنیاست. این مکان یکی از بهترین مکان‌ها برای دیدن فیل‌های‌وحشی است. پارک ملی آمبوسلی یک منطقه حفاظت‌شده با شهرت جهانی در بین دوستداران حیات‌وحش و علاقه‌مند به سافاری است. این پارک 39206 هکتار وسعت دارد و در مرز بین کنیا و تانزانیا واقع شده است. این پارک به دلیل دیده شدن آسان فیل‌های وحشی آفریقایی معروف است. اما در این پارک چیزهای بیشتری نیز برای دیدن وجود دارد. حیواناتی از جمله فیل، کفتار، گورخر، زرافه و ... علاوه بر پستانداران، حدود 400 گونه مختلف پرنده، از جمله شاه‌ماهی، شکارچی و پلیکان نیز زندگی می‌کند. علاوه بر سافاری‌های حیات‌وحش، تجربه فرهنگی جذابی نیز می‌توانید داشته باشید. با بازدید از یکی از دهکده‌های سنتی، از ماسایی‌ها دیدن فرمایید. علاوه بر همه موارد بالا، می‌توانید کوه معروف کلیمانجارو را نیز از این منطقه ببینید. کوه کلیمانجارو به عنوان مرتفع‌ترین کوه آزاد جهان، نگین پارک آمبوسلی است و در هنگام سافاری، پس زمینه‌ای خارق‌العاده ایجاد می‌کند. این پس زمینه در واقع آنسوی مرز در کشور تانزانیاست. زیستگاه‌های که می‌توانید از آن لذت ببرید شامل چمنزارهای دشتهای بی‌درخت (ساوانا)، تالابها و جنگهاست.

تعدادی اقامتگاه عالی نیز در پارک وجود دارد که در آنها گزینه‌های بسیار لوکس و بسیار راحتی نیز وجود دارد.

اطلاعات بیشتر درباره آمبوسلی در لینک های زیر :

سفرنامه هلن پارک ملی آمبوسلی 

پارک ملی آمبوسلی

پارک ملی آمبوسی همسفر باشیم

  1. پارک ملی ساوو شرق و پارک ملی تساوو غرب

این یکی از بزرگترین پارک‌های ملی کنیاست. پارک ملی تساوو شرقی یکی از قدیمی‌ترین پارک‌های کشور است. نام این پارک از رودخانه تساوو گرفته شده است که از داخل منطقه حفاظت شده عبور می‌کند. این پارک به دلیل وجود راه آهنی که نایروبی را مومباسا مرتبط می‌کند، به قسمت شرقی و غربی تقسیم شده است. این بدان معنی است که شما با سوار شدن به این قطار، فرصت مناسبی برای دیدن حیات‌وحش این منطقه خواهید داشت. چندین جاذبه طبیعی مختلف در این پارک وجود دارد.

  • فلات یاتا با 290 کیلومتر، طولانی‌ترین جریان گدازه جهان است.
  • آبشار لوگارد (Lugard Falls) که مجموعه‌ای از رودخانه‌های سفیدآب در رودخانه گالانا است.

جاذبه اصلی حیات‌وحش این منطقه شیرهای Tsavo است که یال شیرهای معمول را ندارند. از دیگر حیوانات این منطقه می‌توان به یوزپلنگ، گاومیش، سگ شکاری آفریقایی، فیل، دوییزر، غزال، کفتار، پلنگ و انواع دیگر حیوانات اشاره کرد. علاوه بر دیدن انواع متفاوت پستانداران، می‌توانید 500 نوع پرنده مختلف از جمله شاه‌ماهی، شاهین و شترمرغ را مشاهده کنید.

پارک ملی ساوو شرقی:

این قسمت بزرگترین بخش پارک و همچنین دارای زمین‌های مسطح است. فلات یاتا و آبشارهای لوگارد نیز در این قسمت قرار دارد. به دلیل منطقه مسطح و کمبود پوشش گیاهی، مشاهده حیوانات وحشی در این بخش آسان‌تر است.

سفرنامه کیتی از پارک ساوو شرقی

پارک ملی ساوو غربی:

این قسمت از پارک، دارای جغرافیای جذاب‌تر و همچنین کوهستان‌تر است. همچنین قسمت غربی دارای باتلاق‌ها و دریاچه‌های بیشتری نسبت به قسمت شرقی است که باعث می‌شود که کسانی که علاقه‌مند به تماشای پرندگان هستند این بخش را محبوب‌تر بدانند. اما برخی حیوانات بزرگ از جمله فیل، کرگدن، اسب آبی، شیر و پلنگ نیز در این قسمت قابل مشاهده هستند. در هر دو قسمت غربی و شرقی اقامتگاه‌های خارق‌العاده و جذابی وجود دارد. چون در نزدیکی بسیاری از اقامتگاه‌ها، چاله‌های آبی وجود دارد. این بدین معنی است که حیات‌وحش در کنار شماست که می‌تواند لذت سفر شما را چندین برابر کند.

سفرنامه کیتی ساوو غربی 

پارک ملی تساوو همسفر باشیم

 

5.بازدید از دریاچه ویکتوریا

دریاچه ویکتوریا بزرگترین دریاچه گرمسیری جهان است و جواهر ناحیه Great Rift Valley است. این دریاچه از رودخانه نیل، یکی از طولانی ترین و مهمترین رودخانه های جهان، تغذیه می‌کند. این دریاچه مشترک بین کنیا، اوگاندا و تانزانیاست و در هر کشور، نقش مهمی را ایفا می‌کند.

این دریاچه به نام ملکه ویکتوریا نامگذاری شده است. این دریاچه فقط از نظر اندازه با دریاچه Superior قابل مقایسه است و منظره آن زمانی که در ساحل دریاچه ایستاده‌اید، بسیار شگفت‌آور است. این دریاچه میزبان تعدادی از پرندگان و همچنین شامل حدود 200 ماهی مختلف، از جمله گونه‌های اقتصادی مهم برای مناطق اطراف، مانند تیلاپیاست. با این حال، حیات‌وحش در اینجا در مقایسه با دریاچه‌های مجاور مانند ناکورو که در ادامه ذکر خواهیم کرد، کاملا نادر است. با این وجود می‌توانید بازدید از هر دو را در یک تور با هم ترکیب کنید. دریاچه ویکتوریا برای استراحت ارجح است و شامل برخی از جزایر زیباست که در آن شما برای تماشای پرندگان مختلف و مناظر زیبا از تورهای اطراف دریاچه لذت می‌برید.

دریاچه ویکتوریا، مکانی مناسب برای استراحت، در تضاد با دشت‌های غبارآلود ماسای ماراست. این دریاچه دارای کمپ جزیره Mfangano است که یک مکان تفریحی لوکس در باغ‌های گرمسیری و ارائه‌دهنده یک منظره خارق‌العاده برای تماشای آب است. از کمپ می‌توانید منطقه و باغ‌های زیبای خود اقامتگاه را گشت بزنید و سپس با استفاده از راهنمایی تورهای مختلف، به بازدید از صدها پرنده بپردازید. این اردوگاه توسط درختان انجیر غول پیکر که روی آن سایه افکنده احاطه شده و باغ و یک حیات خلوت برای استراحت شما را فراهم می‌کند. شما همچنین فرهنگ Luo را تجربه، از دهکده‌های سنتی بازدید، و مکانهای تاریخی با هنر سنگ‌های باستانی را مشاهده خواهید کرد.

سفرنامه دریاچه ویکتوریا 

دریاچه ویکتوریا کنیا همسفر باشیم

6.دریاچه ناکورو

دریاچه ناکورو یکی از محبوب‌ترین دریاچه‌های درره بزرگ ریفت است و در پارک ملی دریاچه ناکورو، از آن محافظت می‌شود. از لولدیا هاوس (Loldia House) می‌توانید برای دیدن دریاچه ناکورو به این منطقه بروید. لولدیا هاوس تنها دو ساعت با نایروبی فاصله دارد در نتیجه دسترسی به آن را بسیار آسان می‌کند و یک پایگاه ایده آل برای شروع سافاری آفریقایی و گشت و گذار در دره بزرگ ریفت است. این دریاچه زیبا و پارک ملی ناکورو به دلیل وجود فلامینگوهای فراوان، کرگدن و مناظر خارق العاده بسیار مشهور است.

شما سفر خود را به دریاچه ناکورو بعد از صبحانه، صبح زود آغاز خواهید کرد. با رانندگی به سمت دره بزرگ ریفت رفته و لذت خواهید برد. اگرچه این یکی از کوچک‌ترین پارک‌های ملی کنیاست، اما بسیاری از بازدیدکنندگان آن را یکی از جذاب‌ترین پارک‌ها می‌دانند. این منطقه خود حیوانات متفاوتی مانند فلامینگوهای بزرگ و کوچک، که ستاره این منطقه هستند، و همچنین تعدادی زیادی کرگدن را در خود دارد.

علاوه بر فلامینگوها و بسیاری دیگر از پرندگان، حیوانات دیگری مانند گل گاو کوهی، بابون، اسب آبی نیز در این منطقه مشاهده می‌شود. کلمه ناکورو به معنای "مکانی غبار آلود" در زبان محلی ماسایی است. این پارک در سال 1961 تاسیس شد و در اصل فقط شامل خود دریاچه بود. اما امروزه برخی از زیستگاه‌های ساوانای اطراف را در خود جای داده است. برخی از بازدیدکنندگان خوش شانس، حتی جمعیت پرسه زن شیرهای منطقه که حدود 50 راس هستند را در منطقه می‌توانند ببینند.

در تور لولدیا هاوس، با یک وسیله 4*4 و یک ناهار خوشمزه از تماشای مناظر اطراف خود لذت ببرید.

بعد از ظهر برای صرف چای بعد از ظهر و کیک‌های خوشمزه، به خانه باز خواهید گشت.

سفرنامه دریاچه ناکورو کنیا 

دریاچه ناکورو کنیا همسفر باشیم

7. مومباسا و جزیره مومباسا

جزیره مومباسا در سواحل کنیاست. اگر از طریق راه آهن از طریق نایروبی وارد شوید، در سمت شرق پارک ملی ساوو واقع شده است. همچنین می‌توانید از طریق فرودگاه بین‌المللی به شهر و جزیره مومباسا بروید. این شهر بعد از نایروبی بزرگترین شهر کنیاست. البته آب و هوای گرمتری نسبت به کنیا دارد. از مومباسا به مناطق ساحلی کنیا که بسیار خارق‌العاده است دسترسی خواهید داشت.

خط ساحلی کنیا به دلیل وجود نخل‌های ساحلی و گزینه‌های اقامتی راحت بسیار معروف است. این مکان بهترین مکان برای استراحت، پس از سافاری کنیای شمالی است. می‌توانید در این منطقه از مناظر جذاب، جاذبه‌های تاریخی، سواحل زیبا و صخره‌های مرجانی متنوع لذت ببرید.

از آنجا که مومباسا یک شهر بندری و بسیار شلوغ است، باید انتظار کمی شلوغی را داشته باشید اما همچنان روحیه آرام آن را درک خواهید کرد. این شهر یکی از قدیمی‌ترین شهرهای شرق آفریقاست و مکانی جالب برای دیدن تاریخ این قاره است. اگرچه جاذبه گردشگری شناخته شده زیادی در این شهر وجود ندارد، اما مسلما یکی از مناطقی که باید از آن دیدن کنید، قلعه عیسی و شهر قدیمی است.

Fort jesus یکی از میراث‌های جهانی یونسکو و از قدیمی‌ترین بناهای اروپایی در آفریقاست. این قلعه با دیواره‌های سنگی به ضخامت 2.5 متر (8 فوت) ساخته شد تا غیر قابل تخریب و همچنین تبدیل به مرکز کنترل بسیاری از مبارزات قدرت در سواحل شرقی آفریقا شود.  بعدها این قلعه به زندانی تبدیل شد که انگلیسی‌ها از آن استفاده می کردند و سپس موزه‌ای تبدیل شد که امروزه در آن آثار مختلفی برای نمایش تاریخ و فرهنگ مومباسا وجود دارد.

سفرنامه جزیره مومباسا 

جزیره مومباسا  کنیا همسفر باشیم

8.پارک ملی سامبورو، پارک ملی شبا و چشمه‌های بوفالو

درست در شمال کوه کنیا در قسمتی خشکتر،سه ذخیره‌گاه ملی سامبورو، شابا و چشمه‌های بوفالو هم مرز هم قرار دارند و به عنوان یک منطقه حفاظت شده در نظر گرفته می‌شوند. این منطقه شامل زمین‌های جنگلی، مقدار زیادی بوته‌زار و علفزارهایی است که بسیاری از نمونه حیوانات آفریقایی مانند زرافه، فیل، بوفالو، شیرهای ماسایی، پلنگ، یوزپلنگ و کفتار را در خود جای داده است. رودخانه‌ها نیز محل زندگی اسب‌های آبی و تمساح هستند. حدود 400 پرنده مختلف در این منطقه وجود دارد که این مکان را به مکانی عالی برای مشاهده پرندگان تبدیل کرده است. حتی شترمرغ‌های سومالی نیز در این ذخیره‌گاه یافت می‌شوند.

ذخیره‌گاه شابا، دارای مناظر ویژه تپه‌های آتشفشانی، زمین‌های چمنزار و جنگل است. گورخرها اغلب از گودال‌های آب رفع تشنگی می‌کنند. این بخش خاص مورد توجه کتاب و فیلم "Born Free" و "خارج از آفریقا" بوده و این منطقه را به یکی مقصد گردشگری بسیار محبوب تبدیل کرده است.

شابا کمی سبزتر از منطقه سامبورو است. این ناحیه به دلیل خشک بودن از بهترین مکان‌ها برای دیدن یوزپلنگ و شترمرغ است. حیات‌وحش این ناحیه با طبیعت چشمگیر پارک‌های جنوبی مانند مناطق حفاظت شده ماسای مارا، آمبوسلی و ساوو سنخیتی ندارد، اما در مجموع یک منظره زیبا و جذاب را ایجاد می‌کند.

ذخیره‌گاه ملی شابا در ضلع شرقی منطقه حفاظت شده و و ذخیره‌گاه سامبورو در ضلع غربی واقع شده است. ذخیره گاه ملی چشمه بوفالو نیز در جنوب غربی منطقه و در جنوب رودخانه واقع شده است.

سفرنامه هلن از سافاری در پارک ملی سامبورا 

پارک ملی سامبورا کنیا  همسفر باشیم

9. پارک ملی مومباسا مارین

پارک ملی دریایی مومباسا یک منطقه حفاظت شده از آبهای ساحلی از جمله حراهای ساحلی و آبهای اقیانوس هند است. این منطقه شامل صخره‌های مرجانی و گونه‌های حیوانی مختلفی است که حدود 200 کیلومتر مربع (49.400 هکتار) را پوشش می‌دهد. این پارک بسیار به مناطق توریستی نزدیک است و برای گردشگران یک تجربه خارق‌العاده غواصی را فراهم می‌کند.

این منطقه و دیگر صخره‌های کنیا به همراه "Great Barrier Reef" در استرالیا، به عنوان یکی از بهترین مکان‌های غواصی در جهان معرفی شده‌اند. آب پارک روی سطح زمین معمولا گرم و بین 25 تا 31 درجه سانتی‌گراد است که به جاذبه این منطقه افزوده است. این آب با نخل‌های نارگیل و سواحل شنی طلایی ادغام و منطقه‌ای جذاب را فراهم کرده است. مردم و گردشگران از فعالیت‌های مختلفی از جمله غواصی، گشت و گذار در منطقه و اسکی روی آب لذت می‌برند.

حیات‌وحشی که در این منطقه احتمالا با آن مواجه خواهید شد شامل ماهی‌های رنگارنگ مختلفی مانند ماهی شیر، ماهی گل مینا، طوطی ماهی و ماهی گورخری است. همچنین لاکپشت‌های دریایی، خرچنگ‌های رنگارنگ، جوجه تیغی دریایی، ستاره دریایی، هشت پا، چتردریایی و پرندگان مهاجر نیز در این منطقه مشاهده می‌شوند. دلیل اصلی حفاظت از این پارک صخره‌های مرجانی فوق‌العاده ای است که 142 مایل (230 کیلومتر) در امتداد خط ساحلی کشیده شده است. بسیاری از مرجان‌ها با تنوع شکل و رنگارنگ در این ناحیه یافت می‌شوند. علاوه بر حیات وحش و آب گرم، می‌توانید از برخی از تورهای غواصی موجود و حتی غواصی شبانه نیز لذت ببرید.

 همسفر باشیم پارک ملی مومباسا مارین

10.دیدن نایروبی

نایروبی، پایتخت و بزرگترین شهر کنیا، پایگاه بسیاری از گردشگرانی است که تجربه سافاری ماسای مارا یا سایر مناطق حفاظت شده از کنیا را داشته‌اند. به عنوان اصلی‌ترین جاذبه‌های گردشگری این شهر، پارک ملی نایروبی در محدوده شهر وجود دارد که در ادامه راجع به آن توضیح می‌دهیم.

نایروبی در ابتدا توسط انگلیس به عنوان یک انبار راه آهن در نظر گرفته شد و سپس تبدیل به پایتخت این کشور شد. این شهر اکنون یک شهر پر جنب و جوش، با فرهنگ‌های متفاوت و مملو از رستوران و جاذبه‌های مختلف، از جمله موزه ملی، یتیم خانه حیوانات، پارک ملی مجاور و برخی از ساختمان‌های جذاب است.

اگر از ایمنی بپرسید باید بگویم مانند تمام شهرهای دنیا، باید در قسمت‌های فقیرنشین مراقب وسایل خود باشید و توصیه میکنیم تا جای ممکن، از گشت شبانه در شهر خودداری کنید. موزه ملی نایروبی که شامل اطلاعات تاریخی و فرهنگی کنیاست، مکان جالبی برای بازدید است.

همچنین می‌توانید از باغ گیاه شناسی، موزه‌ها و رستوران‌ها دیدن کنید و چند ساعتی را در مرکز شهر بگذرانید. برخی از مناطق خرید خوب مانند بازار ماسایی برای خرید و فروش صنایع دستی و تهیه سوغاتی‌های مختلف نیز وجود دارد.

راهنمای سفر به نایروبی کنیا 

نایروبی همسفر باشیم

 

11. پارک ملی نایروبی

اصلی‌ترین جاذبه گردشگری در نایروبی، پارک ملی نایروبی است که به عنوان تنها پارک ملی در محدوده شهر، بسیار منحصر به فرد است. از داخل شهر می‌توانید زرافه‌ها را از دور ببینید. علفزارهای باز پارک ملی، توسط ساختمان‌های شهر پوشیده می‌شوند. شما می‌توانید انوع مختلفی از حیوانات وحشی معروف مانند شیر، زرافه، یوزپلنگ، کفتار و انواع مختلف پرندگان را ببینید.

این منطقه اولین منطقه حفاظت شده تاریخی کنیاست که از نظر تاریخی مهم است و تنها 7 کیلومتر تا مرکز شهر فاصله دارد. شما می‌توانید بنای یادبود سوزعاج را ببینید که در آن رییس‌جمهور کنیا، دنیل آراپ موی، در سال 1989 با سوزاندن 12 عاج در محل، هشداری راجع به شکار بی‌رویه فیل‌ها و بیانیه‌ای برای حفاظت از را به اجرا گذاشت. این زمانی بود که شکار حیوانات بزرگ در آفریقای شرقی زیاد شده بود.

اگرچه این پارک کوچک و فقط 117 کیلومتر مربع (28963 هکتار) است، بسیاری از حیوانات این مکان را خانه خود می‌دانند و مورد علاقه بسیاری از حیوانات گیاه‌خوار مهاجر است. این پارک همچنین یکی از سالم‌ترین جمعیت کرگدن‌ها را در خود جای داده است.

این پارک به یک دالان حفاظت از دشت‌های آتی – کاپیتی در سمت جنوب پارک متصل است. علاوه بر حیوانات غول‌آسا، گونه‌های دیگری از حیوانات نیز در این مکان یافت می‌شوند که شامل شترمرغ، بابون، غزال، ایلند، ایمپالا و انواع مختلفی از پرندگان است. با احتساب پرندگان مهاجر، حدود 500 گونه پرنده مختلف در محدوده پارک وجود دارد که آن را به مکانی عالی برای پرندگان تبدیل کرده است.

این پارک شامل یک پناهگاه کرگدن است که در سال 1963 تاسیس شد و به یکی از موفق‌ترین پناهگاه‌ها در کنیا تبدیل شد. بنابراین پارک ملی نایروبی یکی از تنها مکان‌هایی است که بازدیدکنندگان به احتمال زیاد موفق به دیدن کرگدن سیاه در زیستگاه طبیعی خودش می‌شوند.

پارک ملی نایروبی همسفر باشیم

12. خرابه‌های گدی (Gedi)

باورنکردنی‌ترین جاذبه فرهنگی و تاریخی کنیا ویرانه‌هایی در روستای گدی است. این روستا در نزدیکی شهر مالندی است. خرابه‌ها، بقایای یک شهر ساحلی است که در قرون 13 تا 17 پررونق بوده است.

به طرز شگفت‌آوری هیچ سابقه تاریخی در مورد این شهر ثبت نشده است. تنها چیزی که وجود دارد این است که در سال 1948 تا 1958 جمعیتی از ساکنین که غالبا مسلمان بودند در این ناحیه مشغول تجارت بوده‌اند. حفاران یک گلدان مینک از چین، یک چراغ از هند و حتی مهره‌هایی از ایتالیا کشف کرده‌اند. این کاوش‌ها نشان داد که این شهر در حدود 2500 نفر جمعیت داشته است. برای این شهر موزه‌ای برای نمایش آثار و احترام به ساکنان گذشته آن ساخته شد.

پنهان در جنگل، گدی در ساحل و پشت به جنگل است. بائوباب‌ها و درختان با شکوه ریشه‌دار این منطقه و همچنین خرابه‌های این منطقه شامل مسجد، خانه‌های سنگی ساخته شده و یک کاخ است. این سازه‌ها نشانه‌ای از ساکنان این شهر است. اینها نه تنها نشان‌دهنده بینش مردم، بلکه پیشرفت تکنولوژیکی مردم آن زمان نیز بوده است. خانه‌ها حاوی توالت‌فرنگی و حمام‌های زه کشی شده با ناودان در خیابان‌های شهر بوده است. از چاه‌ها برای تامین آب ساکنین استفاده می‌شده و مواد ساخت خانه‌ها از صخره‌های مرجانی مجاور تامین میشده است.

این ویرانه‌ها در سال 1948 در یک پارک ملی گنجانده شدند و به عنوان یکی از جاذبه‌های گردشگری بسیار محبوب هستند. این پارک به دلایل نامعلومی متروکه شد اما امروزه میمون‌های گنون در این منطقه هستند که به تعاملشان با گردشگران معروفند.

 

13.مرکز زرافه

یکی دیگر از جاذبه‌هایی که باید از آن دیدن کنید، مرکز مراقب از زرافه‌های مختلف، Rothschild، به عنوان بخشی از یک برنامه پرورشی به منظور بازسازی و احیای پارک‌های ملی و کمک به حفاظت از جمعیت زرافه‌هاست. خوشبختانه این پناهگاه مقدس موفقیت بالایی داشته و امروزه یکی از جاذبه‌های مهم گردشگری در نایروبی است.

با تشکر از بنیانگذارانی که در سال 1979 این مکان را تاسیس کردند، این مرکز زوجهایی را برای تولید مثل در اختیار چند منطقه حفاظت شده در کنیا قرار داده است. علاوه بر جفت‌های تولید مثل کننده، زرافه‌های تازه متولد شده نیز به پارک‌ها داده می‌شوند.

در این مرکز سکویی برای بازدیدکنندگان وجود دارد تا بتوانند زرافه‌ها را مشاهده کنند. برای ایجاد تنوع، در این مرکز تعدادی زیادی خوک آفریقایی نیز زندگی می‌کنند. بازدیدکنندگان حتی می‌توانند در این مکان اقامت داشته باشند و از این تجربه استفاده کنند.

مرکز زرافه حدود 5 کیلومتر از مرکز نایروبی فاصله دارد. این مرکز نه تنها درگیر برنامه‌های حفاظت حیات‌وحش کنیاست، بلکه به عنوان مرجع اطلاع رسانی جامعه برنامه‌های مختلف آموزشی برای دانش‌آموزان کنیا نیز دارد.

بازدیدکنندگان می‌توانند از فعالیت‌های این مرکز مانند مسابقه‌های حیات وحش کودکان نیز مطلع شوند.

لازم است بدانید که این مرکز شامل یک پناهگاه طبیعی از هر دو جنگل Ngong و Ololula، از جمله رود گوگوست. می‌توانید با پیاده‌روی از میان جنگل از میمون‌ها، گل‌های مینا و گونه‌های مختلف نیز دیدن کنید. این مرکز شامل یک چایخانه با چشم انداز فوق‌العاده ای از زرافه‌ها نیز هست.

مرکز پرورش بچه فیل ها در نایروبی  

مرکز پرورش زرافه در نایروبی

مرکز زرافه همسفر باشیم

 

14.حفاظت از حیات وحش لوا (Lewa)

منطقه محافظت شده لوا در فهرستی میراث جهانی یونسکو و نمونه‌ای از یک منطقه محافظت شده موفق است. این منطقه در شمال کنیا واقع شده و دارای زمینی به مساحت 62000 هکتار (250 کیلومتر مربع) است و دارای حیواناتی چون شیر، گورخر، پلنگ، فیل، یوزپلنگ، بوفالو و کرگدن سفید و سیاه است. زندگی پرندگان نیز در این ناحیه پرشور و خارق‌العاده است و می‌توانید حدود 350 گونه پرنده مختلف را در این ناحیه مشاهده کنید. علاوه بر سافاری، می‌توانید پیاده از این حیات‌وحش نیر لذت ببرید. این پیاده روی در پناهگاه و با راهنمایی راهنماها  در معرفی گونه‌های مختلف صورت می‌گیرد.

در حالی که در حیات‌وحش محافظت شده هستید، می‌توانید از یک فرصت مناسب برای عکاسی، دیدن فیل‌ها، جلبک‌های آبی و حیوانات دیگری که در حال نوشیدن از آب تالاب هستند استفاده و لذت ببرید.

سپس با رفتن به محراب مقدس می‌توانید ماساژ و درمان‌های زیبایی دریافت کنید. همچنین می‌توانید وعده‌های غذایی محلی را انتخاب کنید تا در هنگام مشاهده رقصندگان سنتی ماسایی، غذای خود را سرو کنید.

این مکان همچنین شامل جنگل Ngara Ndare است که در آن می‌توانید میمون‌های کلوبوس و گیاهان جذاب جنگل را نیز مشاهده کنید.

پارک ملی دروازه جهنم

15 .  پارک ملی دروازه جهنم

پارک ملی دروازه جهنم به دلیل وجود آبفشانها معروف است. این منطقه همچنین دارای حیات وحش جذاب و مشهوری است و مناطق زیادی برای دیدن پرندگان شکاری مانند ریچرها را در خود دارد. برای دیدن چشمه‌های آب گرم می‌توانید از تنگه شروع به پیاده‌روی کنید. همچنین برای بازدید از لولدیا هاوس می‌توانید با یکی از راهنماهای پارک به پیاده روی بپردازید.

این منطقه درست در جنوب دریاچه Naivasha قرار دارد. علت نامگذاری آن این است که یک گذرگاه باریک در بین صخره‌ها وجود دارد که زمانی محل تغذیه انسان‌های اولیه بوده است. منطقه حفاظت شده است و مکانی عالی برای لذت بردن از فعالیت‌هایی چون دوچرخه سواری کوهستنان، سنگ نوردی و بازدید از استخرهای گرم طبیعی است.

صخره‌ها و علفزارهای قرمز رنگ، پس زمینه‌ای خارق‌العاده، در حالی که در میان حیوانات وحشی مختلفی مانند گورخر و آهو قدم می‌زنید را برای شما فراهم می‌کند. اگرچه شکارچیان بزرگ چون پلنگ اینجا کمتر مشاهده می‌شوند، اما برخی بازدید کنندگان خوش شانس فرصت دیدن آنها را پیدا می‌کنند.

علاوه بر این پستانداران بزرگ، حدود 100 پرنده مختلف از جمله کرکس نادر ریش دار در این منطقه محافظت شده مشاهده می‌شود. این پارک همچنین دارای گیاه زمین گرمایی اولکاریاست که امید است نیمی از انرژی مورد نیاز کشور از طریق این انرژی پایدار تامین شود.

سفر به دروازه جهنم  

16 . پارک هالر (Haller)

پارک هالر در مومباسا و در خط ساحلی کنیا واقع شده است. شانس ایجاد این پارک زمانی به وجود آمد که دکتر هالر متوجه وجود یک هزارپا شد که در معادن این ناحیه بود. او تصمیم گرفت صدها مورد از این هزار پای قرمز را به امید احیای دوباره جنگل معرفی کند.

پارک هالر امروزه محل زیست حیوانات و گیاهان متنوعی است و البته یک مکان آرامش‌بخش برای بازدیدکنندگان نیز هست. حدود 10 سال طول کشید تا تغییرات قابل توجهی در این ناحیه رخ دهد. بعد از 20 سال، عمق لایه هوموس  تازه به 10 سانت رسیده بود.

حیواناتی که به نظر می‌رسد در این زیستگاه تازه اصلاح شده به خوبی جاافتاده و نقشهای مهمی را ایفا می‌کنند مانند  پرندگان، حشرات و میمون‌های مخملی مختلف. سپس برخی از پستانداران بزرگ مانند گاو کوهی آفریقایی و غزال برزگ آفریقایی به این پارک آورده شدند.

این پارک یک مکان خارق‌العاده برای نشان دادن اثرات حفاظت و مرمت در طبیعت است و هم اکنون محل زندگی زرافه‌ها، اسب‌های آبی، بوفالو، گورخر و بیش از 160 نوع پرنده مختلف است. این پارک به لطف یک لاکپشت 130 ساله به نام Mzee که یک اسب آبی یتیم را به فرزندخواندگی گرفت به شهرت رسید.

پرندگان موجود در این پارک شامل پلیکان، مرغ ماهیخوار بزرگ و پرندگان نساج هستند. مناطقی نیز برای دوچرخه‌سواری و پیاده‌روی وجود دارد. در حین پیاده‌روی می‌توانید باغ‌های مختلف، پارک خزندگان، قلم تمساح و خانه پروانه‌ها را نیز مشاهده کنید.

پارک هالر کنیا همسفر باشیم

 

17.پارک ملی آرابوکو سوکوکه

این پارک ملی یک منطقه حفاظت شده ساحلی در جنگلی در حدود 100 کیلومتری مومباساست و شامل گونه های بومی زیادی شامل پستانداران، پرندگان و گیاهان مختلف است. جنگل در اینجا به عنوان یکی از بهترین باغهای کشور شناخته می شود و از چند نوع جنگل مختلف که هر کدام محل زندگی گونه های مختلفی است محافظت می کند.

 گونه های بومی که در این پارک زندگی می کنند شامل تعدادی پرنده مختلف مانند sokoke pipit، Amani Sunbird لک لک خاکی لکه دار است. علاوه بر این حیوانات بومی شما می توانید فیلها، بابونها و میمونهای مخملی را نیز پیدا کنید.

جنگلهای Arabuko Sokoke فراتر از پارک هم وجود دارد و بزرگترین قسمت باقی مانده از جنگلهای ساحل بومی شرق آفریقاست. از شهر کوچک واتامو که فقط 10 کیلومتر از جنگل فاصله دارد می توانید به منطقه دسترسی پیدا کنید.

شما می توانید از یک مرکز اطلاعات بازدید کنندگان در ایستگاه جنگل Gede لذت ببرید و سپس به برخی از مسیرهای پیاده روی در اطراف جنگل دسترسی خواهید داشت.

این جنگل با حرا ادغام می شود که شما می توانید با قایق این جنگل را کاوش کنید. تعدادی از پرندگان از جمله فلامینگو نیز از حرا بازدید می کنند. این منطقه یک منطقه پرورش مهم برای تعدادی ماهی مختلف است.

18.دریاچه نایواشا (Naivasha)

درست در شمال غربی نایروبی و جنوب شرقی دریاچه ناکورو، دریاچه نایواشا، بلندترین دریاچه دره بزرگ ریفت وجود دراد که مکانی خارق‌العاده برای مشاهده برخی از 400 پرنده مختلف را ارائه می‌دهد. شما می‌توانید از خانه لولدیا در حاشیه دریاچه دیدن کنید. برای مشاهده تغییرات و دیدن اطلاعات در مورد این گونه‌های جذاب، با پرنده‌شناسان مقیم لولدیا راهنمایی بگیرید. سپس حیوانات مختلفی را در سافاری و سفرهای دریایی مانند اسب‌های آبی و پرندگان مختلف را مشاهده خواهید کرد.

با سفر دریایی در دریاچه می‌توانید پلیکان، شاه ماهی و عقاب را مشاهده کنید. پرندگان دیگر از قبیل ژاکانا، زنبورخوار و لک لک نیز در این منطقه مشاهده می‌شوند. شما میلیون‌ها فلامینگو بزرگ و کوچک را در لبه‌های این دریاچه مشاهده خواهید کرد.

مساحت این دریاچه 139 کیلومترمربع است. به طوری که وقتی یک سر ایستاده‌اید، سر دیگر آن قابل مشاهده نیست. نام نایواشا یک کلمه در زبان ماسایی به معنی آب ناهموار است. زیرا در این دریاچه طوفان‌های ناگهانی رخ می‌دهد.

این دریاچه، علاوه بر اینکه یک مکان عالی برای گردشگران به حساب می‌آید، از نظر اقتصادی نیز یکی از مراکز مهم باغبانی و پرورش گل در کنیاست. کنیا بسیاری از گل‌های مورد استفاده اروپا را تامین می‌کند. البته بیشتر این مراکز پرورش در اطراف این دریاچه است.

دریاچه نایواشا کنیا

دریاچه نایواشا و دوچرخه سواری در جهنم

نایواشا کنیا همسفر باشیم

19. بوماس کنیا

جاذبه ای است توریسیتی که نسخه ای مینیاتوری از کنیا را ارائه می دهد. بوماها فقط 10 کیلومتر از مرکز نایروبی فاصله دارد.

این بوماها فرهنگ کشور کنیا را از طریق موسیقی، رقص، کاردستی و شیوه های زندگی گروهی نشان می دهد. کلمه "Bomas" خود یک کلمه سواحیلی است به معنی خانه و هر "Bomas" فرهنگ یک گروه سنتی خاص را نشان میدهد.

خود خانه ها به شیوه سنتی و اجدادی آفریقایی مدل می شوند. همچنین رقصهای سنتی و نمایشهای آکروباتیک هر روزه در ساعتهایی خاص نمایش داده می شوند. حدود 16 گروه بزرگ قبیله ای در سراسر کنیا زندگی می کنند که این ناحیه از فرهنگ  این 16 قبیله اقتباس شده است. از جمله این رسومات طبل زدن Embu، رقص جنگجویان Kalenjin و موسیقی سواحیلی Taarab است.

این منطقه توسط دولت کنیا به عنوان راهی برای حفظ و ترویج هویتهای قومی ایجاد شده است و در عین حال جاذبه ای توریستی برای نشان دادن این فرهنگ به بازدید کنندگان است.

20. ساحل دیانی

ساحل دیانی مقصد اصلی ساحلی کنیاست و حدود 30 کیلومتری جنوب مومباسا قرار دارد. ساحل 10 کیلومتر طول دارد و آب‌های ساحلی آن برای پارو زدن بسیار مناسب است.

این آب بسیار شفاف، گرم، کم‌عمق و به رنگ آبی فیروزه‌ای با درختان نخل و سایر پوشش‌های گیاهی است که در ساحل قرار دارد. شن و ماسه‌های نرم و سفید رنگ آن کاملا مناسب برای گرفتن عکس‌های پستالی است. این سواحل خود جاذبه اصلی است و ماسه‌های سفید آن مناسب برای استراحت و فعالیت‌هایی مثل پرواز با بادبادک است. این سواحل برای موج‌سواری بسیار جذاب است. همچنین می‌توانید از صخره‌های مرجانی که فقط 10 دقیقه با قایق فاصله دارند، استفاده کنید. از جمله حیواناتی که در این منطقه مشاهده می‌شود میمون‌های کولوبوس در جنگل‌های اطراف است. این مکان دارای محل اقامت، رستوران‌ها و مواردی متناسب با سلیقه هر انسانی است.

با مناظری از اقیانوس می‌توانید از بهترین هتل‌های کنیا لذت ببرید. یا اینکه یک خانه درختی و یک کوله پشتی ساده را برای خود انتخاب کنید.

جاده ساحلی دیانی به موازات ساحل امتداد دارد و توسط شن و ماسه از دریا جدا شده‌اند. این مکانی است که بسیاری از دوندگان و دوچرخه‌سواران ورزش صبحگاهی خود را شروع می‌کنند.

پس از آن جنگل ساندویچی مکانی عالی برای دیدن پرندگان و لذت بردن از مسیرهای مختلف جنگل که در آن درختان چوب سخت، پروانه‌ها و میمون‌های وروت (Vervet) و کولوبوس (Colobus) دیده می‌شود.

ساحل دیانی همسفر باشیم

دوستان عزیز ما مطلب بالا را از سایت tourthetropics.com برای شما ترجمه کردیم امیدوارم براتون مفید بوده باشه و در انتها شما را دعوت می کنم که سفرنامه دوست عزیز و لیدر کار درست شهروز اسماعیلی از سفرش به کنیا را در لینک زیر مطالعه کنید  

سفرنامه کنیا آفریقا 

 

21.جامبو کنیا لوکس (نایروبی- مومباسا)

سفر با قطاری که نایروبی و مومباسا را به هم متصل می‌کند، یکی از بهترین سفرهای راه آهن در جهان است. هنگامی که سوار قطار می‌شوید، وارد دهه 1950 می‌شوید. هنگام گذر از برخی مناطق خارق‌العاده کنیا، می‌توانید از یک سرویس شام سه دوره‌ای و یک صبحانه پخته لذت برده، از مناظر چشمگیر دیدن کرده و جوامع محلی و زندگی عادی در کنیا را مورد بازدید قرار دهید. همچنین به عنوان جاذبه اصلی کنیا، از وسط پارک جنگلی ساوو عبور می‌کنید تا حیوانات وحشی مختلف آفریقایی را ببینید.

جامبو کنیا لوکس راهی کلاسیک برای سفر بین نایروبی و مومباسا را فراهم می‌کند. به عنوان بخشی از سفر خود دیدن گورخر، زرافه، فیل و شترمرغ را در حالی که از پنجره قطار خود در حالی که در حال نوشیدن شراب هستید را خواهید داشت.

از آنجا که قطار قدیمی است، باید آماده باشید که قطار با فراز و نشیب‌هایی همراه باشد

22.کوه کنیا

کوهستان کنیا کوهی است که به اسم کشور نامگذاری شده است. این کوه بلندترین کوه کنیا و دومین کوه بلند آفریقا پس از کوه کلیمانجارو در آفریقاست. این کوه در حدود 150 کیلومتری شمال غربی نایروبی، مرکز پایتخت کنیاست. سالانه بیش از 10 هزار نفر برای دیدن سایت از پارک دیدن می‌کنند.

این کوه حدود 3 میلیون سال پیش تشکیل شده است و بلندترین قله آن بالیان با ارتفاع 5199 متر ارتفاع است. حدود 715 کیلومتر مربع در اطراف این کوه در پارک ملی، که در فهرست جهانی یونسکو ثبت شده، محافظت شده است.

دلیل این حفاظت، حفظ تنوع زیستی منطقه، افزایش گردشگر و محافظت از زیبایی منظره کوه و زیستگاه‌های اطراف آن بود.

در مجموع، سه قله مهم در منطقه مرکزی و 12 یخچال طبیعی باقی مانده در کوهها وجود دارد که همه در حال پسرفت هستند. زیستگاه‌های موجود در این پارک شامل تعدادی حیوان مانند فیل، بوفالو، گورخر و کرگدن است.

کوهنوردان به دلیل شلوغی بیش از حد کلیمانجارو، برای تجربه کوهنوردی آفریقایی به طور فزاینده‌ای به کنیا روی می‌آورند.  نه تنها از جمعیت فرار می‌کنید، بلکه کوه کنیا می‌تواند مناظر جالب‌تری را با وجود دریاچه‌های مختلف و تنوع گیاهان و حیوانات به شما ارائه کند.

 

23.غذا

غذای کنیا بسیار خوشمزه است. غذاهای آفریقایی معمولا گوشت کبابی است اما غذاهای متنوعی با طعم‌های مختلفی نیز وجود دارد. غذای اصلی بسیاری از کنیایی‌هایی که در داخل کشور زندگی می کنند، یک نان غلات ذرت غنی از کربوهیدرات به نام اوگالی است که غالبا با خورشت یا سبزیجات سرو می‌شود. با این حال، طیف وسیعی از طعم‌ها، میان‌وعده‌ها و غذاهای دیگر نیز وجود دارد.

بیشتر گوشت‌هایی که خورده می‌شود گوشت بز و گوسفند است. اما رستوران‌هایی که دارای غذاهای غربی هستند نیز در این کشور وجود دارد. مناطق مختلف غذاهای اصیل خود را با بز، ماهی، مرغ، لوبیا و سبزیجات درست می‌کنند. یکی از معروف‌ترین غذاهای کنیا Irio نام دارد که ترکیبی است از سیب زمینی له شده و نخود فرنگی و با خورشت سرو می‌شود. غذاهای دیگر شامل گوشت‌های بو داده و کبابی، برنج طعم‌دار، نان تخت و سوسیس است. غذاهای اطراف دریاچه ویکتوریا، به شدت از هند متاثر است و بهترین غذاهای هندی را در آفریقا دارد.

 

24.بازدید از دریاچه بوگوریا

منطقه‌ای بسیار دیدنی و جذاب برای بازدید است. دریاچه بوگوریا یک دریاچه نمک در منطقه آتشفشانی کنیاست و در جنوب دره ریفت است. به دلیل وجود آب کم‌عمق، این دریاچه برای فلامینگوهای کوچک بسیار مناسب است و به منطقه حفاظت شده ملی در دریاچه بوگوریا تبدیل شده است. در اینجا یکی از بزرگترین جمعیت فلامنیگوهای کوچک را می‌بینید که برای یک سفر یک روزه می‌تواند بسیار عالی باشد.

این دریاچه کم‌عمق است و به دلیل قرار گرفتن در یک منطقه آتشفشانی، به داشتن چشمه‌های آب گرم و آبفشان معروف است. آبفشان‌ها تا ارتفاع 5 متر بالا می‌آیند و یک منظره کاملا تماشایی را ایجاد می‌کنند. در یک مکان در اطراف دریاچه می‌توانید تا 10 آبفشان را پیدا کنید. این بدان معنی است که دریاچه داری بالاترین غلظت آبفشان در کل آفریقاست.

علاوه بر فلامینگوها، کوادو، یک گیاه بزرگ و باشکوه و معروف آفریقایی نیز جزء حیات‌وحش این منطقه است

25.خانه لودیا

در یک مزرعه اختصاصی با مساحت 6500 هکتار در دریاچه نایواشا، خانه لولدیا در لیست قرار دارد. این مزرعه یک پایگاه خارقالعاده برای کاوش در جاذبههاست در حالی که خود یک مقصد خارق‌العاده است. می‌توانید از محل اقامت و همچنین دیدن اسب‌های آبی در محوطه خانه لذت ببرید. در کنار آن می‌توانید گشت و گذارهای کنیا مانند بازدید از ناکورو، دریاچه نایواشا، بازدید از پارک ملی دروازه جهنم، بازدید از بوگوریا، دیدن موزه و لذت بردن از سافاری‌های حیات‌وحش را داشته باشید.

با اینکه نایروبی بسیار نزدیک است، لولدیا هاوس پرواز هوایی خاص خود را به ماسای مارا دارد. در لولدیا هاوس شما تجربه زندگی یک ساکن اولیه آفریقایی را خواهید داشت. محیط اطراف شامل آتشفشان خاموش و کوه Longonot است که منظره‌ای بسیار خارق‌العاده را ایجاد می‌کند. خانه اصلی به سبک مهاجران قدیمی تزیین شده و شامل چهار اتاق دو نفره اختصاصی است. این کلبه‌ها شامل کلبه‌های ماه عسل نیز هستند که توسط باغ‌های گل احاطه شده‌اند.

 

کامنت ها

خوشحال می شویم پاسخ گو سوالات و نظرات شما باشیم

برای دریافت مشاوره رایگان اطلاعات تماس خود را وارد کنید .