سفر آغاز یک ماجراست :

کتاب صوتی برادرن کارامازوف بدون سانسور

دستایوفسکی همسفر باشیم

کتاب برادران کارامازوف نوشته فئودور داستایوفسکی است. شخصیت‌های اصلی این کتاب سه برادر به اسم دیمیتری، ایوان و آلیوشاست. پدر این سه فئودور کارامازوف فردی بوالهوس است که فرزندانش به دست خدمتکار خانه بزرگ می‌شوند. او در جوانی یک طفیلی بوده که در واقع با بالا کشیدن جهیزیه زن اولش (مادر دیمیتری) به ثروت رسیده است اما همچنان شخصیت طفیلی خود را دارد. زن اول او در جوانی می‌میرد. زن دوم او (مادر ایوان و آلیوشا) یک خدمتکار است که فئودور او را تبدیل به یک زن دیوانه می‌کند. او نیز در جوانی وقتی که فرزندان کودکی بیش نبودند می‌میرد.

دیمیتری افسر ارتش است که به شهر خود باز می‌گردد تا جهیزیه مادرش را از پدرش پس بگیرد. اما در میان درگیری بین پدر و پسر، هر دو عاشق یک دختر به اسم گروشنکا می‌شوند و با هم به رقابت عشقی می‌پردازند. در میانه داستان ناگهان جنازه پدر در خانه پیدا می‌شود و دیمیتری برادر بزرگتر محکوم به این قتل می‌شود. دو برادر دیگر مطمئن از قاتل نبودن برادر بزرگترشان  با تمام قوا به دفاع از برادر خود می‌پردازند.

چیزی که در این کتاب محور اصلی است رقابت عشقی پدر و پسر نیست. بلکه مباحثه‌هایی است که بر سر مسائل مختلف، بین افراد مختلف در این کتاب روی می‌دهد. اولین مباحثه در صومعه رخ می‌دهد و ایوان شروع به به چالش کشیدن نظارت کلیسا بر روی حکومت می‌کند. در این قسمت حکومت مذهب بر جامعه و معایب و مزایای آن بررسی می‌شود (این قسمت تا جایی که من یادمه توی نسخه فارسی بعد انقلاب سانسور شده).

دومین بحث در خانه پدر بین پدر، ایوان و آلیوشا باز هم حول محور مذهب صورت می‌گیرد. شخص دیگری به نام اسمردیاکف (احتمالا فرزند حرامزاده فئودور کارامازوف) نیز وارد بحث می‌شود و او نیز نظراتی را به این بحث اضافه می‌کند.

بحث‌های زیادی بین افراد مختلف در این کتاب صورت می‌گیرد و محوریت اصلی داستان که افراد را به فکر وادار می‌کند همین بحث‌هاست. در واقع هیچ کس در این رمان قهرمان نیست بلکه برادری بین این سه است که قهرمان کتاب است.

در زیر فایل صوتی بدون سانسور (در نسخه‌های چابی بخشی از مباحثه‌های ذکر شده در بالا حذف شده است) برای شما قرار داده شده است. امیدوارم از خواندن کتاب لذت برده و نظر خود را در مورد کتاب با ما به اشتراک بگذارید.

دانلود جلد اول قسمت اول 

دانلود جلد اول قسمت دوم 

دانلود جلد اول قسمت سوم 

دانلود جلد اول قسمت چهارم 

دانلود جلد اول قسمت پنجم 

دانلود جلد دوم قسمت اول

دانلود جلد دوم قسمت دوم 

دانلود جلد دوم قسمت سوم

دانلود جلد دوم قسمت چهارم 

دانلود جلد دوم قسمت پنجم 

دانلود جلد دوم قسمت ششم 

دانلود جلد دوم قسمت هفتم 

 

خوشحال می شویم پاسخ گو سوالات و نظرات شما باشیم
Shah
سلام خسته نباشید پارت چهار و پنچ جلد یک برادران کارامازوف یک فایل می‌باشد میشه اصلاح کنید که بتونم دانلود کنم
admin
بابت اشتباهی که در دانلود فایل ها به وجود آمده از شما عذر خواهی می کنم فایل ها اصلاح شده
Mohsn
سلام پارت اول از صفحه 400 شروع میکنه.چه کنیم؟
سلام خسته نباشید ممکن است خود کتاب بدون سانسور برادران کارامازوف بگذارید که بشود دانلود کرد ممنون می شوم
همسفر باشیم
مهم نیست با ما سفر بیای مهم اینه یه سفر و تجربه بی نظیر داشته باشی پس اگه سوالی داشتی حتما با ما تماس بگیر .
021-22472623
فعالیت های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است