دروازه جهنم

پارک دروازه جهنم کنیا

اولین سوال ما پس از اینکه معلوم شد بعد از ناهار می‌خواهیم به دروازه جهنم برویم این بود که چرا اسم این منطقه دروازه جهنم است. دنیل لبخندی زد و به ما گفت: "جای نگرانی نیست. خواهیم دید که چرا اسمش این است اما بعد از ناهار". ما پس از رانندگی در نایروبی و قایق سواری در دریاچه Naivasha بسیار احساس گرسنگی می‌کردیم. در نتیجه ما به سرعت به سمت هتل رفتیم. پس از صرف ناهار، آماده یک اکتشاف جدید بودیم.

پارک ملی دروازه جهنم خیلی دور نبود و ما بعد از 10-15 دقیقه رانندگی به آنجا رسیدیم. دنیل توضیح داد که این منطقه نام خود را از معبر ایجاد شده توسط دیوارهای شیب‌دار دو صخره بسیار بلند در پارک ملی گرفته است. او گفت در دوران ماقبل تاریخ رودخانه‌ای از این شکاف عبور می‌کرده است. رودخانه مدت‌هاست خشک شده و این شکاف به اسم دروازه جهنم نامگذاری شده است.

ما دوست داشتیم در این منطقه وسیع که با صخره‌ها محصور شده و دارای علفهای خشک است قدم بزنیم. دنیل به ما اجازه داد منطقه‌ای در حدود 1 کیلومتر را پیاده‌روی کنیم. کمی در صخره‌ها و سنگ‌های آتشفشانی گشتیم. کمی نیز باران می‌بارید که باعث لذت دو چندان این پیاده‌روی شده بود. ما دیدیم که گردشگران با دوچرخه مسیرهای دوری را می‌پیمایند. در نتیجه متوجه شدیم که در ناحیه خطرناکی نیستیم.

بعدها دنیل به ما گفت که مردم حتی در این پارک اردو می‌زنند و این یکی از دوپارک ملی کنیاست که گردشگران اجازه این کار را در آن دارند. واقعیت این است که اگر من آنجا اردو می‌زدم، خودم را به بزرگترین چاقوی جیبی مجهز می‌کردم و هرگز از آن جدا نمی‌شدم. بعد از حدود یک کیلومتر دوباره به سمت ماشین رفتیم. دنیل به من قول مشاهده یک زرافه را در این ناحیه داده بود.

همسر و دختر من زرافه های زیادی را در مرکز زرافه دیده بودند اما آنها منتظر دیدن یک زرافه در این مکان بودند.

رانندگی در اطراف پارک ملی دروازه جهنم حدود 1.5 ساعت طول می‌کشد. ما آنقدر گشت زدیم تا اینکه ابرها جای خود را به باران شدید دادند. در این هنگام بود که به سرعت به هتل برگشتیم وخود با با یک فنجان چای و چند کلوچه سیر کردیم.

آن روز، روز بسیار عالی بود. قایق‌سواری، پیاده‌روی و سافاری. همه اینها پیش زمینه سفر بعدی بود. ماسای مارا

پارک دروه جهنم کنیا همسفر باشیم

کنیا دروازه جهنم

دروازه جهنم در کنیا  همسفر باشیم

پارک حفاظت شده دروازه جهنم

پارک حفاظت شده دروازه جهنم

دوستان عزیز ما مطلب بالا را از سایت  wheelsonourfeet.com برای شما ترجمه کرده ایم امیدوارم براتون مفید بوده باشه  

کامنت ها

خوشحال می شویم پاسخ گو سوالات و نظرات شما باشیم

برای دریافت مشاوره رایگان اطلاعات تماس خود را وارد کنید .