راهنمای سفر به کنیا 

کنیا زرافه همسفر باشیم

 

بهترین زمان برای بازدید از کنیا :

هنگام بازدید از کنیا، برنامه‌ریزی برای سفر در فصل خشک یک نکته کلیدی است. از ژوئن تا اکتبر،(از خرداد تا آبان ) میزان بارندگی کم است و در نتیجه تراکم بوته‌ها کم بوده و حیوانات به راحتی قابل رصد هستند.

حیوانات در جاهایی که آب تراکم دارد جمع می‌شوند و شما مهاجرت عظیمی را خواهید دید. هر ساله بیش از یک میلیون حیوان وحشی و حیوانات دیگر از سرنگتی در تانزانیا به ماسای مارا در کنیا حرکت می‌کنند.

سفر به کنیا در فصل مرطوب (نوامبر تا مه) (آذر تا خرداد)بهترین زمان برای یافتن تور خوب است. زیرا به دلیل شرایط آب و هوایی و گردشگران کمتر، تخفیف‌های زیادی در پروازها، محل‌های اقامت و ... خواهید یافت.

اگر در حال برنامه‌ریزی سافاری هستید، به خاطر داشته باشید که از مارس تا مه (اسفند تا خرداد)برخی از لژها به دلیل باران تعطیل می‌شود.

چه چیزی در انتظار شماست:

زبان: کنیا دارای حدود 40 قومیت است که باعث ایجاد تنوع زبانی در این کشور شده است. با این حال دو زبان انگلیسی و سواحیلی دو زبان رسمی این کشور است.

پول رایج: واحد پول رسمی کنیا شیلینگ کنیا (KES) است. 1 دلار آمریکا حدود 101.27KES است. برخی از مکان‌های اقامتی و مسافرتی پرداخت به دلار را نیز قبول می‌کنند.

کارتهای اعتباری و خود پردازها: کارت‌های اعتباری به طور گسترده‌ای در شهرهای بزرگ مانند نایروبی، مومباسا و حتی شهرهای کوچک کنار دریا مانند واتامو و ساحل دیانی پذیرفته می‌شود. با این حال برای خرده خرج‌های خود مثل خریدن سوغاتی، سوارکاری و استفاده از فروشگاه‌های شهر به مقداری پول نقد نیاز خواهید داشت. دستگاه‌های خودپرداز در بیشتر پمپ بنزین‌ها، مراکز خرید و فرودگاه‌ها موجود است.

پریز برق: در کنیا، برق از نوع G است. ولتاژ استاندارد 240 ولت و فرکانس آن 50 هرتز است. برای مسافران خارجی، خرید یک آداپتور جهانی (مطمئن شوید که دارای محافظ ولتاژباشد). استفاده از مبدل سشوار و ابزار گرم را توصیه می‌کنم.

ایمنی: کنیا به طور کلی یک کشور امن برای بازدید است. با این حال، باید مراقب جیب برها باشید و از شبگردی خودداری کنید. هنگام ورود از هتل خود بپرسید که کدام مناطق ناامن هستند تا از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری کنید.

کنیا همسفر باشیم

کنیا همسفر باشیم

دوستان عزیز ما مطلب بالا را از سایت theblondeabroad.com برای شما ترجمه کردیم .

کامنت ها

خوشحال می شویم پاسخ گو سوالات و نظرات شما باشیم

برای دریافت مشاوره رایگان اطلاعات تماس خود را وارد کنید .