تجربه هایی عجیب در کنیا  

برای یکی از ماجراجویی‌های خود آماده هستید؟ به کنیا خوش آمدید. از سواحل پر زرق و برق تا ساواناهای وسیع. این کشور آفریقای شرقی، فراموش نشدنی است. این مکانی در آفریقاست که هرگز دوست ندارید دیدن آن را از دست بدهید. این آخرین مقصد سافاری و یکی از علائق من در جهان است. در زیر تجربیات من در کنیا آمده است.

بازدید از ملک بزرگ زرافه:

من در بسیاری از هتل‌های شگفت‌انگیز در سراسر جهان بوده‌ام، اما هیچ کدام قابل قیاس با این نیستند. زرافه‌های در حال انقراض در اطراف این ملک لوکس پرسه می‌زنند. ملک بزرگ زرافه، از زیبایی‌های جهانی دیگر برخوردار است. این مکان 140 جریبی به طرز باورنکردنی محافظت شده است و قدم گذاشتن در آن، مانند قدم گذاشتن در رویاست.

دیدن ملک بزرگ زرافه در کنیا

املاک زرافه همسفر باشیم

کمپ سافاری Cotter 1920

این کمپ از کمپ‌های 1920 الهام گرفته شده است. اولین سافاری چادردار در آفریقا، با منظره خیره کننده ساوانا که در قلب جامعه ماسایی قرار دارد. این کمپ برای کاوش در حیات‌وحش و دیدن حیات‌وحش محلی در زیستگاهشان بسیار مناسب است.

توضیحات بیشتر درباره سافاری کمپ 1920

کمپ 1920 همسفر باشیم

کاوش در نایروبی

در شرق آفریقا و یکی از شهرهای بین‌المللی و پایتخت کنیاست. موزه‌ها، گالری‌های و بازارهای بزرگ نایروبی، دیدی جذاب از فرهنگ کنیا به شما می‌دهد. همچینین در این مکان بزرگترین فرودگاه کنیا و فرودگاه بین‌المللی جومو کنیاتا واقع شده است. بنابراین نقطه خوبی برای شروع است.

 

نایروبی همسفر باشیم

دیدن فلامینگوها در دریاچه بوگوریا

اواخر پاییز تنها زمان مناسب برای سفر به کنیا نیست. از آگوست (شهریور) تا اوایل اکتبر (آبان) ، یک اجتماع باورنکردنی از فلامینگوها را در دریاچه بوگوریا مشاهده خواهید کرد. اگر میخواهید عکاسی با هلی شات داشته باشید، مکانی بهتر از اینجا وجود ندارد.

 

فلامینگو همسفر باشیم

سرنگتی را کشف کنید

سرنگتی که از شمال تانزانیا تا جنوب غربی کنیا پوشیده شده است، یکی از هفت عجایب طبیعی آفریقا و ده شگفتی طبیعی سفر در جهان است. این مکان بزرگترین مکان مهاجرت پستانداران در جهان است.

نکته مفید: من توصیه میکنم برای دیدن مهاجرت بزرگ از ماه جولای (مرداد) تا سپتامبر (مهر) از کنیا دیدن کنید. دو میلیون حیوان وحشی و گورخر از پارک ملی سرنگتی به سمت منطقه محافظت شده ماسای مارا مهاجرت میکنند.

 

ماسایی همسفر باشیم

اقامت در Mahali Mzuri

ماهالی مزوری، اردوگاه ریچارد برانسون که در مکان محافظت شده‌ای مستقر است توسط فردی به نام Conde به عنوان یک کمپ سافاری خاص انتخاب شد و دلیل آن را به آسانی می‌توان فهمید. مناظر و پیچش صدای باد در میان بوته‌های آفریقا که باعث می‌شود شما هرگز نخواهید کنیا را ترک کنید.

توضیحات بیشتر در باره کمپ ماهالی مزوری

ماهالی مزوری همسفر باشیم

ماجراجویی در پارک ملی دروازه جهنم

این قسمت بخشی در دره بزرگ ریفت است. این پارک ملی، به دلیل فعالیت شدید زمین گرمایی که در این پارک رخ می‌دهد، نامگذاری شده است. با صخره‌های بلند و آتشفشان‌های چشمگیر، این مکان به جایی ایده‌آل برای دوچرخه‌سواری در کوهستان، صخره‌نوردی، بازدید از آبگرم طبیعی و البته گرفتن عکس‌های زیباست.

دوچرخه سواری در دروازه جهنم 

پارک دروازه جهنم 

دروازه جهنم همسفر باشیم

بازدید از دهکده ماسایی

یکی از نکات مهم تجربه من در کنیا بازدید از قبیله‌های محلی ماسایی بود. فرهنگ آنها بسیار جالب و باز است. من این فرصت را داشتم که با مردم بومی تعامل داشته و داستان‌های جالب توجه آنها را بشنوم. این فرصتی در زندگیم بود که چشمهایم را به دنیای دیگری باز کنم.

بازدید از قبیله ماسایی

دهکده ماسایی همسفر باشیم

هلیکوپتر بر فراز کوه کنیا در هنگام طلوع

کوه کنیا، بلندترین قله قاره آفریقا پس از کلیمانجارو، یکی از دیدنی‌ترین مکانهای این کشور است. این دریاچه مشرف به دریاچه مایکلسون است و دارای قله‌های برفی است که ارتفاع آن به 17075 فوت می‌رسد. هیچ چیزی مانند هلی‌کوپتر نمی‌تواند این نما را به درستی نشان دهد.

اگر وقت بیشتری دارید، از برخی از پیاده‌روهای اطراف کوه کنیا دیدن کنید. آنها واقعا پرشکوه هستند. می‌توانید به قله‌ها صعود کنید. یا اینکه با چند روز پیاده‌روی صخره‌ها، دره‌ها و دشت‌های اطراف کوه کنیا را ببینید.

 

کوه کنیا همسفر باشیم

تماشای یک روز ساحلی

کنیا مشهور به داشتن سواحل زیبا نیست، اما باید باشد! خلیج لاک پشت در واتامو دارای سواحل ماسه سفید بی‌عیب و نقص و بسیار تمیز است. در داخل آب صخره‌هایی وجود دارد که یک مکان رویایی برای غواصی است.

یکی دیگر از مکان‌های عالی برای غواصی ساحل tiwi است که دارای مرجان‌های بسیار زیبایی درست در کنار ساحل است. ساحل معروفی در نزدیکی Diani وجود دارد که مکان زیبایی دیگری برای دیدن است.

 

ساحل کنیا همسفر باشیم

گذراندن آخر هفته در جزیره لامو

لامو در میراث جهانی یونسکو ثبت شده است. این شهر کوچک ساحلی، شگفتی‌های معماری تاریخی را در خود جای داده است. از ساحل قایق‌های تفریحی را می‌بینید که از راه دور حرکت می‌کنند.

یک پرواز کوتاه و ارزان از نایروبی شما را به این جزیره می‌رساند و می‌توانید در یکی از بهترین محله‌های سواحیلی در آفریقا به کاوش بپردازید. این منطقه با داشتن مهاجرت‌هایی از ایران، هند، آسیا، اروپا و لامو دارای ترکیب بی‌نظیری از فرهنگ‌هایی است که در هیچ جایی نمی‌توانید آن را مشاهده کنید.

 

جزیره لامو

بچه فیلی را به فرزندی بپذیرید

از Trust Of David Sheldrick Wildlife در نایروبی دیدن کرده و یک بچه فیل یتیم را به فرزند خواندگی قبول کنید. با 50 دلار آمریکا می‌توانید فیل‌ها را بعد از ساعت ملاقات کرده و در تغذیه دادن و رسیدن به آنها کمک کنید.

هزینه پرورش همچنین شامل هزینه‌های ماهانه فیل شما، گواهی‌های سلامت و عکس‌هایش می‌شود.

بچه فیل

کامنت ها

خوشحال می شویم پاسخ گو سوالات و نظرات شما باشیم

برای دریافت مشاوره رایگان اطلاعات تماس خود را وارد کنید .