چگونه یک سافاری مناسب انتخاب کنیم ؟

 

انواع سافاری همسفر باشیم

PSA: همه سافاری‌ها یک خدمات را ارائه نمی‌دهند. اگر تا به حال به سافاری نرفته‌اید، احتمالا اینکه تصور کنید انواع مختلفی از سافاری وجود دارد دشوار است.

در زمان کاوش در قلب آفریقا، متوجه شدم که برای هر سبک مسافری، یک سافاری وجود دارد. برای اینکه یک سفر رویایی در آفریقا داشته باشید، باید همه چیز را از قبل مشخص کنید و بدانید که به دنبال چه نوع سفر با چه بودجه‌ای هستید.

بنابراین، دوربین‌های دوچشمی خود را بردارید و سافاری را انتخاب کنید که مناسب شماست.

 

سافاری در آفریقا همسفر باشیم

سافاری از نوع کمپ با چادر

با گفتن کلمه سافاری، احتمالا انواع مختلفی از اردوگاه‌های چادری در ذهن شما ظاهر می‌شود. یک گزینه کلاسیک، سافاری کمپ بوش، بازگشت به زمان‌هایی است که کاوشگران، هفته‌ها در کمپ در بوش اقامت داشتند.

کمپ در چادر از نظر جذابیت، بسیار متفاوت و خاص هستند، از ساده تا لوکس. من در این چادرها اقامت کردم و تجربه بسیار متفاوتی داشتم.

من عاشق ماندن در اقامتگاه Wolwedons در نامیبیا، کوچه Sable در بوتسوانا، Mahali Mzuri در کنیا، کمپ Jack در بوتسوانا و کاتر 1920 در کنیا بودم. هر کدام از آنها مزایای خاص خود را دارند و نقاط زیبایی برای داشتن یک تجربه خاص در کنیا هستند.

 

سافاری های آفریقا

سافاری گیم لوژ

کمپ‌های بوش از سازه‌های موقتی ساخته می‌شوند و دارای فناوری نسبتا پایینی هستند. اما اماکن گیم معمولا دارای استراحتگاه‌هایی با دیوارهای محکم هستند.

برای اینکه تصور بهتری داشته باشید، تجربه جادویی من در  Lion Sands Lvory Lodgeو  Royal Malewareدر آفریقای جنوبی و همچنین Tongabezi Lodge در نزدیکی آبشار ویکتوریا را بخوانید.

در حالی که هر دو اقامتگاه کمپ و گیم جذابیت‌های خاص خود را دارند، اگر می‌خواهید فقط یک شب بمانید، من سافاری در کمپ چادر را به شما پیشنهاد می‌دهم. اما اگر چند روز فرصت دارید اقامتگاه گیم مناسب است.

به طور معمول وقتی می‌خواهید در یک اقامتگاه بازی سکونت کنید، باید وقت گذاشته و همه آنها را بررسی کنید.(مخصوصا اگر قصد سفر به در  Lion Sands Lvory Lodge، جایی که می‌توانید در خانه درختی بخوابید را دارید).

بیشتر بخوانید: در هر ماه کدام نقطه آفریقا مناسب سفر است.

 

سافاری درختی آفریقا

سافاری درختی

من این شانس را داشتم که در چند مکان مختلف زیر ستاره‌ها بخوابم. یک خانه درختی در فضای باز برای همه مناسب نیست. اما واقعا چیزی جادویی را در بالای سر خود می‌بینید.

بیشتر خانه‌های درختی و تخت‌های بدون سقف، یک گزینه یک شبه در کمپ‌های چادری و سافاری‌های گیم است. شما قبل از غروب آفتاب آن را تحویل گرفته و صبح زود برای رفتن به گشت و گذار و گیم سوار ماشین می‌شوید. هنگام اقامت در Lion Sands Ivory Lodge و خانه درختی در آفریقا جنوبی، فیل‌هایی را تماشا کردم که هنگام غروب آفتاب در زیر ما سرگردان بودند. کوچه Sable در بوتسوانا نیز دارای تخت‌خواب است، اما ما در فصل بارندگی به آنجا رفتیم و فرصت برای خوابیدن در تخت روباز را پیدا نکردیم.

بیشتر بخوانید: آخرین راهنمای سفر با سافاری آفریقایی

 

خانه زرافه همسفر باشیم

دوستان عزیز ما این مطلب را از سایت theblondeabroad.com برای شما ترجمه کردیم 

 

سافاری‌های خانوادگی

جدا از گرفتن یک سافاری خوب برای مادرم، من هنوز سافاری خانوادگی را تجربه نکرده‌ام. بنابراین نمی‌توانم در این زمینه توصیه شخصی داشته باشم. اگرچه توصیه من این است که اگر می‌خواهید خانوادگی به دنبال سافاری باشید، آنهایی را پیدا کنید که مناسب کودکان باشد.

اکثر اقامتگاه‌ها، کودکان زیر 6 سال را به گشت نمی‌برند. به این دلیل که برخی از حیوانات شکارچی، جذب صدای گریه کودکان خردسال می‌شوند. گشت‌ها همچنین 3-4 ساعت طول می‌کشند، بنابراین در برنامه‌ریزی خود این را نیز در نظر داشته باشید.

سافاری‌های خانوادگی در کنیا و آفریقای جنوبی بسیار محبوب هستند. در این کشورها، شما گزینه‌هایی را پیدا خواهید کرد که برای خانواده‌هایی با فرزندان کوچکتر نیز طراحی شده است . بنابراین می‌توانید یک تجربه کاملا سفارشی داشته باشید تا از سفر خود لذت ببرید. گشت را کنار گذاشته و به دنبال تفریحاتی باشید که برای کل خانواده مناسب است و همچنین شامل دیدن حیوانات نیز می‌شود. مثلا Giraffe Manor، در کنیا که یک گزینه عالی برای خانواده‌ها و کودکان است.

بیشتر بخوانید: برخورد اخلاقی با حیوانات در سراسر جهان

 

آفریقا همسفر باشیم

سافاری‌های قبیله ای – فرهنگی

برخی از بهترین لحظات من در آفریقا به یادگیری نحوه زندگی مردم محلی در آفریقا گذشته است. به جز آنچه در کیپ تاون تجربه کردم، سافاری‌هایی که عنصر فرهنگی دارد بسیار مهم است.

من با قبیله محلی در کمپ Jack در بوتسوانا، پیاده‌روی شگفت‌انگیزی داشتم. مکانی که توصیه می‌کنم حتما از آن دیدن کنید. در مدت اقامتم در کمپ سافاری کاتر 1920 در کنیا، من توانستم با یک راهنمای ماسایی از یک اجتماع محلی ماسایی دیدن کنم که این واقعا یکی از تجربیات لذت بخش من بود.

 

آفریقا همسفر باشیم

سافاری پیاده‌روی

بسیاری از اقامتگاه‌های دارای گیم و گشت، سافاری‌های پیاده روی را نیز ارائه می‌دهند و می‌توانند راهی خوب برای آشنایی با حیوانات وحشی باشد. اما باید اعتراف کنم من هنوز نتوانستم خود را متقاعد کنم که به یک سافاری پیاده‌روی برم.

من از اتومبیل سافاری پیاده شدم و به زرافه‌ها کمی نزدیک شدم. اما این برای من به همان اندازه پیاده‌روی در بوته‌ها هیجان‌انگیز بود.

 

آفریقا همسفر باشیم

سافاری‌ها با گروه کوچک

برای مسافران تنها، طبق تجربه من، هر چه گروه کوچکتر باشد زمان برای گشت و گذار و کاوش مناسب‌تر است. به همین دلیل من سافاری خود را با گروه‌های کوچک ترتیب دادم.

پس از اینکه عاشق آفریقا شدم، با برخی از افراد محلی همکاری کردم تا تور عکاسی TBA Escapes در آفریقای جنوبی را تجربه کنم.

در این تور عکاسی، گروه کوچکی از خانم‌ها بودند و من با آنها در خیره کننده‌ترین مکان‌های این کشور در حال کاوش و گشت بودم. می توانید نکات برجسته آخرین تور TBA Escapes را بررسی کنید.

 

سافاری در آفریقا

سافاری‌های رانندگی

سافاری‌های خودران گزینه بسیار مناسبی در بوتسوانا و پارک ملی کروگر در آفریقای جنوبی هستند. این مکان‌ها برخی امکانات را ارائه می‌دهند که می‌توانید از آنها استفاده کنید.

در واقع سازماندهی سافاری‌های خودران چندان دشوار نیست!

شما می‌توانید یک ماشین از یک شرکت تهیه کنید و از امکانات آن استفاده کنید. تا زمانی که گواهینامه داشته باشید همه چیز برایتان فراهم است.

من هنوز تجربه سافاری خودران نداشته‌ام، اما یک تجربه فوق‌العاده رانندگی در نامیبیا داشتم. بنابریان یک سافاری خودران قطعا در لیست کارهای ضروری من است.

 

کامنت ها

خوشحال می شویم پاسخ گو سوالات و نظرات شما باشیم

برای دریافت مشاوره رایگان اطلاعات تماس خود را وارد کنید .