همسفر گرامی
برای درج سفر به پروفایل مراجعه کنید
سفر آغاز یک ماجراست :

چگونه یک سافاری مناسب انتخاب کنیم ؟

 

انواع سافاری همسفر باشیم

PSA: همه سافاری‌ها یک خدمات را ارائه نمی‌دهند. اگر تا به حال به سافاری نرفته‌اید، احتمالا اینکه تصور کنید انواع مختلفی از سافاری وجود دارد دشوار است.

در زمان کاوش در قلب آفریقا، متوجه شدم که برای هر سبک مسافری، یک سافاری وجود دارد. برای اینکه یک سفر رویایی در آفریقا داشته باشید، باید همه چیز را از قبل مشخص کنید و بدانید که به دنبال چه نوع سفر با چه بودجه‌ای هستید.

بنابراین، دوربین‌های دوچشمی خود را بردارید و سافاری را انتخاب کنید که مناسب شماست.

 

سافاری در آفریقا همسفر باشیم

سافاری از نوع کمپ با چادر

با گفتن کلمه سافاری، احتمالا انواع مختلفی از اردوگاه‌های چادری در ذهن شما ظاهر می‌شود. یک گزینه کلاسیک، سافاری کمپ بوش، بازگشت به زمان‌هایی است که کاوشگران، هفته‌ها در کمپ در بوش اقامت داشتند.

کمپ در چادر از نظر جذابیت، بسیار متفاوت و خاص هستند، از ساده تا لوکس. من در این چادرها اقامت کردم و تجربه بسیار متفاوتی داشتم.

من عاشق ماندن در اقامتگاه Wolwedons در نامیبیا، کوچه Sable در بوتسوانا، Mahali Mzuri در کنیا، کمپ Jack در بوتسوانا و کاتر 1920 در کنیا بودم. هر کدام از آنها مزایای خاص خود را دارند و نقاط زیبایی برای داشتن یک تجربه خاص در کنیا هستند.

 

سافاری های آفریقا

سافاری گیم لوژ

کمپ‌های بوش از سازه‌های موقتی ساخته می‌شوند و دارای فناوری نسبتا پایینی هستند. اما اماکن گیم معمولا دارای استراحتگاه‌هایی با دیوارهای محکم هستند.

برای اینکه تصور بهتری داشته باشید، تجربه جادویی من در  Lion Sands Lvory Lodgeو  Royal Malewareدر آفریقای جنوبی و همچنین Tongabezi Lodge در نزدیکی آبشار ویکتوریا را بخوانید.

در حالی که هر دو اقامتگاه کمپ و گیم جذابیت‌های خاص خود را دارند، اگر می‌خواهید فقط یک شب بمانید، من سافاری در کمپ چادر را به شما پیشنهاد می‌دهم. اما اگر چند روز فرصت دارید اقامتگاه گیم مناسب است.

به طور معمول وقتی می‌خواهید در یک اقامتگاه بازی سکونت کنید، باید وقت گذاشته و همه آنها را بررسی کنید.(مخصوصا اگر قصد سفر به در  Lion Sands Lvory Lodge، جایی که می‌توانید در خانه درختی بخوابید را دارید).

بیشتر بخوانید: در هر ماه کدام نقطه آفریقا مناسب سفر است.

 

سافاری درختی آفریقا

سافاری درختی

من این شانس را داشتم که در چند مکان مختلف زیر ستاره‌ها بخوابم. یک خانه درختی در فضای باز برای همه مناسب نیست. اما واقعا چیزی جادویی را در بالای سر خود می‌بینید.

بیشتر خانه‌های درختی و تخت‌های بدون سقف، یک گزینه یک شبه در کمپ‌های چادری و سافاری‌های گیم است. شما قبل از غروب آفتاب آن را تحویل گرفته و صبح زود برای رفتن به گشت و گذار و گیم سوار ماشین می‌شوید. هنگام اقامت در Lion Sands Ivory Lodge و خانه درختی در آفریقا جنوبی، فیل‌هایی را تماشا کردم که هنگام غروب آفتاب در زیر ما سرگردان بودند. کوچه Sable در بوتسوانا نیز دارای تخت‌خواب است، اما ما در فصل بارندگی به آنجا رفتیم و فرصت برای خوابیدن در تخت روباز را پیدا نکردیم.

بیشتر بخوانید: آخرین راهنمای سفر با سافاری آفریقایی

 

خانه زرافه همسفر باشیم

دوستان عزیز ما این مطلب را از سایت theblondeabroad.com برای شما ترجمه کردیم 

 

ثبت نظر
همسفر باشیم
همسفر باشیم مرجع رایگان معرفی تور و سفر و برنامه های کوهنوردی و طبیعت گردی، شهر گردی و ... می باشد. وشما می توانید به راحتی سفر و برنامه خود را معرفی کنید
فعالیت های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است