هزینه سافاری در آفریقا چقدر است ؟؟

 

سافاری آفریقا

یک سافاری آفریقایی تجربه‌ای است که در صدر فهرست بسیاری از افراد، از جمله من، قرار دارد. من همیشه رویای کاوش در ساواناهای آفریقا را داشتم و از زمان انتقال من به کیپ تاون، عاشق رفتن به سافاری شدم.

من در مورد نحوه انتخاب بهترین سافاری‌ها برای شما صحبت کرده ام (همه سافاری‌ها یکسان نیستند) و یکی از متداول‌ترین سوالاتی که از من پرسیده می‌شود این است که:

واقعا چقدر برای یک سافاری آفریقایی هزینه کنم؟

حقیقت این است که رفتن به یک سافاری ارزان نیست. بله سافاری‌های "مقرون به صرفه" نیز وجود دارد، اما شما در آنها باید خیلی از کارها را خودتان انجام دهید. در یک سافاری آفریقایی، شما متناسب با چیزی که هزینه می‌کنید برداشت می‌کنید.

همه چیزهای مختلفی که در یک سافاری پوشش داده می‌شود را در نظر بگیرید. درایوهای گیم، محیط بازی، محل اقامت، غذا و هزینه‌های محافظتی. حفظ ذخایر حیات وحش به همراه سایر تدارکات پرهزینه نیز وجود دارد.

بنابراین هزینه سفر با سافاری چقدر است؟ بیایید آن را با جزییات بیان کنیم.

 

سافاری در آفریقا همسفر باشیم

یک سافاری شامل چه چیزهایی است؟

من تا کنون برخی از مقاصد برتر سافاری آفریقا را جستجو کرده‌ام و می‌گویم که شما باید شبی 1000 دلار برای هر نفر در هر شب هزینه کنید.

می‌دانم که این هزینه تکان دهنده‌ای است. اما این هزینه شامل چیزهایی مثل درایور گیم، گشت در محیط، محل اقامت، غذا، الکل و هزینه‌های حفاظت از شماست.

در حالی که گرفتن اقامتگاه‌های چند جانبه مثل بالا در برخی از سفرها به صرفه نیست، اما واقعا در یک سافاری آفریقایی به صرفه و مناسب است. در نتیجه بهتر است یک هتل همه جانبه گرفته و خرج خود را کمتر کنید.

یک اقامتگاه ایده‌آل شامل دو شب است که چهار بازی و گشت در آن وجود دارد. اگر در روز اول زمان ناهار رسیدید، می‌توانید مستقر شده و اولین گشت خود را در عصر انجام دهید. در روز دوم، زمان زیادی برای دو گشت دیگر در اختیار خواهید داشت. سپس می‌توانید آخرین گشت خود را نیز صبح قبل از حرکت بروید.

بیشتر بخوانید:اقامت در ماهالی مازوری، بهترین زمان برای سفر به سافاری آفریقایی، نکاتی که هنگام انتخاب اقامتگاه باید به آن توجه کرد.

 

کرگدن آفریقایی

کمپانی‌های ارزانتر

برخی از کمپانی‌ها را خواهید دید که اقامت همه جانبه را با کمتر از 1000 دلار در شب ارائه می‌دهند. اما من این کمپانی‌ها را پیشنهاد نمی‌کنم. داشتن اقدامات حفاظتی از محیط زیست بسیار برای حیات وحش ضروری است و این هزینه‌ای را بر روی دوش این شرکت ها قرار می‌دهد. اغلب این شرکت‌ها نیز به دنبال کسب درامد سریع هستند. متاسفانه این هزینه ممکن است با اکوسیستم جبران شود.

من 100% معتقد به حمایت از شرکت‌هایی هستم که به محیط زیست اهمیت می‌دهند و در جهت حفظ آن گام بر می‌دارند. اقامتگاه‌هایی مثل Wolwedans Boulders Safari در نامیبیا و Cottar’s 1920 Safari Camp در کنیا از این دسته اقامتگاهها هستند که من بسیار تحت تاثیر آنها قرار گرفتم. آنها از وسایل نقلیه مناسب محیط استفاده و به سازگاری با محیط زیست در سراسر ناحیه اهمیت می‌دهند.

توصیه من: اگر شما عاشق این سیاره هستید و می‌خواهید نقش خود را در قبال آن انجام دهید، سافاری را انتخاب کنید که به شما در این راه کمک می‌کند.

آیا آماده یافتن مقاصد سافاری رویایی خود هستید؟ در اینجا نکاتی را برای انتخاب سافاری آورده ام.

 

سافاری درختی

دوستان عزیز ما این مطلب را از سایت theblondeabroad.com برای شما ترجمه کرده ایم 

 

ویژگی‌های متفاوت:

سافاری‌ها را می‌توان در دو دسته قرار داد: آنهایی که شما را به پارک‌های ملی می‌برند و آنهایی که شما را به گشت و گذارهای خصوصی می‌برند. هر کدام دارای مزایا و معایبی هستند و این بسته به نوع تجربه و اولویت شما در سفر است!

و در هر کدام از موارد بالا مکان‌هایی برای اقامت در سطح‌های مختلف وجود دارد، از بسیار لوکس تا چادر. این شما هستید که تصمیم می‌گیرید که از کدام استفاده کنید.

 

خوابیدن در چادر خوب است؟ دوش در فضای آزاد چطور؟

من خودم به شخصه اقامت در مکان‌های طبیعی را بیشتر از لوکس ترجیح می‌دهم. می‌توانید هر روز هفته به من یک خانه درختی بدهید! اما در نهایت این به مود و فاز شما بستگی دارد.

خواندن نظرات افرادی که قبلا به این سافاری‌ها رفته‌اند را به شما توصیه می‌کنم. قبل از اینکه هزینه‌های خود را پرداخت کنید، ببینید چه چیزهایی برای بقیه افراد دوست داشتنی یا خوب نبوده است.

 

فیل آفریقایی

 

جمع بندی:

مطمئنا یک سافاری سفر کم هزینه‌ای نیست. اما پول‌های شما هدر نمی‌رود. داشتن یک سفر شگفت‌انگیز و فراموش نشدنی به همراه حمایت از یک هدف ارزشمند.

با این وجود، رفتن به سافاری تنها راه تجربه آفریقا نیست. علاوه بر سافاری، گزینه‌های دیگری مانند سفر جاده‌ای در نامیبیا نیز گزینه‌هایی هستند که می‌توانید از آن لذت ببرید. اگر می‌خواهید بدون هزینه زیاد در یک اقامتگاه همه جانبه طعم یک سافاری آفریقایی را بچشید، می‌توانید از کیپ تاون به پارک ملی کروگر به یک سفر یک روزه رویایی بروید.

بیشتر بخوانید: آخرین راهنمای سفر با سافاری آفریقایی

 

کامنت ها

خوشحال می شویم پاسخ گو سوالات و نظرات شما باشیم

برای دریافت مشاوره رایگان اطلاعات تماس خود را وارد کنید .