رفتار مناسب با حیوانات 

 

رفتار مناسب با حیوانات

از سفر با سافاری در آفریقا تا صید شیرماهی در بلیز، بخش مهمی از خاطرات من، دیدن حیات وحش باشکوه در زیستگاه طبیعی حیوانات است. هیچ راهی بهتر از این نیست که با طبیعت یکی شوید.

همانطور که به زیستگاه‌های مختلف سفر کردم، چیزهای زیادی آموختم! یکی از اهداف من در سفر این است که کمترین تاثیر را روی محیط اطراف خود بگذارم و تا جای ممکن احترام به حیوانات را یاد بگیرم.

باید برخورد مناسب و از هر نظر اخلاقی با حیوانات داشت.

چرا؟ این به نفع حیوانات، باعث حفاظت از آنها و سبب حمایت از شرکت‌هایی است که به محیط زیست اهمیت می‌دهند.

به عنوان یک تازه کار، گاهی اوقات می‌توان بین تجربیات اخلاقی و غیراخلاقی تمایز قائل شد. پس در مقابل حیوانات فقط باید تکالیف خود را به درستی انجام دهیم!

بنابراین برخورد اخلاقی با حیوانات چیست و چگونه می‌توانید آن را انجام دهید؟ بیایید جزییات بیشتری را بخوانیم.

 

حیوانات

برخورد غیراخلاقی با حیوانات:

در وهله اول، باید بدانید که شرکت‌هایی هستند که سود خود را ارجح به برخورد درست با حیوانات می‌دانند. اما ما می‌توانیم این رویه آنها را تغییر دهیم. چون این شرکت‌ها بر مبنای گرشگری هستند، ما به عنوان توریست، افرادی هستیم که این شرکت‌ها را زنده نگه می‌داریم یا می‌توانیم آنها را به تعطیلی بشکانیم.

اگر از شرکت‌های اخلاق مدار حمایت کنید، به آنها اجازه پیشرفت داده و باعث از بین رفتن شرکت‌های غیراخلاقی می‌شوید.

تحقیق عامل اصلی در انتخاب شرکت مناسب است. شما نمی‌توانید فقط به آنچه شرکت‌ها می گویند اعتماد کنید. مثلا، بسیاری از شرکت‌ها می‌گویند که در حال آماده‌سازی حیوانات برای برگردادن مجدد آنها به طبیعت هستند. در حالیکه آنها را در قفس نگهداری می‌کنند.

 بنابراین به چه چیزهایی باید نه گفت؟

  • تغذیه حیوانات وحشی: شما با غذا دادن به حیوانات وحشی باعث پیچیده شدن نظم طبیعی آنها می‌شوید. در مورد مکان‌هایی که به احیای حیوانات می‌پردازند این متفاوت است. اما شما نباید غذایی به آنها بدهید.
  • فیل سواری: از هر گونه تعامل با فیل‌های اهلی خودداری کنید. متاسفانه نگهداری فیل‌ها در زنجیر و ضرب و شتم آنها از کودکی تا پیری آنها متداول است. یک عمر شکنجه به این منظور که گردشگران بتوانند سوار آنها شوند. آیا ارزشش را دارد؟؟؟
  • غواصی در قفس کوسه: این موضوع بسیار قابل بحث است. قرار دادن حیوانات در محیط‌های کوچک می تواند نظم طبیعی حیوانات را تحت تاثیر قرار دهد. من شخصا از این تفریح حمایت نمی‌کنم. با این حال برخی از شرکت‌های معتبر یا مکان‌هایی که توسط محیط بانان اداره می‌شود وجود دارد که بازدید از آنها مشکلی ندارد.

 

حیوانات سافاری

پیدا کردن مکان‌هایی که با حیوانات برخورد مناسب دارند؟

پناهگاه‌های زیادی وجود دارد که سود خود را در نظر گرفته و منافع حیوانات را در نظر نمی‌گیرند.

در نتیجه باید جستجوی زیادی انجام دهید. بیایید برخی عوامل مهم در انتخاب را بررسی کنیم.

داستان پشت حیوانات: برای دانستن زندگی حیوانات در آن مکان وقت بگذارید. آیا آنها در اسارت پرورش داده شده‌اند؟ آیا در طبیعت بوده‌اند؟ اینها دو نکته منفی است. به طور کلی حیوانات فقط باید پس از از دست دادن والدین خود یا وقوع یک فاجعه به پناهگاه‌ها آورده شوند.

خانه جدید حیوانات: اکنون که حیواناتی را دیده‌اید که بنا به ضرورت به پناهگاه آورده شده‌اند، به شرایطی که الان در آن هستند دقت کنید. آیا خانه جدید آنها شبیه مکان‌هایی است که در آن بزرگ شده‌اند؟ آیا قفس است؟ آیا فضایی برای پرسه زدن و شکار آنها وجود دارد؟ دنبال هر گونه نشانه محدودیت باشید.

تغییر رفتار: با فرض اینکه حیوانات در یک محیط راحت زندگی می‌کنند، نحوه زندگی آنها را در آن محیط ببینید. آیا آنها در آن محیط می‌توانند به زندگی عادی خود ادامه دهند یا تغییراتی در رفتار آنها ایجاد شده است؟

به خاطر داشته باشید که به ندرت می‌توانید از نزدیک با حیوانات بزرگ وخطرناک آشنا شوید. اگر شرکتی به شما این پیشنهاد را می‌دهد که این حیوانات را از نزدیک ببینید، به احتمال زیاد به آنها مواد مخدر می‌دهند. اگر این امکان به شما داده می‌شود که این گوشتخواران را از نزدیک لمس کنید، بسیار محتاط باشید.

دوستان عزیز ما این مطلب را از این سایت theblondeabroad.com برای شما ترجمه کرده ایم.

 

زندگی پس از پناهگاه: آیا قرار است این حیوانات در آینده آزاد شده و به طبیعت بازگردانده شوند؟ اگر مکان پناهگاه قانونی است؟ باید روی اسکان موقف حیوانات تمرکز شده و سپس به زیستگاه‌های طبیعیشان بازگردانده شوند.

شفافیت: هر پناهنگاه باید عملکردش شفاف باشد.آنها باید از سوالاتی که شما از آنها می‌پرسید خوشحال شوند و پاسخگو باشند. باید با سازمان‌های دیگر در ارتباط بوده و مشروعیت خود را به شما نشان دهند.

 

سافاری آفریقا

 

چگونه می‌توان شرکت‌های معتبر را پیدا کرد؟

صندوق جهانی حیات وحش (WWF) مکانی عالی برای شروع این تحقیقات است. وابستگی به این سازمان یک نکته مثبت بزرگ است. آنها پروژه‌های متعدد که درباره حیوانات است را تایید و ملزومات سختی را دارند. در آفریقای جنوبی WESSA یکی دیگر از سازمان‌هایی است که باید به آن اهمیت دهید.

به هر کجا می‌روید قسمت “about” یا "درباره ما" وب سایت آنجا را با دقت بخوانید. آنها در این صفحه نوع ارتباطاتشان را با حیوانات نشان می‌دهند.

آفریقا

 

برخی از مکان‌هایی که برخورد خوبی با حیوانات نشان دادند:

  • رفتن به سافاری: اگر به رفتن به یک سافاری فکر می‌کنید، حتما راهنمای سایت درباره انتخاب یک سافاری مناسب آفریقایی را بخوانید. پارک های ملی بزرگ و ذخایر طبیعی وجود دارد که می‌توانید حیوانات را در زیستگاه خود مشاهده کنید. به دور از قفس‌هایی که حیوانات را در آن نگهداری می‌کنند، آنها را در حالی ببینید که در زیستگاه خود هستند.
  • ملک بزرگ زرافه: یکی از جالبترین تجربیاتی که من تا به حال تجربه کردم در این مکان بود. یک تجربه باورنکردنی از دنیایی که زرافه‌ها در آن هستند. آنها با من صبحانه می‌خوردند و از همه بهتر، کاملا از آنها محافظت میشد.
  • غواصی: یکی دیگر از مکانهای مورد علاقه من Scuba Diving بود. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید راهنمای من درباره این مکان را بخوانید. و البته در این مکان نیاز به ضدآفتابهای مخصوصی دارید تا بتوانید سهم خود را در سلامت اقیانوس به درستی انجام دهید.
  • شنا با دلفینهای وحشی و نهنگ‌ها: نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که شما هرگز به این حیوانات دست نمی‌زنید.
  • حیات وحش دیوید شلدریک: یک برنامه نجات فیل‌های یتیم و توان بخشی آنها در نایروبی کنیا. شما می‌توانید به بچه فیل‌ها غذا بدهید.
  • گوریل در اوگاندا یا رواندا: یکی از بهترین چیزها دیدن گوریل‌هایی است که در پارک ملی پیاده روی می‌‌کنند. آنها در حفظ محیط طبیعی گوریل‌ها بسیار تلاش می‌کنند.
  • پناهگاه پرندگان

همیشه به دنبال این باشید که بدانید پول شما کجا هزینه می‌شود و آیا اصلا هزینه‌ای برای حفاظت از حیوانات پرداخت می‌شود یا خیر.

جمع بندی:

از مسئولیت پذیری شما در برابر حیوانات سپاسگزاریم. من عاشق همکاری با مسافران برای بهبود شرایط حیات وحش هستم و مطمئنم که اگر تک تک ما وظیفه خود را در قبال محیط زیست انجام دهیم، تاثیر فراوانی خواهیم داشت. من دوست دارم درباره تجربیات شما در برخورد با حیوانات بدانم. کجا بود؟ چگونه بود؟ چه حیوانی را دیدید؟

نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

 

 

کامنت ها

خوشحال می شویم پاسخ گو سوالات و نظرات شما باشیم

برای دریافت مشاوره رایگان اطلاعات تماس خود را وارد کنید .