همسفر گرامی
برای درج سفر به پروفایل مراجعه کنید
سفر آغاز یک ماجراست :

شکایت از ایران هاست

دوستان عزیز چندی پیش به خاطر سهل انگاری و کم کاری شرکت ایران هاست  کسب و کار خیلی از سایت ها نابود و یا ضرر های سنگینی دیده اند و شرکت ایران هاست به خاطر اینکه هزینه کمتری کند و سود بیشتری ببرد از اطلاعات در هارد جداگانه ای بک آپ نگرفته و این در صورتی است که هزینه ی این بک آپ گیری را از قبل از مشتری هایش گرفته است من از این شرکت شکایت کرده ام و در زیر مراحل و کارهایی که برای شکایت باید انجام بدهید را قرار می دهم :

1-رفتن به دفتر قضایی

شما به یکی از دفاتر قضایی که به شما نزدیک است مراجعه می کنید و هیچ فرقی ندارد که به کدام دفتر مراجعه می کنید شماره می گیرید و منتظر می شوید تا نوبتتان شود خیلی سریع کار می کنند . شما شکایتتون را یا باید در فلش بریزید و یا به شماره ای که دفتر قضایی بهتون می گه واتس آپ کنید متن شکایت را از لینک زیر دانلود  کنید و مشخصات خودتون در جاهای خالی وارد کنید . دفتر قضایی از شما موضوع شکایت را می پرسه من  کم فروشی و تقلب در عرضه کالا و خدمات و نقض تدابیر امنیتی را نوشتم پرونده شما ظرف یه روز کاری بررسی می شود اگه مشکلی نداشته باشد به پلیس فتا ارجاع داده می شود توجه کنید که حتما دفتر قضایی شکایت نامه را براساس همین متن تنظیم کنه و به جای دیگری ارجاع ندهد .

متن شکایت از ایران هاست 

2-گرفتن دستور قضایی

برای من بعد از دو روز پیامک آمد که به پلیس فتا برای ارائه مستندات مراجعه کنم پیشنهاد می کنم برای اینکه کارتون جلو بیافته قبل از رفتن به پلیس فتا به دفتر قضایی مراجعه کنید و برای شکایتتون دستور قضایی بگیرید زیاد سخت نیست کارت ملیتون و پسورد سامانه ثنا تون را می دهید توصیه می کنم قبلش در سامانه ثنا ثبت نام کنید و پسوردتون داشته باشید دفتر قضایه چند تا کاغذ مهر شده بهتون  می دهد .

3-دادن مستندات پرونده به پلیس فتا

پلیس فتا پرونده شما را با توجه به آدرستون به یکی از شعبش ارجاع می دهد من پنجشنبه شکایت تنظیم کردم و یکشنبه پیامک آمد که پرونده به پلیس فتا ارجاع شده و سه شنبه هم گفتن که به کدوم شعبه مراجعه کنم . شما برای مستندات می توانید این عکس ها را از سایت ایران هاست که نشان می دهد که این شرکت در تبلیغاتش گرفتن بک آپ متعهد شده  و عکسی از فاکتوری که در پنل ایران هاست شما وجود دارد و نشان می دهد که شما از این شرکت هاست خریدید بهتره ایمیل هایی هم که  ایران هاست براتون فرستاده را هم ضمیمه کنید اگه رسید پرداخت دارید اونم در پرونده قرار دهید و اگه ندارید می توانید از بانک تهیه کنید تاریخ پرداخت در فاکتور مشخصه شما اگه مستندات دیگری هم به ذهنتون میرسه اضافه کنید برخورد پلیس فتا خیلی خوب بود با اینکه تقریبا من آخر وقت رفته بودم کلی وقت گذاشت راهنماییم کرد .

مستندات پرونده

دوستان پلیس فتا پرونده را به دادسرا ارجاع می دهد که قاضی حکم دهد و هرچه تعداد شکایت ها بیشتر باشد جدی تر بررسی می شود توصیه می کنم حتما در سامانه نماد اعتماد هم شکایتی کنید تا هم نماد اعتماد این شرکت باطل شود و هم نماد اعتماد شما را به مراجع ذیصلاح ارجاع دهد این متنی است که می توانید در شکایتتون در سامانه نماد اعتماد استفاده کنید :

جناب آقای رهبری

رییس محترم مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صمت

....................................... مقدمه و شرح مختصر  .................................................

1-  به دلیل تعداد زیاد زیان دیدگان و از آنجاییکه شرکت "روشنگر رایانه تهران با نام تجاری ایران هاست" کماکان با تبلیغات خلاف واقع در حال فعالیت بوده و در این رهگذر از لوگوی اینماد استفاده می‌کند، خواهشمند است ضمن بررسی و مداقه در این خصوص، نسبت به تعلیق استفاده از لوگوی اینماد در صفحات وبسایت iranhost.com دستور اقدام صادر فرمایید.

2- به استناد مواد 33، 39، 43، 48، 50، 52، 56، 67 و 78 قانون تجارت الکترونیکی و ماده 4 قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان در خصوص خدمات بعد از فروش و همچنین ماده 7 همین قانون دائر بر ممنوعیت تبليغات خلاف واقع و ارايه اطلاعات نادرست كه موجب فريب يا اشتباه مصرف كننده می‌شود، مساعدت فرمایید و این شاکی را به سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان جهت طرح شکایت تعزیراتی و همچنین پلیس فتا جهت سایر اقدامات قضایی معرفی فرمایید.

بدیهی‌است مساعدت، پشتیبانی و همکاری "مرکز توسعه تجارت الکترونیکی" موجب سالم سازی و دلگرمی فعالین عرصه‌ی کسب و کار الکترونیک در کشور شده و توجه به اهداف آن مرکز را هرچه بیشتر به اثبات می‌رساند.

 

در زیر هم چند تا قانون از تجارت الکترونیک قرار دارد که باید با هاشون آشنا باشید .

قانون 78 تجارت الکترونیک

هرگاه در بستر مبادلات الکترونیکی در اثر نقص یا ضعف سیستم موسسات خصوصی و دولتی، به جز در نتیجه قطع فیزیکی ارتباط الکترونیکی، خسارتی به اشخاص وارد شود، موسسات مزبور مسوول جبران خسارت وارده می‌باشند مگر این‌که خسارات وارده ناشی از فعل شخصی افراد باشد که در این صورت جبران خسارات بر عهده این اشخاص خواهد بود

قانون 56 تجارت الکترونیک

تامین کنندگان در تبلیغات باید مطابق با رویه حرفه‌ای عمل نمایند.ضوابط آن به موجب آیین‌نامه‌ای است که در ماده (۷۹) این قانون خواهد آمد.

قانون 52 تجارت الکترونیک

تامین کننده باید به نحوی تبلیغ کند که مصرف‌کننده به طور دقیق،صحیح و روشن اطلاعات مربوط به کالا و خدمات را درک کند.

قانون 43 تجارت الکترونیک

تامین‌کننده نباید سکوت مصرف‌کننده را حمل بر رضایت وی کند.

قانون 39 تجارت الکترونیک

در صورتی که تامین‌کننده در حین معامله به دلیل عدم موجودی کالا و یا عدم امکان اجراء خدمات، نتواند تعهدات خود را انجام دهد، باید مبلغ دریافتی را فورا به مخاطب برگرداند، مگر در بیع کلی و تعهداتی که برای همیشه وفای به تعهد غیرممکن نباشد و مخاطب آماده صبر کردن تا امکان تحویل کالا و یا ایفای تعهد باشد. در صورتی که معلوم شود تامین‌کننده از ابتداء عدم امکان ایفای تعهد خود را می‌دانسته، علاوه بر لزوم استرداد مبلغ دریافتی، به حداکثر مجازات مقرّر در این قانون نیز محکوم خواهد شد.

دوستان ما برای همفکری در رابطه با شکایت از ایران هاست گروهی در واتس آپ تشکیل داده ایم لینکش را در زیر براتون قرار می دهم :

https://chat.whatsapp.com/DjH0FaGUk7BCr6oOwzMo3C

 

 

 

ثبت نظر
همسفر باشیم
همسفر باشیم مرجع رایگان معرفی تور و سفر و برنامه های کوهنوردی و طبیعت گردی، شهر گردی و ... می باشد. وشما می توانید به راحتی سفر و برنامه خود را معرفی کنید
فعالیت های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است