بهترین زمان سفر به آفریقا

 

سفر به آفریقا

از زمان مهاجرتم به آفریقای جنوبی، رفتن به سافاری به یکی از کارهای مورد علاقه من تبدیل شده است. از آفریقای جنوبی تا کنیا و فراتر از آن، این قاره دارای زیبایی‌های فراوانی است که ارزش دیدنش را دارد. آفریقا بیشتر از آنچه فکر کنید تنوع زیستی دارد.

شما می‌توانید بهترین تجربه سافاری را در آفریقا برای خود انتخاب کنید. من به اندازه کافی خوش شانس بودم که چندین بار ساواناهای آفریقا را و برخی از بهترین مقاصد سافاری آفریقا را گشته‌ام. من کاملا از تعامل با طبیعت و دیدن حیوانات در زیستگاه‌های طبیعی آنها لذت بردم.

البته اگر شما هم اهل کاوش هستید، یک سافاری آفریقا برایتان ضروری است. شما در برخی از زیباترین مناظر روی زمین سفر خواهید کرد. عکاسی از سافاری‌های آفریقا برایتان حتما لذت بخش خواهد بود.

قبلا از رفتن، برخی از مطالب ضروری که من درباره اولین سافاری برایتان آورده‌ام را بررسی کنید. من اطلاعات مهمی درباره میزان هزینه و بستن چمدان در یک سافاری را برایتان آورده‌ام.

کنجکاو هستید بدانید بهترین زمان برای سفر با یک سافاری چه زمانی است؟ از آنجا که مکان‌های زیاد و همچنین تفاوت فصلی بین سافاری‌ها وجود دارد، من هر کدام را بر اساس ماه آورده‌ام.

 

بهترین زمان سفر به افریقا

کجا بروم و چرا؟

مردم اغلب از من درباره بهترین زمان برای رفتن به سافاری و مکان‌های برتر می‌پرسند. حقیقت این است که کاملا بستگی دارد. یک سافاری آفریقایی بسیار فصلی و وابسته به مکان است.

زمان رفتن به آفریقا به مهاجرت حیوانات، میزان مرطوب یا خشک بودن و حیواناتی که قصد دیدن آنها را دارید بستگی دارد.

ساده‌ترین راه برای تصمیم‌گیری در مورد اینکه کجا سافاری بروید، این است که بدانید چه زمانی می‌خواهید بروید. هنگامی که بدانید در کدام ماه می‌خواهید به آفریقا بروید، مقصد شما نیز مشخص خواهد شد.

بنابراین دوستداران حیوانات، بهترین زمان برای سفر به آفریقا را بر اساس ماه دسته‌بندی می‌کنند.

بیشتر بخوانید: آخرین راهنمای سفر با سافاری آفریقایی

 

افریقا

ژانویه (12 دی تا 12 بهمن):

این ماه جزو پربارش‌ترین سافاری‌هاست که لزوما چیز بدی نیست! باران منظره‌ای سرسبز را فراهم می‌کند.

اوگاندا: ژانویه (12 دی تا 12 بهمن) در اوگاندا یک فصل خشک است. بنابراین روزها معمولا گرم و آفتابی هستند. با این حال شما برای بازدید از پارک ملی آتشفشان‌ها باید بارانی بپوشید. این ماه بهترین زمان برای بازدید از گوریل‌هاست که به نظر من یکی از نقاط مثبت سفر به اوگانداست.

کنیا: در این فصل کنیا خشک است. به این معنی که علف‌ها همگی کوتاه هستند و این یک مزیت برای دیدن حیوانات محلی در زیستگاهشان است. ماسای مارا یکی از زیباترین مناطق آفریقاست و بهترین زمان برای دیدن آن همین ماه است.

آفریقای جنوبی: این ماه زمان مرطوبی در آفریقای جنوبی است و باید بارانی بپوشید. حیوانات در حال جابه‌جایی هستند پس باید در زمان‌های مناسب آنها را ببینید. Sabi Sands در نزدیک مرز موزامبیک یا کیپ تاون مکانی عالی برای بازدید هستند. پارک ملی کروگر یک پارک شگفت‌انگیز، درست در خارج از شهر است. مخصوصا اگر اولین سافاری شماست، این مکان یک مکان ایده‌آل است.

تانزانیا: ژانویه (12 دی تا 12 بهمن) در تانزانیا پایان فصل بارانی است و یک ماه عالی برای مشاهده مهاجرت حیوانات وحشی، گورخر و گنو، بویژه در نزدیکی دشت‌های Ndutu  و Salei در تانزانیا است.

سفر به آفریقا کنیا

فوریه (13 بهمن تا 10 اسفند):

فوریه (13 بهمن تا 10 اسفند) نیز مانند ژانویه (12 دی تا 12 بهمن) ماهی بارانی است. اگر علاقه‌مند به دیدن نوزادهای حیوانات هستید (چه کسی نیست)، بهترین زمان سال برای رفتن به سافاری است.

آفریقای جنوبی:

فوریه (13 بهمن تا 10 اسفند) در آفریقای جنوبی یک ماه تابستانی گرم، اما بارانی است. مسیر باغ محبوب که از خلیج ماسل در غرب تا رودخانه طوفان در شرق امتداد دارد، سبز سبز است. در Knysna توقف کنید و یک کاوش کامل را داشته باشید. برای دیدن 5 حیوان بزرگ به پارک ملی کروگر رفته یا برای دیدن سرزمین عجایب به کیپ تاون بروید.

کنیا:

بچه حیوانات! فوریه (13 بهمن تا 10 اسفند) زمان مناسبی است تا از کنیا، تانزانیا و اوگاندا دیدن کنید تا نوزادان حیوانات را ببینید. ماه فوریه (13 بهمن تا 10 اسفند) ماه مناسبی است زیرا ماه گرم و خشکی است و در مکان‌هایی مانند ماسای مارا و لاییکیپیا شکار و پرندگان بزرگ دیده می‌شوند. سافاری‌ها شما را به نقاطی که آب جمع شده و حیوانات برای نوشیدن به آنجا می‌روند، می‌برند. پس مراقب گربه سانان وحشی باشید.

تانزانیا:

در این ماه در حالی که قسمت جنوب شرقی کشور گرم است، شمال تانزانیا دلچسب است. در این ماه نیم میلیون حیوان وحشی در تانزانیا متولد می‌شوند! در سراسر سرنگتی، یوزپلنگ‌هایی را پیدا خواهید کرد. این در حالی است که صدای توله‌ها را از همه جا می‌شنوید. از همه مهمتر، باران در ماه فوریه (13 بهمن تا 10 اسفند) در تانزانیا، اوگاندا و کنیا گذری می‌بارد پس بهترین زمان برای بازدید است.

اوگاندا و رواندا: هوای گرم و خشک شرایط مناسبی برای پیاده روی گوریل‌ها فراهم می‌کند. توجه داشته باشید که هر چه به انتهای فوریه (13 بهمن تا 10 اسفند) نزدیک می‌شوید، احتمال بارندگی، به ویژه در پارک ملی آتشفشان، بیشتر می‌شود.

نکته مفید: توصیه من این است که سعی کنید در طول سفر خود از تمام مناطق آفریقا دیدن کنید. اما اگر علاقه به رفتن به گیم دارید، این ماه زمان بازدید از بوتسوانا، زامبیا، زیمبابوه و نامیبیا نیست.

سفر به آفریقا

مارس (11 اسفند تا 11 فروردین):

صادقانه بگویم، مارس (11 اسفند تا 11 فروردین) بهترین زمان سال برای سافاری در اکثر نقاط آفریقا نیست. با این حال اگر می‌خواهید در ماه مارس (11 اسفند تا 11 فروردین) به آفریقا بروید، چندین مکان وجود دارد که بتوانید از آن دیدن کنید.

تانزانیا: باران در این منطقه تازه شروع شده و مهاجرت حیوانات در اوج خود است. توصیه می‌کنم در این زمان سرنگتی و مهاجرت بزرگ حیوانات را از دست ندهید. این فرصتی است برای دیدن جانواران کوچک وحشی تازه متولد شده که دنیای جدیدی را آغاز می‌کنند.

آفریقای جنوبی: آب و هوا در آفریقای جنوبی در ماه مارس خوب است و رانندگی در طول مسیر باغ محبوب، یک کار رویایی است. همچنین زمان مناسبی برای بازدید از کروگر و سابی سندز است. اگرچه پیشنهادم این است که از رفتن به بوتسوانا و زامبیا اجتناب کنید زیرا احتمالا همچنان بارانی است.

آفریقا همسفر باشیم

دوستان عزیز ما مطلب بالا را از سایت theblondeabroad.com برای شما ترجمه کرده ایم .

آوریل (12 فروردین تا 10 اردیبهشت):

قاره آفریقا در ماه آوریل (12 فروردین تا 10 اردیبهشت) از شدت باران شسته می‌شود. پوشش گیاهی فوق‌العاده سبز که زیباست اما دیدن حیوانات را دشوار می‌کند.

از آنجا که آب فراوان است، حیوانات برای رفع تشنگی خود نیازی به جمع شدن در سوراخ‌های آب ندارند. این می‌تواند دیدن حیوانات را دشوار کند. چند کشور وجود دارد که در این فصل در اوج زیبایی خود هستند.

بوتسوانا: با وجود رودخانه‌های پر آب، زمان مناسب برای دیدن دلتای اوکاوانگو و بازدید از آبشار ویکتوریاست. سفر به آبشار ویکتوریا، که بین زیمبابوه و زامبیاست، یکی از فراموش نشدنی‌ترین تجربه‌ها در آفریقاست. این فصل، زمان رفتن به سافاری نیست. پس اگر می‌خواهید سفر مقرون به صرفه‌ای داشته باشید، این بهترین زمان برای بازدید از بوتسواناست.

بوتسوانا در واقع یکی از گرانترین مقاصد سافاری است، بنابراین سفر خارج از فصل اوج گردشگری، می‌تواند یک مزیت عمده برای شما باشد. از همه بهتر اینکه شما می‌توانید در زیبایی دلتای اوکاوانگو غرق شوید.

نامیبیا: فصل رطوبت در ماه آوریل (12 فروردین تا 10 اردیبهشت) به پایان می‌رسد و نامیبیا فصل حمام آفتاب گرفتن می‌شود. اگر می‌خواهید یک ماجراجویی خوب داشته باشید، یک سفر جاده‌ای در سراسر نامیبیا را به کارهای خود در آفریقا اضافه کنید.

 

آفریقای جنوبی: به آفریقای جنوبی در پاییز خوش آمدید! با آمدن هوای سرد و خشک، درختان برگ‌های خود را از دست می‌دهند و حیات وحش در معرض دید قرار می‌گیرد.

تانزانیا: تانزانیا را در این ماه توصیه می‌کنم. پارک‌های شمال تانزانیا مکان مناسبی برای گردش است. بهترین زمان رفتن به سافاری است، زیرا از فص اوج گردشگری یعنی ژوئیه تا اکتبر (خرداد تا مهر) دور هستید.

آفریقا

همانطور که نیمه شمالی زمین در حال گرم شدن است، خط استوا به پایین شروع به سرد شدن می‌کند. این زمان برای سافاری در اکثر مناطق آفریقا مناسب نیست. البته یک استثنا نیز وجود دارد. موزامبیک!

موزامبیک: موزامبیک در بهترین حالت خود قرار دارد. فصل بارندگی در حال اتمام است و مناطقی مانند گورگنوسا و نیاسا برای بازدید آماده هستند.

بیشتر بخوانید: بهترین زمان برای مسافرت به موزامبیک

ژوئن (11 خرداد تا 9 تیر):

این ماه نقطه عطف آفریقاست. خداحافظ باران و سلام آفتاب! ژوئن (11 خرداد تا 9 تیر) یکی از بهترین زمان‌های سال برای سفر با سافاری در آفریقا در نقاط مختلف این قاره شگفت‌انگیز است.

آفریقای جنوبی: در آفریقای جنوبی در این ماه دو فصل متفاوت را مشاهده می‌کند. در قسمت شمالی کشور همه چیز در حال خشک شدن است. اوج زمان رفتن به گیم در روزهای آفتابی. با این حال در جنوب در نزدیکی کیپ تاون، بارانی‌ترین زمان سال است.

در حالی که شاید برای رفتن به سافاری زمان مناسبی نباشد، اما بهترین زمان سال برای دیدن مهاجرت نهنگ‌هاست. در دلتا به سمت جنوب رفته و به سمت Linyanti بروید.

نامیبیا: هوا خشک و نسبتا گرم است. از آنجا که منابع طبیعی آب در فصل خشک کاهش می‌یابد، به راحتی می‌توانید حیوانات را در حیات وحش در کنار برکه‌های آب پیدا کنید. حتما زمان زیادی را در کاوش در پارک ملی اتوشا اختصاص دهید.

زیمبابوه: اوج زمان بازدید از این کشور از ژوئن تا سپتامبر (خرداد تا مهر) است. در ماه ژوئن (11 خرداد تا 9 تیر)، علف‌ها در حال خشک شدن هستند و می‌دانید که خشک شدن به معنی جمع شدن حیوانات کنار برکه‌های آب است. ماه ژوئن (11 خرداد تا 9 تیر) همچنین یک ماه رویایی برای بازید از آبشار ویکتوریاست.

آفریقا

جولای (10 تیر تا 9 مرداد):

فصل خشک در حال آمدن است و سراسر آفریقا در حال خشک شدن است. این ماه زمان اوج سفر است و بهترین زمان سال برای رفتن به سافاری در اکثر نقاط آفریقاست. اگر به دنبال رفتن به سفر در این ماه هستید، عجله کنید. زیرا همه چیز به سرعت تمام و رزرو می‌شود. البته این بدان معنی است که سفرها نیز گران می‌شوند در نتیجه گزینه‌های مقرون به صرفه کم می‌شود.

تانزانیا: پارک ملی سرنگتی در ماه جولای (10 تیر تا 9 مرداد) یک شانس بزرگ است. مهاجرت بزرگ حیوانات در شمال سرنگتی واقعا ذهن شما را به خود مشغول خواهد کرد.

آفریقای جنوبی: تقریبا از ماه ژوئن (11 خرداد تا 9 تیر)، آب و همه در شمال آفریقای جنوبی خشک‌تر می شود و مشاهده حیوانات در زیستگاهشان آسان تر می‌شود. در همین زمان در دماغه همچنان باران می‌بارد، اما همچنان می‌توان نهنگ‌ها را دید.

 

بوتسوانا:

ماه جولای (10 تیر تا 9 مرداد) قطعا یکی از بهترین زمان‌های سال برای سفر به بوتسواناست. مناطق مشهوری مانند اوکاوانگو، مورمی، چوبه و لینیناتی برای بازدید بسیار عالی هستند. دلتا به طرز باشکوهی پر آب است و دیدن آبزیان بزرگ محتمل است. فقط توجه داشته باشید که اکثر حیوانات، منطقه کالاهاری را ترک کرده‌اند.

کنیا: مهاجرت بزرگ طی ماه‌های جولای و آگوست (10 تیر تا 9 شهریور) از طریق ماسای مارا در حال انجام است. منظور ما از مهاجرت بزرگ جابه‌جایی حیوانات وحشی و البته گورخر گالور است. زمان شگفت‌انگیزی است اما مسلما شلوغ است. هنگام انتخاب کمپ خود وقت گذاشته و تحقیق کنید تا بتوانید جای خوبی را برای خود دست و پا کنید.

عکس آفریقا

آگوست (10 مرداد تا 9 شهریور):

یکی دیگر از ماه‌های بی‌نظیر سال برای یک سافاری آفریقایی! آب و هوا در بسیاری از نقاط قاره ایده‌آل است.

کنیا: هنوز مهاجرت بزرگ تمام نشده است! بنابراین به ماسای مارا بروید تا حرکت حیوانات وحشی و گورخرها را ببینید. حتما بخشی از سافاری خود را کنار رودخانه بگذرانید تا بچه کروکودیل‌ها را هنگام عبور از رودخانه ببینید.

تانزانیا: می‌توانید گذرگاه چشمگیر رودخانه در تانزانیا به ویژه در لامای و کوگاتنده را مشاهده کنید. مکان‌هایی مانند پارک ملی سرنگتی در بهترین و زیباترین حالت خود قرار دارد، زیرا مهاجرت فیل‌ها در این اطراف صورت می‌گیرد. فصل گردشگری در اوج خود است اما همچنان می‌توانید مکان‌های آرامی را در Selois، Ruaha و Katava پیدا کنید.

بوتسوانا: اگر می‌خواهید فیل‌های زیبایی را ببینید نگران نباشید. ناحیه چوبه و لینیانتی بیشتر از سایر نقاط آفریقا دارای این حیوانات عظیم‌الجثه است. دلتای اوکاوانگو همچنان سیلابی و باورنکردنی به نظر می‌رسد.

زیمبابوه: زیمبابوه نیز در این ماه در صدر سافاری و گیم قرار دارد. دوستاران کاوش می‌توانند پس از گشت و گذار به آبشار ویکتوریا بروند. در این زمان از سال آب کمی پایین‌تر است و فصل رفتینگ است.

نامیبیبا: برای مشاهده حیوانات به اتوشا بروید و سپس به ساحل اسکلت بروید تا زیبایی‌های دیگر دنیا را ببینید. اگر عکس‌های جدید مرا ببینید دیگر نمی‌توانید یک دقیقه نیز برای دیدن این کشور صبر کنید.

آفریقا همسفر باشیم

سپتامبر (10 شهریور تا 8 مهر):

این ماه قلب فصل خشک است و شما می‌توانید بزرگترین حیوانات شکارچی را در این ماه ببینید.

تانزانیا: در طول مهاجرت بزرگ، تانزانیا بسیار شلوغ است و حیوانات مرتبا از رودخانه‌ها عبور کرده و فیل‌ها خود را می‌شویند. البته پارک ملی سرنگتی یک مقصد مهم است. برای عبور حیوانات از رودخانه‌ها، قسمت شمالی پارک در اطراف لامای و کوگاتنده مکان مناسبی است. می‌توانید فیل‌های باشکوه تانزانیا را از طریق پارک ملی ترانگیر ببینید.

بوتسوانا: ماه سپتامبر (10 شهریور تا 8 مهر) بهترین زمان برای سفر به بوتسواناست. مکان‌های معروف آن مانند Okavango، Moremi، Chobe و Linyati در بهترین زمان خود برای بازدید هستند. چوبه و لینیانتی در قدیم پایتخت فیل آفریقا بود. در همین زمان دلتای اوکاوانگو نیز پر آب و دارای زیبایی درخشان و خیره کننده‌ای است.

زیمبابوه: این ماه، ماه خشکی در زیمبابوه است. در نتیجه آب کم شده و حیوانات برای رفع تشنگی خود اطراف چاله‌های آب جمع می‌شوند. در نتیجه زمان مناسبی برای دیدن آنهاست.

نامیبیا: در این ماه می‌توانید به قله‌های اتوشا و سپس به ساحل اسکلت بروید تا برخی از زیباترین مناظر در سراسر آفریقا را تماشا کنید.

موزامبیک: گردشگران با اتمام تابستان در حال کم شدن در این کشور هستند. اگر در سافاری خود به دنبال استراحت در ساحل هستید، این منطقه مناسب نیست.

کنیا: همه چیز مربوط به مهاجرت بزرگ حیوانات در ماسای ماراست. این ماه یکی از بهترین زمان‌ها برای سفر به کنیاست. اگر می‌خواهید از مناطق توریستی دور شوید و خلوتی بیشتری را تجربه کنید، می‌توانید به مناطق شمالی بروید.

همسفر باشیم

اکتبر (9 مهر تا 9 آبان):

فصل خشک در این ماه به پایان می‌رسد اما هنوز بارش‌های شدید آغاز نشده‌است.

زیمبابوه: بوته‌ها در این کشور هنوز خشک هستند و بارش شروع نشده است. بنابراین می‌توان حیوانات را در اطراف چاله‌های آب دید. هوا همچنان گرم اما قابل تحمل است. مطمئن شوید که زمانی را برای رفتن به روها و کاتاوی اختصاص می‌دهید. جایی که گردشگران پا به میدان گذاشته و به گیم می‌پردازند. شمال منطقه Tarangire پر از فیل است و سرنگتی شاهد عبور آنها از رودخانه‌های پر آب است.

کنیا: قیمت‌ها در این ماه کمتر از حد معمول است. اما گیم‌ها همچنان فعال هستند. اگر به دنبال یک سافاری مقرون به صرفه هستید این ماه برای شما مناسب است.

تانزانیا: با این که ماه اوج گرماست، اما تانزانیا گرم نیست. حیوانات برای فرار از گرمای کشورهایی مثل زیمبابوه به تانزانیا آمده و از چاله‌های آب تغذیه می‌کنند.

همسفر باشیم آفریقا

نوامبر (10 آبان تا 9 آذر):

قسمت جنوبی آفریقا وارد فصل بارانی می‌شود. رطوبت و گرما (فراموش نکنید که همچنان تابستان است) در بسیاری از نقاط آزار دهنده است. تعداد کمی گردشگر در قسمت شرقی آفریقا در حال رفتن به سافاری دیده می‌شوند. به غیر از این، بقیه نقاط آفریقا به شدت در حال بارندگی است.

تانزانیا: اگر به قسمت‌های شمالی تانزانیا بروید گله‌های حیوانات که در حال مهاجرت هستند را مشاهده خواهید کرد. که به دلیل آب و هوا در سراسر این کشور در حال گشت هستند.

بوتسوانا: در حالی که دیدن پرندگان جزو سافاری نیست، اما آسمان بوتسوانا پر از پرندگان در حال حرکت به سمت دلتای اواکاوانگو است و طوفانی از پرندگان را در عکاسی خود می‌توانید داشته باشید. اگرچه هوا گرم است، اما طوفان‌های گاه و بیگاه هم دیده می‌شود. از آنجا که فصل اوج گردشگری نیست، می‌توانید تا 40 درصد کمتر هزینه بپردازید.

سفر به آفریقا

دسامبر (10 آذر تا 10 دی):

شرق آفریقا بهترین مکان برای تعطیلات زمستانی در آفریقاست. در سراسر کنیا، تانزانیا و اوگاندا هوا خشک و حیوانات در حال فعالیت هستند.

کنیا: فصل بارندگی در کنیا در اواسط دسامبر (10 شهریور تا 8 مهر) به پایان می‌رسد. مناظر سرسبز و زمردی رنگ همه جا را پوشانده است. اما نکته این است که دیدن حیوانات سخت تر می‌شود. هر چند هنوز هم می‌توان لذت برد! مناطق ماسای مارا، لایکیپیا و لووا در پایان سال بسیار زیبا هستند.

تانزانیا: منطقه سرنگتی و نگورو نگورو در این زمان سال بسیار زیباست، اما بارش باران در سراسر کشور باعث سخت دیده شدن حیوانات می‌شود. به نیمه شمالی آفریقا بروید تا ببینید مردم محلی چگونه کریسمس را به شیوه خود جشن می‌گیرند.

جمع بندی:

کاوش تنها چیزی است که در یک سافاری آن را انجام می‌دهید. در نتیجه فقط برو! آفریقا مسلما یکی از ارزانترین مقاصد سفر در کره زمین است. به سادگی می‌توانید مکانی را پیدا کنید که برای شما جذاب باشد. برای من جالب‌ترین کشورها برای سفر با سافاری بوتسوانا، نامیبیا، موزامبیک، تانزانیا، زیمبابوه و البته خانه خودم در آفریقای جنوبی.

توجه داشته باشید مکان‌های دیگری نیز هستند که می‌توانم در لیست قرار دهم، اما من مکان‌هایی را آورده‌ام که در آنها بهترین تجربیات را داشته‌ام.

آفریقا همسفر باشیم

کامنت ها

خوشحال می شویم پاسخ گو سوالات و نظرات شما باشیم

برای دریافت مشاوره رایگان اطلاعات تماس خود را وارد کنید .