همسفر گرامی
برای درج سفر به پروفایل مراجعه کنید
سفر آغاز یک ماجراست :

نکات مهم عکاسی در سافاری 

 

عکاسی در طبیعت

بعضی از بهترین عکس‌هایی که من گرفته‌ام مربوط به کاوش‌های من در ساواناهای آفریقاست. ساواناهای آفریقا، دارای چشم‌اندازهای باورنکردنی و حیات وحشی چشمگیر است که رویای هر عکاس است.

در این صفحه یک راهنما برای مبتدیان برای عکاسی از سافاری‌های آفریقا آمده است.

عکاسی طبیبعت

یک دوربین مناسب انتخاب کنید:

من هرگز بدون دوربین FUJIFILM X-T3 به جایی نمی‌روم. این دوربین برای من بسیار مناسب است. استفاده از آن آسان و بادوام و مقاوم در هر آب و هوایی است (که یک کاراکتر مهم در هنگام سفر است)

این دوربین دارای بدنه منیزیمی جمع و جور است و همچنین دارای سرعت فوکوس خودکار ساده و دقیق برای ردیابی حیوانات است. برنامه فوکوس آن بسیار کامل است. خودکار، پیوسته و بی‌نظیر است. یک سیستم 91 نقطه‌ای را دقیقا در مقابل نوک انگشتان شما قرار می‌دهد تا بتوانید یک عکس دقیق بگیرید.

این دوربین به لطف دارای بودن سنسور   X-Trans CMOS III و X-Processor Pro دارای سرعت عکاسی فوق سریع 11 FPS با قابلیت قرارگیری باتری به شکل عمودی است. این دوربین همچنین دارای رنگ‌های متنوع است.

برای اطلاعات بیشتر درباره این دوربین اینجا را کلیک کنید.

نکته مفید: هر دوربینی را که قصد استفاده از آن را دارید، مطمئن شوید که نحوه استفاده از آن را می‌دانید. دفترچه راهنما را بخوانید و کار با آن را در یوتیوب ببینید و در شرایط مختلف آن را تست کنید.

سافاری

بدانید باید منتظر چه چیزی باشید.

بسته به مقصدی که به آن سفر می‌کنید، اکثرا گشت‌ها و گیم‌ها صبح زود حوالی ساعت 5 یا 6 صبح شروع و در ساعت 11 پایان می‌یابند. همچنین در عصر از ساعت 4 شروع و بعد از غروب آفتاب تمام می‌شوند.

نکته مهم: در سراسر آفریقا به سافاری درایور بازی گفته می‌شود که ما از همان "سافاری" یا "گشت و گیم" استفاده می‌کنیم.

سافاری صبحگاهی: معمولا در صبح زود هوا بسیار سرد است. بنابراین شما باید لایه‌های زیادی لباس بپوشید و با گرم شدن هوا، لایه لایه آنها را در بیاورید. به طور معمول با طلوع آفتاب، نور بسیار زیادی را در سطح آسمان خواهید داشت.

سافاری عصرگاهی: سافاری عصرگاهی شما زمانی شروع می‌شود که آفتاب گرم هنوز در آسمان است. اما با غروب آفتاب دمای هوا به سرعت کاهش می‌یابد. بیشتر سافاری‌های عصرگاهی با غروب آفتاب و نوشیدن یک عصرانه و تنقلات قبل از بازگشت، پایان می‌یابد. باید برای عکس برداری در ساعات طلایی طلوع و غروب آماده باشید.

بیشتر بخوانید. آخرین راهنمای سفر را سافاری آفریقایی

عکاسی در طبیعت

بردن وسایل جانبی دوربین

قبل از اینکه بخواهید وسایل جانبی دوربینتان را بردارید، مطمئن شوید که چه مقدار بار می‌توانید با خود ببرید.

اگر می‌خواهید پروازهای کوتاه داخلی انجام دهید، بار خود را تا سه برابر بیشتر وارسی کنید. مثلا هنگام سفر از نایروبی به ماسای مارا پرواز من Safari Link بود که اجازه حمل بار کمی را به من می‌دادند.

متاسفانه آنها فقط اجازه حمل 15 کیلوگرم بار با یک چمدان دستی را برایم مجاز کردند. این بدان معنی بود که وسایل دوربین، کیف دوربین، لوازم بهداشتی و تمام لباس‌های من باید کمتر از معمول می‌شد.

در نهایت مجبور شدم یک دست لباس و سه پایه دوربینم را در هتل بگذارم. باید این نکته را بگویم که آنها بسیار سخت گیر هستند و اجازه حمل بار بیشتر را به شما نخواهند داد. خوشبختانه آنها یک چمدان حاوی لوازم ضروری را به من دادند. همچنین مجاز به بردن چمدان‌های سفت نیستید و باید چمدان‌های پارچه ای و نرمی داشته باشید.

در نهایت توصیه من: چمدان‌های خود را بررسی و لوازم ضروری را بردارید. ساک خود را سبک ببندید. همچنین از کیفی پارچه‌ای بجای چمدان سفت استفاده کنید.

 

عکس طبیعت همسفر باشیم

 

عکس طبیعتگردی

دوستان عزیز ما این مطلب را از این theblondeabroad.com برای شما ترجمه کرده ایم  .

 

ثبت نظر
همسفر باشیم
همسفر باشیم مرجع رایگان معرفی تور و سفر و برنامه های کوهنوردی و طبیعت گردی، شهر گردی و ... می باشد. وشما می توانید به راحتی سفر و برنامه خود را معرفی کنید
فعالیت های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است